Wpis z mikrobloga

Przed chwila bylem świadkiem jak #rower zderzył się z #samochody
Samochód wyjeżdżał z bodajże strefy ruchu a Rowerzysta jechał sciezka rowerowa ale pod prąd.

Jak myślicie kogo obarcza wina za spowodowanie kolizji?

Rower oznaczyłem kolorem czerwonym a samochód niebieskim.

Daje #wroclaw bo tutaj doszło do zdarzenia a wiem że wiele osób ma w nosie kierunkowość ścieżek rowerowych w tym miejscu.

#prawo #prawojazdy #rowery #ruchdrogowy #pord
ZajetyJestLoginWybrany - Przed chwila bylem świadkiem jak #rower zderzył się z #samoc...

źródło: comment_1657735517r7xotIZ5TUhNmTwMjSQAvo.jpg

Pobierz
  • 40
@ZajetyJestLoginWybrany:

Daje #wroclaw bo tutaj doszło do zdarzenia a wiem że wiele osób ma w nosie kierunkowość ścieżek rowerowych w tym miejscu.


Jeszcze w życiu nie widziałem by ktoś dostał mandat na AK z powodu, że jedzie rzekomo pod prąd. Tam wszyscy jeżdżą w obie strony po obu stronach ulicy i nikt nie ma z tym problemu. Nawet większy ruch jest po stronie BP, biurowca Kauflandu, WORD itd.

Dla mnie tak
@Domciu: no nie wiem czy rzekomo, tam przy scieżkach stoją znaki B-2 po obu stronoach Armii Krajowej. Najgorzej jak rower pojedzie pod prad na wysokosci KFC, bo tam raz ze krzaki a dwa ze wąsko, nie raz musialem ostro hamowac, bo ktos mi wyskoczyl. Wiekszy ruch jest po południowej stronie, bo tam jest po prostu lepsza droga, północna strona jest zniszczona przez korzenie drzew.
@pasta_alla_carbonara: Wiem. Rzekomo napisałem z delikatnym przekąsem, bo powiem Ci, że te znaki pojawiły się stosunkowo niedawno, a DDR jest odkad żyje ;)

Dokładnie. Jest wąsko, niewygodnie dla ruchu, więc no nie ma co się dziwić, że rowerzyści wybierają druga stronę ulicy.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@ZajetyJestLoginWybrany: aż mi przypominają się ci wszyscy rowerzyści na mirko, co jak jest wspomniane, że rowerzysta ma być na ścieżce rowerowej to krzyczą, że w Polsce nie ma poprawnie oznaczonych ścieżek rowerowych, co za tym idzie mogą sobie jezdzic po drodze. W takiej interpretacji tego rowerzysty na tej ścieżce w ogóle powinno nie być, bo teoretycznie jechał po chodniku. A nie powinien. Szkoda, że w tym wątku nie ma teraz tych