Wiedzieliście, że jedyny numer infolinii w państwowej spółce jaką jest PKP Intercity S.A. jest płatny. Minuta połączenia to tylko 1,29 zł brutto za minutę połączenia. Czyli jak coś zepsują to musisz płacić za to, że się czegoś dowiesz od nich.
Dzień dobry :)
#polska #pociagi #pkp #pkpintercity
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@CyprianFonda: ja niedawno stwierdzilem, ze nie ma szans ze tyle zaplace a potrzebowalem cos zalatwic. Doladowalem skype za chyba 15zl i zadzwonilem ze skype na numer miedzynarodowy tejze infolinii (tam jest stacjonarny +48...) :) tak, wiem, zaplacilem wiecej (tzn. za doladowanie bo sama rozmowa cos 12gr/min) ale srodki na skype mi nie stopnieja wiec przyda sie na przyszlosc i moglem gadac z nimi ile chce (a chyba z 2 minuty
  • Odpowiedz
@dethklok: fajnie, że jest sposób na mniejsze opłaty. Po pierwsze, nie każdy to ogarnie. Po drugie nie tak to powinno wyglądać. Mnie taka rozmowa bardzo nie zaboli, ale dla osób uboższych to dłuższa rozmowa tam będzie bardzo kosztowna.
  • Odpowiedz
Jeśli kupuje dwa bilety normalne dla siebie i kumpla w tym pakiecie taniej z bliskimi to przy kontroli jak to wygląda? Da się tak skoro nie ma tam nigdzie jego danych? Bo jestem zbyt głupi
#pkp #pociagi #pkpintercity
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Mirasy i Mirabelki, mam dosyć. Jeżdżę dosyć często pociągami i od dwóch miesięcy tylko jeden się nie spóźnił. Teraz czekam na EIP z Warszawy wschodniej do Gdańska i mam 100 minut opóźnienia xD Siedzę na peronie i słucham komunikatów i większość pociągów jest opóźniona.

Co się dzieje? Upał tory roztopił?

Długo wstrzymywałem się z kupnem samochodu, ale ostatnio to już przesada i nie wsiądę już do pociągu dopóki sytuacja się nie poprawi XD

I
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@kon-rad: Ale tak czy owak masz rację - pociągi PKP zaliczają ostatnio dramatyczne opóźnienia. Co gorsza, robią to notorycznie. Dzięki stronie https://www.czypociagsiespozni.pl można ładnie monitorować czy dany pociąg się spóźni i jak wygląda historia tych opóźnień. Mój faworyt: https://www.czypociagsiespozni.pl/pociag/710045-odraoder-49/postoj/warszawa-zachodnia (150 zeta za 2 klasę xD)

Plus pociągi są częściej przepełnione. Gdzieś mi mignęło info o tym, że o sporo procent więcej ludzi jeździ względem 2019, kiedy były rekordy. A oczywiście
  • Odpowiedz
@WOparachAbsurdu też mnie to wkurza, ale chyba zatrzymanie pociągu, łapanie starej baby, czekanie na policję bo nie poda danych, i ogromne opóźnienie, było by zdecydowanie gorsze. No niestety, tacy ludzie żerują na czasie innych.
  • Odpowiedz