Instalowal ktoś moduł pyqmi? nie mogę tego zainstalować - dostaję error: conmand 'gcc' failed with exit status 1 i inne errory np. cmqc.h: nie ma takiego pliku ani katalogu, tak samo z cmqxc.h. Domyślam się, że to biblioteki c które powinienem ściągnąć razem z jakimś softem od ibm - imb websphere mq. I tutaj zaczynają się schody, znalazłem jedynie wersję na 32 bitowy system operacyjny. Podrzuci ktoś link do 64 bitowej wersji?
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Cześć mirki, proszę was o pomoc w podjęciu decyzji.

Mam 2 oferty: jedna, to praca w #korposwiat od zaraz, za 3000 zł netto. Prosta księgowość Accounts Receivables, tabelki w excelu, itp.

Od zawsze jednak interesowałem się #naukaprogramowania, tylko nigdy nie było zbytnio motywacji do nauki, ostatnio dopiero zacząłem samodzielnie uczyć się #python , ale to podstawy podstaw, napisałbym sam jedynie może 'Hello world' i tyle. Ostatnio
  • 23
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Mirki, spece od #python mam pytanie. Mam macierz (6x6 - numpy.array). Macierz ta wykorzystana jest w petli i przeliczana jest dla roznych wartosci danych wejsciowych (Przyjmijmy ze jest ich 4). W petli chce stworzyc macierz 3D, ktora bedzie zbierala macierz wynikow dla kolejnych danych wejsciowych, tym samym finalnie tworzac macierz 6x6x4. Probowalem to robic przez append, ale wychodza delikatnie mowiac bzdury. Zalezy mi na zachowaniu tych trzech wymiarow. Przez indeksy
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@GrzeJot:
Jeśli masz listę macierzy 6x6 i chcesz za jednym razem zebrać je wszystkie w macierz 6x6x4 to robisz
numpy.dstack(lista_macierzy) co jest aliasem do numpy.stack(lista_macierzy, axis=2)
Jeśli chcesz mieć jakąś macierz zbiorczą 6x6xN i dołączać do niej w każdej iteracji nową macierz 6x6 to robisz

numpy.append(macierz_zbiorcza,
  • Odpowiedz
Znam trochę pythona, nic bardzo zaawansowanego ale parę aplikacji używających pyside skleiłem. Teraz chciałbym zacząć pisać aplikacje mobilne (na początek przede wszystkim android). Stąd pytanie czy warto uczyć się javy od zera w tym celu, czy bawić się w kivy? Może jeszcze coś innego: xamarin, ruby in motion, basic4android, aplikacje hybrydowe (wszystko od zera)?
#python #android #naukaprogramowania
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@jormungand87: to się nie opłaca, dużo ludzi je samemu i nie chodzi np. do restauracji. Lepiej zostać np. grabarzem, jeżeli chcesz zakopać ciało zawsze idziesz do kogoś, nigdy nie robisz tego sam a ludzie zawsze będą umierać.
  • Odpowiedz
@jedrus7: powiedz mi kolego, chcesz być programistą? Bo dla programisty nauka nowego języka, a szczególnie takiego jak Java, to nie powinno być żadne większe wyzwanie. Wiadomo że zawodowo aby zarabiać dużo pisząc w danym języku to musisz mieć trochę lat stażu, ale Ty się dopiero uczysz i powinieneś liznąć wiele różnych języków między innymi dlatego aby zrozumieć, że język to tylko narzędzie, a umiejętnością jest programowanie.
  • Odpowiedz
Jaki moduł do newslettera polecacie do #python #django ?
Pytam ponieważ zacząłem instalować taki o nazwie django-newsletter ale instrukcje są mgliste więc zastanawiam się czy nie ma czegoś prostszego...
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@soma115: w folderze, którym trzymasz templatki tworzysz newsletter/subscriptionsubscribe.html oraz newsletter/subscriptionupdate.html. Django będzie szukać templatek najpierw w module newsletter, a potem sprawdzi u ciebie w projekcie, a jeśli będą to je nadpisze.
  • Odpowiedz
@soma115: Nie. W ustawieniach projektu powinieneś mieć listę o nazwie TEMPLATES, coś takiego. W tej liście masz słownik, w którym to powinien znajdować się element o nazwie DIRS. Są to foldery, w których Django ma przeszukiwać templatki dla twoich aplikacji, nawet tych zewnętrznych, jak w przypadku newslettera. Jeśli Django napotka w którychś z tych folderów katalog o nazwie newsletter to spróbuje nadpisać domyślne templatki dla tej aplikacji.
  • Odpowiedz
Ciąg dalszy tego wpisu:

