via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@psi-nos: po co do pieca? jest upieczona w 100%, ciasto sztywne (mąka krupczatka, bo skończyła mi się 00) i chrupiące, pieczona niemal na spodzie piekarnika...

nie rozumiem dlaczego dobra pizza wg. wykopu musi mieć przypalone ciasto i składniki z wierzchu
  • Odpowiedz
"ej jak jest przepis to ile mąki on tu dał xD
Wypiek w piekarniku 275C, 5cm od grzałki, na granicie o grubości 2cm grzanym godzinę.

waga kulek: 3x 260g (finalnie ok. 3x 250g), wyrabiane ręcznie

hydro: 60%
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Cinek88: Ja mam kamień i jakiś śmieszną opcje pizza w piekarniku (wydaje mi się że zwykły termoobieg) a i tak robię na papierze do pieczenia - kwestia praktyczna. Wygodniej mi rozciągać ciasto (kręcę plackiem a obraca się cały z papierem) i wygodniej przenosić placki bo nie mam żadnej szpatułki.

Co do pieczenia to najpierw nagrzewam do 230 tak żeby kamień dobrze się nagrzał a po włożeniu pizzy (na cienkim cieście) zmniejszam
  • Odpowiedz
nsfw
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
Dałem 2g drożdży na kg mąki.
Wczoraj dałem mała kuleczkę do pojemnika wieczorem.
A teraz mi już ciasto ucieka.
Ma wytrzymać do wieczora (,)
Co robić?
#pizza #gotujzwykopem
  • 12
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 0
@Sl_w_k_1 dobre hydro nie jest złe :D też często mi się wydawało że jest zbyt kleiste a później wychodziło ok, kiedy przyszło do pieczenia. Trzymam kciuki ;)
  • Odpowiedz
  • 1
@spokoromek repack od pizzer.pl z allegro 3x2kg zamawiałem + jeszcze taka niebieska z gwarancją AVPN. 4x220g, dziele blok w pojemniku na równe 4 części przed kulkowaniem, więc pewnie wahania 10g
  • Odpowiedz
  • 1
@spokoromek kamień, dwie blachy z piekarnika żeby izolować dół i wypiek normalnie na funkcji grill. Niestety kamienia z biedronki nie da się nagrzać bo jest za cienki (1 cm) ogarnę Castoramę i płytę granitowa tylko nie wiem czy mi wejdzie do pieca i będę musiał ją przyciąć 3 cm
  • Odpowiedz
@pawelczixd no jak dla mnie, człowieka który uwielbia robić pizzę ma. Ja na takie dwie pizzę co masz na zdjęciu daje niecały gram drożdży świeżych. Ciasto nie jest ciężkie później i nie czujesz takiego ciężaru na brzuchu po zjedzeniu. I jest lepsze w smaku - polecam też robić z mąki typu 0.
  • Odpowiedz
zrobiłem pizze włożyłem do plastikowego pojemnika i po 5h już mała skorupa była
ktoś wie czemu? może być przez to, że w słońcu kładłem? raczej mocno nie grzało, ale nic innego mi do głowy nie przychodzi
#pizza
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach