@TomaK_: Też czekam. US Bytom. Nawet nie mam w statusie, że zweryfikowano poprawnie.
Składałem 18.03, czyli 3 miesiąc idzie. Jak do następnego piątku nic nie dadzą znać, to chyba się przejadę osobiście.
  • Odpowiedz
Mirki czy coś tu jest nie tak?
mam 2 pity do rozliczenia.. PIT-11 i PIT-40A
jak robię oba oddzielnie to mam ZWROT podatku (w jednym ok 200 zł, w drugim ok 100 zł), a gdy składam razem to nalicza mi do ZAPŁATY (ok 300 zł)

druga sprawa zauważyłem przy rozliczaniu obu na raz np. gdy dodaje w innej kolejności to kwota też się różni.. nie dużo ale różnica jest..

#pit
  • 21
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Ludios: nie wiem jak znajomy to robił ale miałem w tamtym roku do zapłaty, a mi wychodzi ze jest nadpłata..
a w tym roku poszedłem do innej znajomej to jej wychodzi tyle co mi z tymi dwoma pitami...
  • Odpowiedz
Miraski, pracuję w Holandii, chcę się rozliczyć z holenderskiego podatku, ale ponoć, aby to zrobić, muszę się najpierw rozliczyć z podatku w Polsce. A czas mam do końca kwietnia. Sęk w tym, że nie mam jak jechać do Polski, nie mam też możliwości zlecenia tego komuś z rodziny. Idzie to jakoś inaczej załatwić? Przez internet na przykład?
#emigracja #holandia #podatek #ksiegowosc
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@NamalowanyPrzezSmutek: nieprawda - rozliczenia w PL i NL nie są w żaden sposób związane. w PL do końca kwietnia (jak napisałeś) w NL Belastingdienst daje 5 lat na rozliczenie. Bardziej się martw tym co w PL (zgłoszenie dochodów) niż NL - jak się nie rozliczycz w terminie to najwyżej później pięniądze dostaniesz - nic więcej.
  • Odpowiedz
@paprok: Belasting daje 5 lat ale tylko wtedy jeśli nie dostałeś zaproszenia do rozliczenia.A żeby się rozliczyć w Belasting musisz przedłożyć zaświadczenie o dochodach z Polski,jeśli miałeś meldunek w Polsce w 2015 lub jeśli miałeś jakieś dochody w Polsce lub w innym kraju
  • Odpowiedz
@Gari90: No nie chce podawać na forum. Koleś obsługuje masę ludzi, robi to naprawde rzetelnie i tylko w oparciu o papiery. Umawiasz spotkanie, korespondencyjnie się nie da.
  • Odpowiedz
Mireeczki, czas rozliczyc pit i mam co do tego jedna wielka niejasnosc..

Do polowy roku pracowalem i pobieralem wynagrodzenie w polsce i od tego pracodawcy otrzymalem PIT, ale od drugiej polowy ubieglego roku przeprowadzilem sie do niemiec, jestem tu zameldowany, mam normalna umowe o prace i wynagrodzenie pobieram na moje niemieckie konto..

Putanie brzmi:
Czy musze w polsce sie rozliczyc z niemieckich dochodow?
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@meciasek: Musisz dowiedzieć się czy Polska ma podpisaną z Niemcami umowę o unikaniu podwójnego opodatkowania. Stawiam, że tak skoro to nasz największy partner handlowy. A potem musisz sprawdzić w jaki sposób to unikanie podwójnego podatku jest zrealizowane.
  • Odpowiedz
ulga internetowa w rozliczaniu #pit #podatek
ile mam dać za ten internet skoro mam w #orange (tv+stacjonarny+internet) ma być cały koszt?
czy za sam internet? czy wliczać w to koszt za utrzymanie łącza?
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@aptudeskaj: Niżej masz napisane wyjaśnienie. Jak masz 1 to masz prawo do loonheffingskorting, a jak masz 0 to nie. Niestety ucięte i nie mogę przeczytać całego( ͡° ͜ʖ ͡°)

edit. to 17 08 to jest data.
  • Odpowiedz
#pit #podatek #kwiecien #internet

przy uldze za internet podstawa opodatkowania może zmniejszyć się maksymalnie o 760 zł. Czyli rozumiem, że zwrot na rękę wyniesie maksymalnie 136,80 zł (przy założeniu, że płaci się 18% podatku)?
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

chcę się ubiegać o zwrot części podatku, na formie R43, mam problem w punkcie A Residence, w podpunkcie A1 zaznaczyłem że nie byłem i będę, to w A2 co mam wpisać biorąc pod uwagę, że nigdy nie mieszkałem w UK(praca na statku)? Na upartego mogę podać datę kiedy ostatni raz wyjechałem z UK ale adres już nie bardzo, zostawić puste?

#uk #anglia #podatek
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

#pit #podatek #podatki jako dochód mam stypendia w łącznej kwocie powyżej 6891zl plus umowa zlecenie ale opłacona zaliczka. Kiedy czy i w jaki sposób od kwoty podatku do zapłacenia można odliczyć skladki zdrowotne?
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 1
@goferek: nie tylko przedsiębiorcy mogą odliczyć składkę zdrowotną.

@cactooos: chodzi ci o składkę zdrowotną z tej umowy zlecenia? jak dostałeś pit-11 to masz kwotę którą możesz odliczyć w picie rocznym
  • Odpowiedz
Jaka jest dla firmy opłacalność faktur? Załóżmy, że kupię sobie kartę graficzną, sprzedawca i tak daje rok gwarancji, więc biorę FV na firmę. Czy mogę szefowej zaproponować, że np. podzielimy się podatkiem? Wychodzi 280zł podatku, mi by chociaż stówa spasowała.

#prawo #podatek
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

#anglia #uk #emigracja #londyn #podatek
Jako, że kończy się rok podatkowy w Anglii, chciałbym zapytać rodaków mieszkających tutaj jak mogę dowiedzieć się czy przysługuje mi zwrot z podatku. Mieszkam tu niespełna rok (9 kwietnia minie rok) i pracowałem w dwóch różnych miejscach pracy. Obawiam się, że moja znajomość angielskiego nie jest na takim poziomie, żeby dowiedzieć się wszystkiego ze strony Revenue. Może
  • 20
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@69inch: Odchodząc z pierwszej pracy powinieneś dostać kwit Pxx (nigdy nie pamiętam numeru - 60 albo 45), na którym jest napisane ile podatku od Ciebie pobrano. W obecnej pracy też dostaniesz kwit rozliczeniowy pokazujący ten podatek - sumujesz, porównujesz z kwotą wolną od podatku i już wiesz czy trzeba walczyć dalej, czy nie.
  • Odpowiedz
@69inch: Jak się traci pracę to automatycznie przysługuje refund, ale to działa tak, że zmniejszają pobierany podatek zamiast oddawać. Generalnie poczekaj spokojnie na rozliczenie, nic Ci nie ucieknie :)
  • Odpowiedz
Mireczki, jaką firmę polecacie na odzyskanie podatku z Niemiec? Już byłam zdecydowana na Euro-tax, ale najpierw przysłali mi dokumenty nie na ten rok (2014 zamiast 2015), podjęłam jeszcze jedną próbę, pani do mnie zadzwoniła i powiedziała, że kolega się zajmował tą sprawą, oddzwoni dzisiaj - minął tydzień i cisza. Jakieś opinie o kdf-podatki?

#pytanie #podatek #kiciochpyta #niemcy
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach