Wpis z mikrobloga

Buduje sobie vivarium na rośliny tropikalne. Podstawa 30x30 cm, wysokość 40 cm. Ściany z plexi 3 mm, formatki cięte laserem na zamówienie (jestem za leniwy żeby robić to ręcznie).

Stan prac na dziś:
- boki, tył i dół frontu sklejone klejem do plexi. Góra, dół i reszta frontu doklejona taśmą, żeby zachować kąty;
- taśmy LED polutowane i gotowe do przyklejenia do płyty górnej;
- zamówione tło z korka;
- kupione dwie fittonie;
- dalej myślę nad pozostałymi rezydentami.

Docelowo nie będzie tam żadnego zwierzęcia, mają być same rośliny.

#rosliny #zieloneidahoo #terrarystyka #diy #botanika #zrobtosam #domowyogrod
Pobierz Idahoo - Buduje sobie vivarium na rośliny tropikalne. Podstawa 30x30 cm, wysokość 40 ...
źródło: comment_1670272953S2YHSNee5LzaJWHiPNkWA5.jpg
  • 20
@Wychwalany w większości z internetu. Jeżeli chodzi o jakieś rzeczy związane z samą konstrukcją to coś tam w życiu budowałem (chociaż nigdy z plexi) i mniej więcej wiem jak należy to zrobić, pooglądałem sobie terraria w sklepach zoologicznych i zaplanowałem jak ma wyglądać konstrukcja.

Jeżeli chodzi o rośliny to obawiam się że będę eksperymentował
@GraveDigger LED 10 W/m, ok 1000 lm/m, 1,5 m, barwa biała zimna

Miałem w zeszłym roku growbox gdzie wsadziłem same żarówki LED 6500 K i rośliny rosły bardzo ładnie. Moim zdaniem szkoda kasy na kolorowe LEDy niby wspierające wzrost

Nie znam się zupełnie na oświetleniu terrarystycznym ¯_(ツ)_/¯
@PWRXerXes dragon do twardych plastików. Słabo łapie na początku, więc musiałem trzymać taśma w miejscu, ale dziś całkiem solidnie związał. Prawdopodobnie i tak jeszcze dam silikon akwarystyczny od wewnątrz