Wpis z mikrobloga

@poprostuzyj monstera to jedna z wielu trujacych roslin, zdaje sobie tego sprawe. Po przyniesieniu jej do domu obserwowalam kitku, czy jest nia zainteresowany. Gdyby pozeral tak, jak karton, to bym rosline oddala. Wiec dzieki za troske, ale po roku obcowania ze wszystkim roslinami jakie mam, moj kitku is just fine.
@amebazupelna: hej a wiesz jak moze jak odróżnić przelaną monsterę od uschniętej? Ostatnio jedna moja monstera odwala, strasznie jej żółkną liście. Musiałam, że przelana bo miała wilgotno w środku, ale juz jej dwa tygodnie nie podlewam i coraz wiecej liści leci i zółknie. Najpierw brzegi, potem caly lisc zloty, potem lekko brazowieje i usycha :(
@nika_blue sprawdz dokladnie pod lisciem czy nie ma szkodnikow. Jezeli jest czysty to raczej przyczyna jest nizej, czyli w korzeniu rosliny. Monstera nie powinna stac w wodzie. Jezeli ja podlewasz I ma dobry drenaz, woda scieka do podstawki, to powinnas powiedzmy Po 30 minutaxh te wide wylac. Mozliwe, ze miala za mokro i korzen zaatakowal grzybo.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@amebazupelna: wlasnie nawozilam ja te dwa tygodnie temu biohumusem i teraz sie zastanawiam czy cos z nim nie tak nie było bo nagle wszytskie kiwatki jakies klapniete, eventualnie kaloryfery i brak slonca? :(

Rozne przygody miala juz ta monstera łącznie z fikołem z szafy. No nic przesadze I zobaczymy czy jej nowa ziemia podpasuje.