Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Ktoś mi wytłumaczy, kto wprowadził ten absurd, jakim są przystanki na żądanie dla pociągów? W komunikacji miejskiej ma to jeszcze jakiś sens, ale w przypadku kolei jest to chory pomysł, który nigdy nie powinien zostać wprowadzony w życie. O ile w dużych, wojewódzkich miastach stacje są normalne to już w miasteczkach powiatowych stacje na żądanie stały się jakąś plagą. W niedzielę wracałem ostatnim pociągiem z Łodzi do Piotrkowa, doszedłem do drzwi i czekałem aż pociąg się zatrzyma a ten przejechał przez stację nawet nie zwalniając. Konduktor mi powiedział, że od tygodnia jest tam stacja na żądanie i jeżeli nikt nie wcisnął przycisku to maszynista myślał, że nikt nie wysiada i się nie zatrzymał. Następna stacja: Częstochowa xD. Byłem tam około północy i o tej porze musiałem ogarniać sobie jakiś transport do Piotrkowa Trybunalskiego. Jak ktoś chce wsiąść to też ma problem. Moja matka przykładowo ma wadę wzroku, więc numery pociągów widzi dopiero, gdy są blisko. A wtedy to sobie może machać. Pociąg się przecież nie zatrzyma, jeżeli odpowiednio wcześnie nie zasygnalizujemy tego. Ja jestem młody, więc sobie jakoś poradzę, ale jak jakiś schorowany dziadek ma się bawić w takie podróże to współczuję.
#pociagi #pociag #kolej #absurd

---
Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #630f3934a07f85290e3cfdea
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Eugeniusz_Zua
Doceń mój czas włożony w projekt i przekaż darowiznę
  • 11
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania:
Pomysł jest stary jak świat i DOSKONAŁY, tylko realizacja kiepska.

To rozwiązanie zwiększa prędkość handlową pociągu i skraca czas podróży, nie odcinając małych miejscowości od kolei.

Z tym że realizacja słaba.

Bo pociąg
a) powinien wiedzieć z wyprzedzeniem że ktoś gdzieś wysiada, bez przyciskania.
b) powinien wiedzieć z wyprzedzeniem że ktoś wsiada. Tyle tylko że to wymaga kupienia biletu z wyprzedzeniem, ale znowu NIE MA obowiązku kupowania z wyprzedzeniem a
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania U mnie też to jest, niby jest napisane, ba nawet ogłaszane przez głośnik, że jak chce się wysiąść na stacji na żądanie to trzeba zgłosić to konduktorowi/kierownikowi pociągu, ale i tak maszynista się normalnie tam zatrzymuje mimo, że nikt nie wsiada ani nie wysiada.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@malyyoda: zwykle po zmroku pociąg zatrzymuje się zawsze, bo może nie być widać czy ktoś stoi czy nie. W ciągu dnia wynika to z faktu, że konduktor/kierownik nie chce problemu z pasażerem, który nie zgłosił chęci wysiadki na danej stacji (choć na przykład ja się bym taka sytuacją nie przejmował + gdy wiem, że mam w rozkładzie daną stację na żądanie to przy kontroli sprawdzam czy ktoś nie nabył biletu bezpośrednio
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@AnonimoweMirkoWyznania: to nie mogli tego zintegrować z czytnikami którymi konduktor sprawdza bilety? Wiedzieliby od razu czy ktoś wysiada czy nie ¯_(ツ)_/¯

@plusujemny: szczerze mówiąc to te „czytniki” to przestarzała technologia, jak na dzisiejszy postęp informatyczny. Dałoby się zrobić lepsze i skuteczniejsze, co zwiększyłoby komfort pracy drużyn konduktorskich oraz wygodę pasażerów. Część osób może myśleć, że fajne, bo sczytuje wszystkie informacje z kodów kreskowych, a tak naprawdę to nie przy wszystkich
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@HMC_: jak one są zrobione dokładnie? Ciekawe czy jakiś open sourcowy czytnik kodów do QR w telefonie by nie wystarczył do wczytywania danych.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@plusujemny: nie jestem ekspertem w tej dziedzinie, lecz sądzę, że po prostu kody QR są zakodowane w konkretnym formacie, który czytają tylko terminale (przynajmniej w taki sposób, że na nich to wygląda dobrze graficznie, a na telefonie dałoby się odczytać, ale byłby chaos). Może spróbuję odczytać telefonem jakiś bilet przy czasie i dam znać xD

Same terminale to po prostu telefon (bardzo przypomina interfejsem motorole), tylko w pancernej obudowie i ze
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@HMC_: z ciekawości spróbowałem odczytać kod kreskowy z biletu polregio za pomocą binary eye i zadziałało bez problemu - jedyna zapisana tam informacja to numer biletu, więc pewnie reszta (np. do kiedy jest ważny bilet) jest zaciągana przez internet.
Chyba większość tego typu aplikacji korzysta z tej samej biblioteki do odczytu.
  • Odpowiedz