Czy jest już może jakaś społeczna petycja z fajnymi punktami a propos anty agresywnych ras psów i zaostrzeniu kar i mandatów za wszelkie przejawy agresji oraz np. wprowadzeniem OC?
#psiarze #psy
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@AntyNWOpl: agresywnypies.pl proponuje zaostrzenie prawa wobec psów, które ugryzły, ale chyba nie ma jeszcze petycji ani inicjatywy ustawodawczej
  • Odpowiedz
Wchodzę do windy a tam capi, capi mokrym psem. Mam przekonanie graniczące z pewnością że to od tego gnoja.
Niezle aromaty muszą być u właścicieli na chacie.
#psiarze #psy
ulegly - Wchodzę do windy a tam capi, capi mokrym psem. Mam przekonanie graniczące z ...

źródło: latest

Pobierz
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@ulegly: Bardzo fajne psy, problem polega na tym, że ludzie trzymają je w blokach w centrum miasta, a taki pies wymaga kilku godzin spaceru/biegania dziennie. Potrzebne są regulacje, dużo wyższe podatki od psa oraz pozwolenie od wspólnoty jeśli ktoś mieszka w bloku, w DE takie regulacje obowiązują.
  • Odpowiedz
@KnurSwiata: w Korei powinno nosić się na rękach każdego któremu chce się jeszcze dzieci robić (i w miarę sensownie wychowywać) to wielki wysiłek a przy takiej demografii jak tam - konieczny.
  • Odpowiedz
@p-jerzy: Problem w Korei jest chyba wlaśnie taki, że średnio z tym sensownym wychowaniem i dzieci nie czują, że wnoszą jakąś radość w życie rodziców
  • Odpowiedz
#psiarze
Dlaczego nie wprowadzić podatku o posiadania psów na rzecz strat /odszkodowań jakie one powodują? Momentalnie liczba osób chcących posiadać psa znacznie by spadła. Inny podatek za pudla a inny za pitbulla to jasne. Odsiało by się tak ziarno od plew.
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

#psiarze sorry jak nieczytelne ale się “nagrałem” nie chce mi się pisać

przykładowa sytuacja sprzed tygodnia. Idę z synem, no i z syn zaczął płakać, bo nie szedłem w tę stronę, którą on chciał Xd. No i podbiega do mnie, oczywiście bez smyczy, jakiś taki mały pies, jakiś jork czy coś takiego i szczeka. Zagrożenie żadne, ale dziabnie, po co mam syna denerwować, nie wspominając o tym, że znowu szczepienie,
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Nieironiczne pytanie do psiarzy, zarzucających, że nagonka na psy pochodzi głównie z kont siejących prorosyjską dezinformacje, bo dostrzegam tutaj takie głosy.

Jaki cel miałaby rosja w propagowaniu anty-psiarskich nastrojów? Bo trochę mi to przypomina narracje płaskoziemców, którzy wieszczą ogólnoświatowy spisek, ale jakoś nie potrafią wyjaśnić, po co ktokolwiek miałby oszukiwać ludzi, że ziemia jest kulista.

#psiarze #psy #pytanie
  • 21
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@archubuntu Bo antypsiarstwo na wykopie to ideologiczny Happy Meal w którym celowo kreuje się narrację w pominięciu takich inicjatyw jak KROPiK czy „Stop łańcuchom I pseudohodowlom”, świadomie i z premedytacją powielane są mity dotyczące zachowania psów i kynologiczne bzdury, a od 2021 prorosyjski alt-right prowadzi ostrą wojnę z prawami zwierząt w odpowiedzi na 5-ke dla zwierząt, a więc broni interesów najbardziej prorosyjskiej gałęzi przemysłu. Organizacje prozwierzece zauważyły też zwiększony ruch trollerskich
KRCZVSK - @archubuntu Bo antypsiarstwo na wykopie to ideologiczny Happy Meal w którym...

źródło: Zdjęcie z biblioteki

Pobierz
  • Odpowiedz
@sub_zero_1: Ciekawa staystyka, zwlaszcza ta Holandia zastanawia. Obstawiam, ze holenderskie psy wcale nie sa szczegolnie agresywniejsze od naszych, po prostu w Holandii ludzie to duzo czesciej zglaszaja. To pokazuje, ze problem jest o wiele wiekszy niz nam sie wydaje.
  • Odpowiedz
Powszechnie wiadomym jest, że na celowniku wykopowiczów są kobiety oraz obecnie psy.

Ciekaw jestem co wykop powie na to: zamieniłem żonę na psa (bo to zła kobieta była, a pies przynajmniej wierny jest).
Zdjęcie mojej bestii po starciu z moją córką lvl 7 w załączniku poniżej.

#psiarze #pies #pieseczkizprzypadku
Darius_ - Powszechnie wiadomym jest, że na celowniku wykopowiczów są kobiety oraz obe...

źródło: IMG_6434

Pobierz
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Irytację na wszechobecne psy najlepiej rozumieją rodzice, którzy wychodzą na spacer z małym dzieckiem (np. dwulatkiem). Dosłownie co minutę jest się mijanym przez psy - na długiej smyczy, biegające luzem, małe i duże. Za każdym razem trzeba mieć się na baczności, czy aby temu konkretnemu egzemplarzowi coś nie odbije i nie postanowi zaatakować dziecka, bo mu się nie spodoba kolor czapki albo dlatego, że dziecko akurat piśnie lub krzyknie. I to, że
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@wjtk123: Dokładnie tak. Szczerze mówiąc, wcześniej w ogóle nie interesował mnie ten temat, miałem swoje życie i jakoś po prostu nie zwracałem uwagi na kundle. Wszystko zmieniło się dopiero, gdy zostałem ojcem. Teraz widzę to dokładnie tak, jak ty to przedstawiasz. Nie wspominając że spacer w lesie to już wgle hardcore- za co zostałem wyśmiany przez niektórych psiarzy patusow tutaj na tagu XD

Mój kumpel miał kiedyś psa, którego naprawdę
  • Odpowiedz
@wjtk123: Ja umysłowe s----------e psiarzy zdążyłem zauważyć już jak byłem kilkuletnim dzieciakiem. Goniłem się z dziećmi po trawniku niedaleko placu zabaw i nagle podbiegł do mnie wielki pies. Nie pamiętam żeby był agresywny, ale był większy ode mnie i się skuliłem ze strachu. Co na to psi4ra? Śmiała się ze mnie głupia pinda. Moja matka ją o---------a, a ta oczywiście, że piesek tylko chce się bawić. Inna sytuacja szedłem gdzieś
  • Odpowiedz
@WielkiNos: No ja lubiłem, ale zaczęło mnie to już wkurzać, bo nie mogłem sie swobodnie rozyebać na łóżku, jak król. Kilka razy we śnie sie obróciłem, to całym ciężarem ciała ją przygniotłem, aż zapiszczała... Mogłem jej np. złamać kość w łapie, czy przygnieść mocno czaszkę... Od kilku lat(z 5-6) nie pozwalam jej wskakiwać, chyba że jak nie śpie, to ona se leży vidrel. A shihtzu mają włos, jak człowiek, jest
HorrorystycznyDemonPagona - @WielkiNos: No ja lubiłem, ale zaczęło mnie to już wkurza...
  • Odpowiedz