Za pomocą MapReduce'a chce przekształcić plik csv (by dało to co pandas.unstack(), zmiana formatu tabeli z "szerokiego" na "wąską i długą"), napisałem prosty mapper i reducer, działa, tylko że wiersze w wyniku są oddzielone pustymi liniami.
Jak można to tak zredukować, żeby otrzymać plik a'la csv, bez pustych linii?

#hadoop #python #programowanie #datascience
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Proszę o wyjaśnienie problemu jako że dopiero zaczynam przygodę z python:
Robię pierwszy kurs na codeacademy + mam zainstalowany PyCharm Community Edition 2016.3.2. Na codeacademy wpisuje:
print "The value of pi is around " + str(3.14) i wychodzi ładnie: The value of pi is around 3.14
Z kolei gdy samo wpisuję w PyCharm to dostaję info: TypeError: unsupported operand type(s) for +: 'NoneType' and 'str'

Czy to możliwe, że codeacademy ma inną wersję Python niż najnowszy
  • 14
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

#python #pycharm
Potrzebuję zainstalować parę paczek do pycharma, w raspberry można robić to robić w jednej linii:
sudo pip install SpeechRecognition tendo bs4 feedparser psutil

Do pycharma też tak można? czy też trzeba po kolei każdy pobierać? w menu pluginy tych paczek nie wyszukuje :/
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Zaczynam się uczyć pythona i od razu mam problem ( ͡° ʖ̯ ͡°)
Mam liste przypuśćmy [0, 1, 2] i chciałbym żeby program zapisał mi ją w pliku bez przecinków i nawiasów, i w jednej linii. Da się to jakoś ogarnąć? Do tej pory zapisałem w postaci
[0, 1, 2]
  • 18
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Budek24: nie no, jasne że warto wiedzieć, ale skoro jesteś na początku drogi, to taki nawał informacji może być lekko przytłaczający po prostu, ale to tylko moja opinia i niekoniecznie tak by z Tobą było :)
  • Odpowiedz
#naukaprogramowania #python #django

Mój problem: stworzyłem pierwszy projekt, potem go wywaliłem z dysku, stworzyłem nowy. Chcę załadować serwer na kompie i przeglądarka mówi że nie ma takiej strony (i podaje brak apek z usuniętego projektu). Serwer w powershelu załadowany ten właściwy. Coś z przeglądarką?

i swoją drogą nie macie jakiś dobrych kursów czegokolwiek? bo tak jak podstawy pythopna weszły mi gładko, tak z django się męczę.
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

[Tylko całkowite - 88 liczb]
Do programu wpisuję liczbę, następnie na liczbie jest wykonywana operacja, i wynik zwracany w formie liczby. Chciałbym zamiast liczby na początku wpisywać ciąg 3 znaków i żeby na końcu był wyświetlany ciąg znaków.
Po drodze ma się wykonać zamiana. Za pomocą czego to zrobić?

#python #programowanie
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

W ramach nauki programowania, a raczej jako usprawnienie pracy nad projektem napisałem prosty skrypt, który pozwala na zmianę rozmiaru, a także nazwy zdjęć. Nie jest to nic wielkiego, ale może komuś się przyda :)
Do uruchomienia skryptu musimy mieć zainstalowanego pythona. W ostatniej linijce jako parametry podajemy szerokość (wysokość dobierana jest automatycznie), nazwę plików oraz zezwolenie na zmianę rozmiaru. Plik z rozszerzeniem .py odpalamy w folderze ze zdjęciami. Konstruktywna krytyka mile widziana.
  • 10
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@stranger13:
for x in range(len(files)):

Czemu nie po prostu "for file in files:" ? Nie widać żeby index był gdzieś był wykorzystywany.
PS. Rozważ też for x in enumerate(files).
  • Odpowiedz
@stranger13: jeśli nie operujesz na indeksach, to prościej na samych elementach, na pewno kod jest czytelniejszy. Ale jednak to nie jest wielka różnica i może faktycznie lepiej używać jak komu wygodniej, szczególnie jeśli pisałeś to przede wszystkim dla siebie.
  • Odpowiedz
Coś takiego się już stosowało w prymitywnej formie, z tego co słyszałem. Robiło się jakieś np. niewidzialne checkboxy albo pola tekstowe, i jeśli bot je wypełniał, to znaczy, że bot. A jak pozostały puste to user, bo user nie widział tych pól.


@JakisTakiNick: to co mówisz, to po prostu elementy niewidoczne dla botów. Niestety to można bardzo łatwo obejść i 'nauczyć' bota, co ma wypełniać, a co nie. Współczesne silniki
  • Odpowiedz
Polujących na okazje, informuję, że w tym tygodniu w księgarni #helion, codziennie inna książka dostępna będzie za pół ceny. Dziś coś dla spod tagu #naukaprogramowania #python Myśl w języku Python! Nauka programowania. Wydanie II, napisana przez Allena B. Downey'a, dostępna za 24,50zł

#czytajzwykopem #programowanie #ksiazki #ebook #mirkopromocje
http://kaczus.ppa.pl/promocje
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Co jest nie tak w tym kodzie?

link do pastebin

Za każdym razem jak naciskam przycisk "prompt turtle" (nie licząc pierwszego naciśnięcia), to wyskakuje mi błąd, choć program dalej działa.

Błędy
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@fefler: próbujesz się dostać do klucza w dict który nie istnieje… tak tłumacząc 1:1 treść komunikatu ( ͡° ͜ʖ ͡°)

A to:

controller.show_frame(square()))
Nie wygląda jak ten Twój frame który masz w linii 33 ((StartPage, PageOne, PageTwo))
  • Odpowiedz
#pytanie #python #javascript #programowanie
Mirki nie znam się na javascripcie, a mam pewien skrypt obliczeniowy. Rzecz w tym, że chcę go odpalić z poziomu pythona (odpalić skrypt z danymi i wczytać zwrócone dane). Próbowałem coś to ruszyć, ale stanęło na tym, że zainstalowałem sugerowane na paru stronach PyV8 i koniec. Ktoś coś cokolwiek wie?
Skrypcik: http://pastebin.com/DmRwgZf0 (trochę brzydki, ale tak mi pobrało z githuba
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@kk475: A kod w Pythonie który to odpala? Właściwie to nie napisałeś nawet jaki masz problem poza „chcę zrobić X”. Jak masz jakiś błąd przy odpalaniu, to wrzuć ten błąd i kod w Pythonie ;)

A jeśli nie rozumiesz czegoś i stanąłeś wcześnie to podrzuć linki do stron z których korzystałeś i napisz czego nie rozumiesz to Ci ktoś wyjaśni.
  • Odpowiedz
@kk475: no jQuery to raczej nie odpalisz bez przeglądarki, bo ono korzysta z masy funkcji przeglądarki. W ogóle nie bardzo rozumiem sens tego co próbujesz zrobić… czemu chcesz to co jest na stronie odpalać w Pythonie zamiast… na stronie? :\
  • Odpowiedz
W jaki sposób przy użyciu tablic bez pętli w Pythonie zrobić coś takiego

[0.4;0.08;0.016...;] - 20 elementów

Myślałem, żeby to zrobić na zasadzie

[0.4;0.4;0.4...]
  • 12
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Wrzucam Pythonowy skrypt, który wyczekiwał pojawienia się decyzji SEC. W przeciągu sekund kurs spadł o jakieś 25% i można było sporo zarobić, gdyby rozszerzyć działanie o wystawianie pozycji w kantorze ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Dodatkowo skrypt zbierał plusujących i wołał ich w nowym wpisie, więc jeśli ktoś potrzebuje kodu do wołania to może go sobie wyodrębnić. Zaznaczam, że w pythonie piszę bardzo rzadko i nie wszystko może być
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

#python

chialbym to:
schema = ChannelModel.schema()
schema.get("required").remove("name")
schema.get("properties").remove("name")
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@erwit:
1. Ten twój proponowany zapis nie jest funkcyjny. To po prostu "chained methods".
2. Pierwotny zapis jest spoko. Czytelny i robi to, co ma robić. Jak go "zchainujesz", to tracisz czytelność, a nic nie zyskujesz.
  • Odpowiedz
#python #datascience #it #marketing #ecommerce

No XD! Marketing internetowy osiąga właśnie kolejne szczyty. Dostałem emaila od Team Anaconda, że dziękują za odwiedzenie ich stoiska na jakiejś konferencji (Gartner Data & Analytics Conference), i że dają mi pełną wersję książki (cośtam o data science). It was a pleasure to meet you. Stay in touch! i takie tam. Na konferencji oczywiście nie byłem, żadnego
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Jak zrobić program, który z czegoś takiego:

print a
print b
print "ala ma kota"
print 4
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

jaka książka będzie najlepsza do nauki #python? może być elektroniczna, a nawet nie musi to być książka, tylko poradniki na youtube
miałem stycznośc z vba, sql, c++, więc trochę orientuję się w podstawach programowania
moim celem jest wykorzystanie pythona w data science, analityce danych
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@JewgenijOniegin: Żenia, nie znam książki godnej polecenia. Sam nauczyłem się bez książek. Próbuj nauczyć się Pythona i rozwiązywać problemy, tylko nie przeklejaj pierwszego lepszego rozwiązania ze stackoverflow, tylko przemyśl sprawę i trzymaj się idei "myślenia pythonicznie". (Python ma swoje struktury, których używanie robi kod czytelniejszym)

Jak chodzi o interakcje z jakimś SQLem to może warto zainteresować się jakimś ORM ? (sqlalchemy?)
  • Odpowiedz