Dodałem nową zmienną środowiskową PYTHONPATH, na pierwszym miejscu jest folder z zainstalowanym pythonem, na drugim folder ze skryptami:
E:\Users\A\AppData\Local\Programs\Python\Python35-32;E:\My Documents\MyPythonScripts

Zgodnie z tym, co jest napisane w książce Automate the boring stuff with python powinienem być w stanie uruchomić dowolny skrypt wpisując jego nazwę do Uruchamianie.Tymczasem dalej wywala mi błąd "System Windows nie
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Witam mirków spod tagu #naukaprogramowania i #python
Chcę nauczyć się programować w pythonie. Liznąłem trochę tego języka na uczelni lecz bardzo niewiele. Obecnie robię kurs na codeacademy. Jak go oceniacie? Macie jakieś inne dobre kursy godne polecenia?
#pytanie
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Requirements:

familiarity with Python

fluency in English

communication and listening skills

openness and creativity, ability to think analytically and critically, desire to get knowledge



We
  • Odpowiedz
w temacie #programowanie - Jesteśmy teraz na http://slackin.devstyle.pl/ - 828 osób - może dobijemy do 1k? Gdyby ktoś chciał pogadać na #php #webdev #frontend #javascript czy pokrewne (107 kanałów jest m.in. #dotnet #aspnet #gamedev #java #android #python #angularjs ) to niech wbija. Fajnie się to już rozkręca. Trochę
normanos - w temacie #programowanie - Jesteśmy teraz na http://slackin.devstyle.pl/ -...

źródło: comment_yylJFXm8vayXaFSHuk6N0KHj4fu6UgPJ.jpg

Pobierz
  • 18
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

#programowanie #linux #webdev #python #django

Hej Mirki, programuje sobie od kilku miesięcy, głównie python/django. Wszystko niestety jak do tej pory robiłem na Windowsie. Czas przerzucić się w końcu na Linuxa. I stąd moje pytanie: W jakim stopniu jako programista powinienem ogarniać Linuxa, jakie jego elementy? Co wymagają pracodawcy pod hasłem "znajomość Linuxa"? Może macie jakieś dobre tutoriale, książki, artykuły, które odnosiłyby się
  • 12
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@nepenthe szczerze? Używam archa (musiałem dodać, że archa ( ͡° ͜ʖ ͡°)) na codzień i szczerze mówiąc słabo się znam na nim. Jak czegoś nie wiesz google/stackoverflow/mirko twoim przyjacielem
  • Odpowiedz
W jakim stopniu jako programista powinienem ogarniać Linuxa, jakie jego elementy?


@nepenthe: W jak największym, jednak 95% programistów nie wie o Linuxie nic.

Warto znać podstawy od strony użytkownika - czyli bash, awk, sed, find,
  • Odpowiedz
3 dni nauki i napisałem skrypt, który rysuje coś jak picrel.
Dla zainteresowanych: to przekrój maszyny synchronicznej wzbudzanej magnesami trwałymi na potrzeby obliczeń numerycznych.
Skrypt wyszedł bardzo długi, prawie 1000 linii. Wszystko przez to, że kopiowałem całe bloki, które odpowiadały np. za narysowanie prostokąta czy kółka. Każdy z nich ma po ok. 15 linii. W związku z tym pora się zabrać za ogarnianie funkcji.
Strasznie się wkręciłem (òóˇ
Kontestator - 3 dni nauki i napisałem skrypt, który rysuje coś jak picrel. 
Dla zain...

źródło: comment_jMVhpY688VFUa6fP6Bh2oqVeTlG1AC6w.jpg

Pobierz
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Kontestator: nadal polecam Nature of Code. Cała książka jakby o fizyce, symulacjach w programoniu, ostatnie rozdziały właśnie o GA i sieciach neuronowych. Przykłady kodu na necie, video

Chłop jest dość charakterystyczny ale jeśli lubisz rzeczy prosto i przystępnie podane to polecam.

Powodzenia w robocie ;)
  • Odpowiedz
#machinelearning #datascience #programowanie #bigdata #python #praktyki #warszawa #deeplearning

witam serdecznie, czy zna ktoś warszawską firmę, w której można by złapać praktyki/staż ( nawet bezpłatne, zależy mi na zdobyciu doświadczenia "od kuchni" ) w dziale analizy danych, tym słynnym Big Data, ewentualnie jakimś pokrewnym?

zawodowego doświadczenia nie posiadam, znam jednakże całkiem nieźle Pythona z całym arsenałem w
  • 16
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Szukam pracy w #programowanie w #python lub #android.

Powinienem się zmotywować i ćwiczyć kodzenie przed rozmowami rekrutacyjnymi, ale nie mam ochoty.

Nie wiem po prostu jak ćwiczyć, tutoriali nie chcę bo są nudne, mini-projekt nie wiem jaki.

Poradźcie coś. : /
  • 11
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach