hejka mirkowe świry, potrzebuję pomocy, chce się pobawić datasploitem - http://datasploit.readthedocs.io/en/latest/setupGuide/ , troszkę poczytałem i doszedłem do punktu jak na obrazku i nie mam pojęcia teraz jak ja mam to przeskoczyć i czemu nie idzie, pipa poaktualziowałem itd zgodnie z tym wątkiem http://stackoverflow.com/questions/17886647/cant-install-via-pip-because-of-egg-info-error i potrzebuję pomocy:/ #python #programowanie #komputery
Wszystko
Najnowsze
Archiwum
Komentarz usunięty przez autora
Komentarz usunięty przez autora
Polecicie jakieś przystępne tutoriale do #flask w #python?
Próbowałem ruszyć django, ale szczerze mówiąc, odbiłem się. Podobno flask trochę łatwiejszy. Leciałem po tagu, ale nic ciekawego na wykopie nie widziałem.
#naukaprogramowania
Próbowałem ruszyć django, ale szczerze mówiąc, odbiłem się. Podobno flask trochę łatwiejszy. Leciałem po tagu, ale nic ciekawego na wykopie nie widziałem.
#naukaprogramowania
- 2
@Bone_: Do wersji 3.x, ale bez znaczenia to jest bo różnice między 2.x i 3.x są tak niewielkie że jeśli poznasz jeden to drugi też znasz po zapoznaniu się z różnicami
@kyaroru: Co ty piszesz? Sam probowałem Django i się odbiłem a flask mi przychodzi bardzo łatwo.
@max1983: Też chciałem polecic megatutorial co @zarev ale on był szybszy.
Polecam jeszcze http://codehandbook.org/category/python-programming-language/flask/
i oczywiście http://flask.pocoo.org/docs/0.11/
@max1983: Też chciałem polecic megatutorial co @zarev ale on był szybszy.
Polecam jeszcze http://codehandbook.org/category/python-programming-language/flask/
i oczywiście http://flask.pocoo.org/docs/0.11/
- 33
Na ostatnim streamie (tym o picoCTF) udało się przejść przez 19 zadań, przy czym najtrudniejsze z nich było za jedyne 100 pkt., a większość była w okolicy 30-40 (co w typowej CTFowej skali oznacza zadania trywialne). W niedzielę - czyli jutro - robię więc drugą część streama o picoCTF, podczas którego skupie się przede wszystkim na zadaniach za 100 lub więcej punktów - trochę takich udało się odblokować ostatnio. Powinno się więc
źródło: comment_b3UxtR3n85iNhh894sYo71EeJrpdEu5q.jpg
Pobierz- 0
Jak jest lepiej?
A:
with open('loss.csv', 'rb') as csvfile:
data = [row[1:] for row in csv.reader(csvfile, delimiter='\t')][1:]
data = [filter(None, sublist) for sublist in data]
data = [map(float, sublist) for sublist in data]
A:
with open('loss.csv', 'rb') as csvfile:
data = [row[1:] for row in csv.reader(csvfile, delimiter='\t')][1:]
data = [filter(None, sublist) for sublist in data]
data = [map(float, sublist) for sublist in data]
- 3
@Kontestator: @SebixBezKaryny:
Z tego co wiem zalecane jest używanie list comprehension zamiast map i filter.
Z tego co wiem zalecane jest używanie list comprehension zamiast map i filter.
[ [float(d) for d in row[1:] if d is not None] for row in csv.reader(csvfile, delimiter='\t')][1:]- 3
@Kontestator: odpowiadając ogólnie - PEP 20
B nie jest zgodny z PEP8.
@legolass: nie byłbym tak radykalny. Polecam http://stackoverflow.com/questions/1247486/python-list-comprehension-vs-map
B nie jest zgodny z PEP8.
@legolass: nie byłbym tak radykalny. Polecam http://stackoverflow.com/questions/1247486/python-list-comprehension-vs-map
Chciałbym się zabrać od 0 za #webdev i #python równocześnie. Czy http://pyjs.org/ to dobre podejście? Do tej pory z programowania działałem głównie w C i C++ (na tyle że mi za to płacą jakieś grosze).
@KrzysztofKrawczyk:
Tutaj też jest inna sprawa - człowiek chce zrobić coś konkretnego nie wiedząc, że się potem zasiedzi w tej technologii :)
Tutaj też jest inna sprawa - człowiek chce zrobić coś konkretnego nie wiedząc, że się potem zasiedzi w tej technologii :)
@IcyHot: do tego samego co php, java, ruby i inne, czyli do ogólnie pojętego backendu. Przyjąć zapytanie, wyciągnąć/zapisać dane do bazy i przygotować htmle/jsony czy co tam kto potrzebuje do wyświetlenia jako odpowiedź serwera. Pomocne są w tym wymienione wcześniej frameworki, tj. Django, Flask i inne.
Ogólnie nie da się "pisać w RoR" a nie pisać w Rubym ;) Więc piszę w
Btw piszesz w ruby ? Czy ror ?
Ogólnie nie da się "pisać w RoR" a nie pisać w Rubym ;) Więc piszę w
- 6
Godzina rozmowy po angielsku z Rosjanką za mną.
W pytaniach 4/6 odpowiedzi udzieliłem poprawnych.
Przeszedłem do dalszego etapu rekrutacji!
#pracbaza #rekrutacja #it #programowanie #python
Moim
W pytaniach 4/6 odpowiedzi udzieliłem poprawnych.
Przeszedłem do dalszego etapu rekrutacji!
#pracbaza #rekrutacja #it #programowanie #python
Moim
- 22
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
no i na tym polega "obycie z językiem" że jak jesteś świeżak to pomyślisz o reverse od razu
@except: ojoj - nie wiedziałem że tak długo można być świeżakiem. jak to ktoś dobrze niedawno podsumował - takie konstrukty są dla stulejarzy żeby pokazać aplikującym jakie my tu so fachowce we firmie. jak już się dostaniesz daj znać ile razy ktoś Cię z----ł za nieczytelny kod.
co do samego zadania -
- 2
jakie umiejętności są wymagane do pierwszej pracy/stażu jako klepacz kodu?
kończę mgr automatyki i praca na trzy zmiany w utrzymaniu ruchu nie wygląda różowo
coś tam programowałem od gimnazjum 10 lat temu, zawsze tylko na swoje potrzeby, pascal potem delphi obiektowo
teraz pisze magisterkę aplikacje webową do obsługi drukarki 3d w pythonie, wystarczy?
można
kończę mgr automatyki i praca na trzy zmiany w utrzymaniu ruchu nie wygląda różowo
coś tam programowałem od gimnazjum 10 lat temu, zawsze tylko na swoje potrzeby, pascal potem delphi obiektowo
teraz pisze magisterkę aplikacje webową do obsługi drukarki 3d w pythonie, wystarczy?
można
Komentarz usunięty przez autora
- 4
@gromwell: skończyłeś automatykę w Poznaniu i pisałeś tylko w delphi i pascalu? Od 10 lat "coś tam programujesz." Masz logo matlaba w avatarze. Trollujesz?
Zadanie jest proste. W pliku .csv znajdują się dane, z których należy wyznaczyć równania w postaci y = ax +b metodą regresji liniowej dla każdej serii zmiennej zależnej. W pierwszym wierszu znajdują się wartości zmiennej niezależnej (X), w kolejnych wierszach odpowiadające im serie wartości zmiennej zależnej (Y). Jak ktoś się uczy jak ja, to może się przećwiczyć. Moje rozwiązanie tutaj. Sprawdziłem w Excelu, skrypt liczy dobrze ( ͡° ͜ʖ
- 1
@Kontestator: Generalnie w miarę ok, do obliczania średniej można użyć mean z numpy. Komentarze pisz tylko gdzie uznasz to za niezbędne, jak z kodu wynika bez analizy (więc trzeba się starać taki kod pisać), ze liczysz średnią, to nie pisz tego.
Na koniec wyrzuciłbym wynik w postaci wykresu, np. przy pomocy matplotlib (zobaczysz wizualnie, czy dobrze regresja się zrobiła)
Na koniec wyrzuciłbym wynik w postaci wykresu, np. przy pomocy matplotlib (zobaczysz wizualnie, czy dobrze regresja się zrobiła)
- 1
@piotrb: Z tymi komentarzami to różnie słyszałem. Niektórzy właśnie mówią, że komentować wszystko co jest bardziej złożone od wywołania pojedynczej funkcji, bo za kilka miesięcy nic już się nie pamięta co się zrobiła i trzeba rozkminiać od nowa w razie jak trzeba coś poprawić/uzupełnić. Chociaż zgadzam się, przy średniej to się zagalopowałem. Obczaję to numpy i matplotlib.
- 1
@lukaszwasyl: bardzo! kurs davida evansa gdzie budujesz wyszukiwarkę jest świetny!
@lukaszwasyl: ten kurs pythona od hindusa jest dla hindusów.. Jeśli wiesz o czym mówię.
551
Autorski system inteligentnego domu na Raspberry Pi

Cześć! Stworzyłem system inteligentnego domu. Oparty jest na Raspberry Pi oraz modułach wyposażonych w mikrokontroler atmega328. Całość połączona jest siecią RS485. Chętnie opowiem o tworzeniu systemu :)
z- 162
- #
- #
- #
- #
- #
- #
- 21
Ogolony, zwarty i gotowy. Rozmowa rekrutacyjna o 15:00. Trzymajcie kciukensy.
#praca #pracbaza #it #programowanie #python
#praca #pracbaza #it #programowanie #python
- 2
- 11
@sokytsinolop: xD nie lol
- 8
@sokytsinolop: nie no kisnę xD dzielenie przez 2 i reszta 2, asem z matmy to ty nie jesteś, co? XD
- 1
Skończyłem kurs #python na #codeacademy. Wiem, że to podstawy podstaw, ale za co powinienem się wziąć dalej?
- 7
Komentarz usunięty przez autora
- 1
Chciałbym zrobić serwis generujący ładne statystyki na podstawie danych z plików csv.
Pliki pobierane by były z zewnętrznego serwisu, który niestety nie udostępnia żadnego api i trzeba się na niego logować, wchodzić w odpowiednie formularze, wypełniać i dopiero dostaję plik csv. Jeżeli to ma znaczenie to serwis wykonany jest w c# asp (chyba ma, bo np. nazwy formularzy i kontrolek są tak p------e, że głowa mała)
Wymyśliłem sobie tak, że do wyciągania danych użyję
Pliki pobierane by były z zewnętrznego serwisu, który niestety nie udostępnia żadnego api i trzeba się na niego logować, wchodzić w odpowiednie formularze, wypełniać i dopiero dostaję plik csv. Jeżeli to ma znaczenie to serwis wykonany jest w c# asp (chyba ma, bo np. nazwy formularzy i kontrolek są tak p------e, że głowa mała)
Wymyśliłem sobie tak, że do wyciągania danych użyję
- 1
- 1
@kovalski: robilem cos bardzo podobnego wlasnie z tym ze jako autor softu ktory generuje dane nie bylo problemu z udostepnieniem ich sobie w przystepnej formie (dane generowane przez systemy sterowania maszyn). Dane sobie wrzucam przez restowe web api w asp.net do bazy mongo. Jezeli chodzi o prezentacje ich klentowi to wyciagam je rowniez przez resta a prezentuje korzystajac z vue.js + vue-charts (wrapper na google charts) + pusher do live-update
- 6
@zygmunt_III_waszka: chociaż lubię pythona to mnie to śmieszy ;p
Ciekawe jak wygląda dive into Perl ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°)
Ciekawe jak wygląda dive into Perl ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°)
- 8
@zygmunt_III_waszka:
Stary hydraulik bierze praktykanta na robotę.
U gościa wybiło szambo, hydraulik nurkuje w tym szambie.
Po 2 minutach wypływa i mówi do praktykanta:
- Podaj klucz płaski 5!
Po czym znowu nurkuje na kolejne
Stary hydraulik bierze praktykanta na robotę.
U gościa wybiło szambo, hydraulik nurkuje w tym szambie.
Po 2 minutach wypływa i mówi do praktykanta:
- Podaj klucz płaski 5!
Po czym znowu nurkuje na kolejne
Czy w praktyce zawodowej różnice pomiędzy Python 2.7 a 3.5 są znaczące?
Pytam ponieważ uczyłem się dotąd tylko 3.5 a jest wiele ofert na rynku na 2.7. Nie wiem czy mogę z moją wiedzą z marszu wsiąść na 2.7 i rozwiązywać problemy na bieżąco... Czy też będzie to męczarnia...
#python
Pytam ponieważ uczyłem się dotąd tylko 3.5 a jest wiele ofert na rynku na 2.7. Nie wiem czy mogę z moją wiedzą z marszu wsiąść na 2.7 i rozwiązywać problemy na bieżąco... Czy też będzie to męczarnia...
#python
- 2
- 2
-mniej bibliotek, ale powoli portują na z 2.7
@Aryo: bez przesady z tym „powoli”. Powoli było w czasach 3.1/3.2. Teraz już prawie wszystko jest, a jesli nie jest to bardzo prawdopodobne, że ktoś napisał inny moduł dla 3.x robiący to samo (patrz np. moduł do MySQL).
- 10
Napisałem a szybko #skrypt do wyciągania aktualnych transmisji na żywo z #rio2016 https://gist.github.com/kasper93/624de047e9403904b90c14f9ddb5eca9 #tvp #sport #python
Już zaczął mnie irytować ten ich kalendarz który nie pokazuje wszystkich streamów i trzeba było się dokopywać. Może komuś się przyda taki skrypcik. Pisane na kolanie więc nie czepiajcie się ;)
Już zaczął mnie irytować ten ich kalendarz który nie pokazuje wszystkich streamów i trzeba było się dokopywać. Może komuś się przyda taki skrypcik. Pisane na kolanie więc nie czepiajcie się ;)
@kasper93: http://www.wykop.pl/wpis/19046531/jest-jakas-opcja-by-miec-w-tym-samym-oknie-wykop-i/67581121/#comment-67581121 A jakoś takie linki wyciągnąć by się dało? Wtedy ogladanie streamu tvp było by możliwe dla ludzi z zagranicy!
- 1
@TheArt: Na szybko dopisałem sobie generowanie htmla: https://gist.github.com/piotrbla/0b9a3b3adfb5b95a99aec5aa786a6f13
Także zostaje Ci tylko instalacja pythona. Chyba, że @kasper93 Ci wyda exeka (albo ktoś zacznie wrzucać to np. jako htmla na jakąś stronę), ale to raczej:
Także zostaje Ci tylko instalacja pythona. Chyba, że @kasper93 Ci wyda exeka (albo ktoś zacznie wrzucać to np. jako htmla na jakąś stronę), ale to raczej:
źródło: comment_6qnR8Pq1dW7xedUebnIhfc93bTdM5EBw.jpg
Pobierz#programowanie #python Tak sobie przeglądam oferty pracy i widzę, że tak bardzo zachwalany i popularny Python nie ma wcale tak wiele etatów. Z czego to wynika? Oczywiście Java miażdży wszystko, ale chociażby tak krytykowany PHP ma wielokrotnie większą popularność patrząc pod kątem zatrudnienia i wcale nie mówie tu o tzw. "agencjach reklamowych" które potrzebują ludzi do Wordpressa.
- 2
@aryjskizyd: No bo kiedyś, jak python nie był taki popularny, była już java, był php. Mnóstwo rzeczy na tym powstało, a bezwładność jeżeli chodzi o nowe technologie w programowaniu jest dość duża, chociażby z tego powodu, że aplikacje i serwisy, które kiedyś stworzono wymagają utrzymania. Poza tym java i php - języki, które są przeklinane przez programistycznych purystów, są świetne pod względem zrobienia "żeby działało".
- 5
@Dyktus: pewnie nowe wersje PHP są spoko, ale próg wejścia do PHP jest taki niski, ze pracuje tam masa ludzi którzy nie umieją dobrze programować, a pamiętaj, że obecnie programuje się w zespołach. Nikt nie chce trafić na spaghetti napisane przez właśnie tych nowicjuszy a w PHP jest o to dużo prościej niż w innych językach.
@aryjskizyd: to jest takie koło, skoro jest dużo ofert w Javie i
@aryjskizyd: to jest takie koło, skoro jest dużo ofert w Javie i
Czołem!
Jako że mam obecnie dużo czasu wolnego, a zawsze ciągnęło mnie do #programowanie zacząłem się uczyć Pythona. Nauka idzie w miarę gładko choć jestem na razie na podstawach. W czasie studiów pisałem coś w C i VBA więc pewnie dlatego.
Moje pytanie jest następujące. Co muszę być w stanie samodzielnie stworzyć, w jakim stopniu ogarnąć język, żebym mógł szukać stażu czy pracy. Jest pewnie jakieś minimum wiedzy.
Dzięki
Jako że mam obecnie dużo czasu wolnego, a zawsze ciągnęło mnie do #programowanie zacząłem się uczyć Pythona. Nauka idzie w miarę gładko choć jestem na razie na podstawach. W czasie studiów pisałem coś w C i VBA więc pewnie dlatego.
Moje pytanie jest następujące. Co muszę być w stanie samodzielnie stworzyć, w jakim stopniu ogarnąć język, żebym mógł szukać stażu czy pracy. Jest pewnie jakieś minimum wiedzy.
Dzięki
@Dovydas: do webdevu mysle ze jak stworzysz jakiegos prostego klona allegro to bedziesz ok
@Dovydas: Jak zaczynałem naukę z Pythonem to narzucałem sobie do zrobienia małe projekty i co projekt dodawałem nowe usprawnienia, wykorzystywałem nowe biblioteki i tak rozszerzałem różnego rodzaju funkcjonalności. Dopiero po zdobyciu konkretnego doświadczenia (już zawodowego) wziąłem się za własne, dużo większe projekty. Moje podejście było uzasadnione tym, żeby się nie zrazić przez to, że staram się zrobić zbyt skomplikowane rzeczy. Później już reszta sama przyszła :)




























#python #webdev
Dodatkowo w pliku 'tasks' trzymasz logikę, która ma działać asynchronicznie w tle przy u użyciu workera Celery.