Wpis z mikrobloga

Mirki, mam takie pytanie / rozkminę
Płyta stalowa do pieczenia/smażenia i ogólnie do #gotujzwykopem.
Z tego co do tej pory się rozglądnąłem to:
- przydaje się na #grill (można se jajka czy inne cycki usmazyć, pizze - żeby nie na kamieniu, itd) bo działa jak taka patelnia
- przydaje się do #pizza, bo zastąpi kamień i nie pęknie (i w piekarniku i na grillu)
- przyda się do #bojowkapiekarska bo można na nim chleb jak na kamieniu piec

Są stronki jak pizzasteel albo płyta BroilKing

Czy ktoś wie czemu taki kawałek stali ma taką cenę? czy faktycznie jest tak uniwersalny? Są jakieś alternatywy (tańsze)?
Ktoś coś? ¯\_(ツ)_/¯
  • 22
@malyaleBYK: Tutaj jest bardzo ciekawy tekst na temat porównania stalowej płyty do kamiennej w kwestii pieczenia pizzy: https://domowa.pizza/stal-do-pieczenia/
Sama płyta, którą podlinkowałeś do nas (dzięki :D) jest wykonana wysokogatunkowej stali, jest gruba i ciężką dzięki czemu bardzo dobrze akumuluje ciepło i równomiernie się rozgrzewa na całej swojej powierzchni. Jej uniwersalność polega na tym, że pasuje do grilli nie tylko marki Broil King (28x33 cm). Cena wynika z tego, że płacimy za
@testowyandrzej Ło Panie, jak się dokopałeś do tego wątku ¯_(ツ)_/¯
Tak kupiłem, dokładnie tą podlinkowaną.
Z minusów: jest ciężka, ma ostre kanty, ktoś ją z 16 piętra upuścił bo ma 0,5 cm zadziora na jednej krawędzi
Z plusów: jest ciężka, grillowane warzywa są super, grillowany ser, pod pizzę do piekarnika, nad pizzę na grillu (tak, pizza wychodzi zajebista, a ta płyta udaje górna grzałkę), do smażenia, na indukcję (udaje wtedy płytę z
@testowyandrzej nagrzewa się szybciej, nie pęka (czy od za szybkiego nagrzania czy upadku, czy jak krzywo położysz), nie rysuje powierzchni na której jest, przy podobnej wadze jest mniejszy, jak się na niego wyleje sos to nie dymi przez kolejne pieczenia i nie zostaje plama, da się go czyścić i to dość łatwo
Minus jest taki że jak nie zabezpieczysz olejem to może ruda siąść, chyba że już masz warstwę ochronną to da
@mab122: Siema,
grill musi spełniać dwa warunki: musi być zamykany i musi być dwu-poziomowy.
Grill ma dwie półki - dolną, czyli główny ruszt i tą górną, na którą dajesz żeby coś wolno doszło albo się nie przypaliło.
Na górną daje płytę, zamykam pokrywę i czekam aż płyta się odpowiednio nagrzeje.
Ogień organizuje tak, żeby był po bokach, a na środek idzie pizza - na główny ruszt; zamykam pokrywę i nagrzana płyta
Korzystałem z kamienia i ze stali i stal zdecydowanie wygrywa co do jakości wypieku, do tego stopnia, że sam zacząłem ją produkować i sprzedawać w rozsądnej cenie. Więcej o jej zaletach na www.pizzarrs.com
W weekend planuję zrobić #rozdajo ( ͡º ͜ʖ͡º)