Polecicie jakiś TV box z android tv pod retroarch? Tylko retroarch, żadne inne rzeczy mnie nie interesują. Mam na innym tv nvidia shield (ten z 2017) i działa wybornie, ale cena (koło 1000zł za nowy) to trochę przesada. Mam xiaomi mi box 4k, ale on jest chyba za słaby?
#tvbox #retroarch #retrogaming
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 0
@chciwykrasnolud: Głównie piąta generacja konsol, od szóstej wzwyż mam wszystkie konsole oprócz Dreamcasta więc fajnie by było jakby i w gry z makarona szło pyknąć.

A właśnie - emulacja dreama jest już jakoś ogarnięta, czy dalej lipa?
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
Pamięta ktoś i kojarzy nazwę takie starej(10-15 lat temu może) gry jakby, przeglądarkowej, obrazkowej, logicznej czy raczej łamigłówki, trochę mrocznej też chyba, gdzie było z 50 poziomów może i w każdym poziomie z obrazka trzeba było odgadnąć zaszyfrowaną nazwę kolejnego poziomu, który trzeba było właśnie wpisać w URL przeglądarki. Jeden z poziomów chyba 5 nazywał się electricity cos tam. Ktoś coś? xD

#gry #retrogaming #retro #
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Szukam jakiegoś polecenia gry z okolic 1 dekady XXI wieku która dalej po upływie tylu lat jest warta do zagrania czy to ponownego czy pierwszy raz i nie straszy przede wszystkim gameplay'em. Gatunek bardziej gra akcji czy FPS niż strategia, RPG. Nie musi być to wymagająca czasowo czy intelektualnie (xD) gra i nawet lepiej jakby taka nie była.
#grykomputerowe #retrogaming #retro #nostalgia
#gry
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Lesrley: jestem skazany na lapka póki co, więc nie sprawdzę empirycznie. Wydaje mi się że ultraiso znał sporo formatów i ogarniał *.img i chyba *.bin. Z tego co pamiętam zamieniałem niektóre *.nrg na *.img
// (możliwe też że trial będzie miał ograniczenia)
  • Odpowiedz
@goglodyta zaraz włączam konkuter i kupuję Limbo
od jakiegoś czasu czaję się na tę gierkę
tak samo kiedyś czaiłam się na ghost master i w promocji było za 4-5 zł xd ()
  • Odpowiedz
Jak zwykle quality content od Lisarosa:

https://www.wykop.pl/link/6139841/the-ur-quan-masters-remaster-star-control-2-za-darmo/

Do pobrania jest ulubiona gra twórcy Fallouta (Tima Caina), czyli Star Control 2, o której obszernie rozpisał się Lisaros. W znalezisku są wszystkie potrzebne linki, zarówno do samej gry (którą można legalnie ściągnąć za darmo) jak i recenzji autorstwa Lisarosa.

#gry #pcmasterrace #crpg #strategie #fallout #rozdajo #bethesdasucks #gimbynieznajo #
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Lisaros: Tak odnośnie rasy Ur-Quann to wydaje mi się że mocno się tym inspirowała bethesda tworząc ród telvanni w morrowindzie. Też był silnie zhierarchizowany a najwyżsi przedstawiciele się posługiwali sługusami do mówienia z podludźmi.
  • Odpowiedz
@Lisaros: w tej branży każdy od każdego zrzyna, ostatecznie czerpiąc z oldschoolu lat 90 czy tam czerpie inspiracje, nawet powstała książka na podobny temat, w której co drugi przykład nawiązuje do poprzedników

Dungeons and Desktops
  • Odpowiedz
#pcmasterrace #komputery #retrogaming

Mam gdzieś leciwy komputer z Radeonem HD3200 (integra), 2GB DDR2 i Athlonem II X2 245. Chciałbym to podpiąć do TV, kontroler na bluetooth i sobie grać w retro na emulatorze lub w jakieś windowsowe starocie. Ma to sens czy już lepiej na złom? XD Ewentualnie dołożyć jakąż używaną kartę graficzną za 10-15€.
geuze - #pcmasterrace #komputery #retrogaming 

Mam gdzieś leciwy komputer z Radeon...

źródło: comment_1623071730aRpxsmXpQqAhDV2w2bdgKx.jpg

Pobierz
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@geuze: Taki komp najlepiej używać do gier, które nie chcą się odpalać na współczesnych sprzętach. Jak coś działa na Windows 7 (ew. XP jak dasz radę zainstalować/będą dostępne sterowniki na głównym komputerze), albo w emulatorach to nie widzę sensu grać w to na retrokompie. Jak gierka ma grafikę 2D, to możesz jeszcze spróbować na wirtualnej maszynie w programie Oracle VM VirtualBox, albo VMware Workstation Player. Może będzie grywalna i nie
  • Odpowiedz
Dlaczego scena modderska takiego dooma2, quake1 żyje i ma się bardzo dobrze a już quake2,3 czy ut jest zdecydowanie niemrawa?

Chciałem odpocząć od doom, zmienić perspektywę, porobić coś do ut a okazuje się że jakichkolwiek sensowych materiałów jest jak na lekarstwo ( ͡° ʖ̯ ͡°)

#retrogaming #doom #quake #unreal #unrealtournament
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@supra107:

może dlatego że Quake 2 był niewypałem

Tego bym zdecydowanie nie powiedział. Scena Quake 2 był bardzo długo żywotna, a i na samym silniku wyszło sporo dobrych gier (Kingpin, Soldier of Fortune). Dooma z kolei jest stosunkowo łatwo modować, zresztą jeśli mnie pamięć nie myli, to twórcy sami udostępnili do niego kod źródłowy.
  • Odpowiedz