Mirasy pytanie mam
Mamy zamiar jechać ze znajomymi dużą grupą pociągiem i stąd pytanie - czy jest jakaś opcja w PKP zamówić cały przedział, ewentualnie zaznaczyć że chcemy siedzieć w jednym przedziale?
#pytanie #pkp #pociagi
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Fabrizer5420: kup 30 dni wcześniej zaraz po rozpoczęciu sprzedaży to was posadzi razem. Zależy też ile osób jedzie. Jak mniej niż liczba miejsc w przedziale to lepiej kupić ręcznie wybierając miejsca, dwa przy oknie a potem od strony korytarza. Miejsca w środku są sprzedawane domyślnie na końcu
  • Odpowiedz
Mirosław Romański opowiada o wagonach węglarkach budowy normalnej czyli grupie najczęściej spotykanych wagonów towarowych. Mimo, że na pierwszy rzut oka wagony te mogłyby wydawać się niezbyt interesujące, a wręcz nudne, ich produkcja to ważna część historii polskich kolei. Do chwili obecnej węglarki budowy normalnej stanowią najważniejszą część floty wagonów towarowych w Polsce, bo na około 90 tys. wszystkich wagonów towarowych stanowią one około 60 tys. egzemplarzy. Mimo, że od okresu międzywojennego i
M.....T - Mirosław Romański opowiada o wagonach węglarkach budowy normalnej czyli gru...
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@976497: Nie działają. Kto nim jechał (czasem jeszcze jeżdżą - NSMK kolejegalicyjskie.pl) ten wie, że strasznie nim rzuca na łukach. Nie wiem jakie rozwiązania konstrukcyjne miały te wagony, ale uniwersalne sposoby na wpisywanie się pojazdów kolejowych w łuki z takimi nietypowymi sztywnymi bezwózkowymi osiami to: podcięte obrzeże koła, brak obrzeża koła, ruchoma oś (poprzecznie)
  • Odpowiedz
Koleje Łódzkie

Chcę kupić bilet tam i z powrotem za 45 zł zamiast 2x27=54 zł

Pociąg zazwyczaj jedzie na trasie Warszawa Główna-Łódź Fabryczna, ale wyjątkowo zaczyna na Warszawa Wschodnia.

Czy
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Jeżdżę regularnie na trasie Przemyśl-Kraków-Przemyśl pociągami #pkp. Od jakiegoś czasu za każdym razem płacę inną cenę za bilet. Co to za nowe porządki na tej kolei??

  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach