#pcc #prawo #podatek #pytanie #pytaniedoeksperta

Witam. Mireczki narobiłem sobie kłopotów chodź chciałem dobrze. 3 lipca 2018 roku zakupiłem telefon o wartości 1499 zł od osoby prywatnej - tym samym jestem zobowiązany do zapłacenia PCC. To też zrobiłem dwa później (05.07.2018) po przez przelew bankowy. Tutaj kierowałem się jedynie poradami i uwagami zewnętrznych źródeł (bez dopisku ".gov" w domenie) to też nigdzie nie
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Miedzcu: Nie dostałeś pisma z karą - skoro ktoś dzwonił, to znaczy, że chcą wyjaśnić. Weź się tam przejedź i zapytaj na miejscu. Wbrew obiegowej opinii jak trafisz na kogoś młodszego, to pomogą rozwiązać/wyjaśnić/skorygować

  • Odpowiedz
@Shajo: na zachodzie może i masz duże podatki ale masz też jeszcze większe zarobki, więc na koniec miesiąca ci i tak zostanie dużo w kieszeni
a w PL mało zarabiasz, duże podatki i na koniec miesiąca zostało ci tyle że w biedrze kupisz karpia na promocji, jak ci się uda
@nuka-cola: też mam ochotę jebnąć tym wszystkim, jak słyszę te nowe pomysły pisiorów, a to liniowy, a to
  • Odpowiedz
#skarbowka #pcc3 #podatek #us
Mirki,
Po kupnie pojazdu zgłosiłem PCC-3 przez internet ( e-deklaracje). Wniosek przyjęty, mogę pobierać jakieś UPO. Jak teraz załatwić opłatę? Mam czekać, na odpowiedź z urzędu? Nie wiem, czy nie zwiększą opłaty, bo ostatnio mi się to zdarzyło. Czy wysyłać od razu przelew? Co podać w tytule?
Pozdrawiam!
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Jakobo Cześć, jakie potem trzeba zabrać dokumenty do wydziału komunikacji, potwierdzenie przelewu i UPO? A co jeszcze jak się okaże że jest dopłata? Pytanie ostatnie czy będąc na miejscu w US można wszystko załatwić na raz w przypadku niegodności średniej kwoty za auto?
  • Odpowiedz
@knight_rider: Tak, do starostwa to co napisałeś. Tam Ci nie sprawdzą, czy masz niedopłatę- przerejestrujesz auto. Jeśli w US okaże się, że zapłaciłeś za mało, to pewnie ktoś zadzwoni. W moim przypadku było tak, że zadzwonił pracoownik, powiedział, że mam pare zlotych niedopłaty i tyle.
  • Odpowiedz
#anonimowemirkowyznania
Mirki, błędnie wystawiałem faktury metodą kasową - nie zawiadomiłem urzędu skarbowego a tylko wystawiałem je z adnotacją "metoda kasowa" (nie używałem skrótu "VAT-MP" a pełne określenie jak wcześniej). Rozliczałem też VAT na moment przyjścia płatności. Prostować to czy olać? Jeśli prostować to jak - informować klientów czy tylko złożyć korekty.

#podatki #vat #us #urzadskarbowy #podatek #fiskus

Kliknij tutaj,
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

#prawo #podatki #podatek #fiskus #cebuladeals Panowie, jak ogarnąć takie coś.. zrobiłem se album ze zdjeciami, wydrukowałem w drukarni 200 sztuk. Chciałbym dać możłiwość kupienia tego ludziom np. za 40 zł od sztuki. I teraz... nie wydaje mi ise żeby to podchodziło pod działalność gospodarczą czy ciągłe zarabianie bo albo ktos kupi albo nie kupi, a nawet, po miesiacu jak zedzie te 200
K.....1 - #prawo #podatki #podatek #fiskus #cebuladeals Panowie, jak ogarnąć takie co...

źródło: comment_UbTPWfmICdVSKDDk4ujC4CzPIV2YDA4L.gif

Pobierz
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 1
@Kopytko1 Jednorazowo to nie będzie działaność gospodarcza chyba, ale jak coś to ogarnij to nowe nierejestrowana działaność gospodarcza, jest jakiś limit przychodu(czyli całej twojej sprzedaży, nie po odjęciu kosztów).
Ogólnie PIT inne jak najbardziej
  • Odpowiedz
Mirki z NL pomóżcie,
Oto w skrócie moja historia z rozliczenia podatku z NL. Otóż rozliczyłem się za rok 2016 z pomocą firmy Tax-Pol. Firma zebrała od mnie dokumenty, kasę ( płaciłem z góry za usługę ) i dnia 20.03.2017 roku wysłała do Belastingdienst. Mijają miesiące, a pieniędzy z zwrotu podatku nie mam na koncie. Dnia 08.01.2018 roku otrzymałem list od Belastingdienst o takiej w skrócie treści:
U hebt ons een inkomensverklaring 2016 gestuurd,
  • 12
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Cześć miruny,
Miał ktoś problem z rozliczaniem pit 37, przez e-deklarację z 50% kosztami uzyskania przychodu?
Cały czas wywala mi:

401: Weryfikacja negatywna – dokument niezgodny ze schematem xsd [cvc-complex-type.2.4.a: Invalid content was found starting with element 'P37'. One of '{"http://crd.gov.pl/wzor/2017/12/20/4843/":P_128, "http://crd.gov.pl/wzor/2017/12/20/4843/":P_129
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach