via Wykop Mobilny (Android)
  • 15
Żona już od dłuższego czasu robi mega pyszną #pizza ale po pierwszej próbie na kamieniu do pizzy efekt jest po prostu kilka leveli wyżej.
Polecam jeśli ktoś jeszcze nie używa kamienia.
Teraz trzeba tylko dopracować technikę nakładania surowej pizzy na łopatkę żeby było wygodniej.
Gronie - Żona już od dłuższego czasu robi mega pyszną #pizza ale po pierwszej próbie ...

źródło: comment_1589831703XFBjDd49qe6EvPaV2UEapx.jpg

Pobierz
  • 12
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Mirki,
Jak dotad robilem domowa pizze tylko na kamieniu.
Od dluzszego czasu jednak chodzi mi po glowie stal do pizzy :)
Ktos ma i moze sie podzielic wrazeniami?
Ew. czy ktos wie gdzie moglbym kupic kawalek stali nierdzewnej 32x38cm 8mm?
#pizza
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Ja kupiłem ostatnio tutaj https://allegro.pl/oferta/blacha-stalowa-8-mm-cieta-na-wymiar-8024934223 Nierdzewki niestety nie znalazłem w takiej grubości.
Polecam zaopatrzyć się w szlifierkę kątową albo nasadkę do wiertarki na papier ścierny (na rzepy), bo trzeba to dobrze oczyścić z jednej strony. Ranty warto wygładzić pilnikiem. Potem zasezonować i bardzo dobrze działa.
evilcry - Ja kupiłem ostatnio tutaj https://allegro.pl/oferta/blacha-stalowa-8-mm-cie...

źródło: comment_1589789784s8AA2w3h8vyibm6HWQrfuM.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@Damianowski: Wygląda z@jeb!scie daj przepis na ciasto

@Turyferariusz: 100% mąki typu 00,
65% wody
3% soli
0,2% drożdży, ale daje trochę więcej. Ważne aby ciasto wyrabiać z 15 min, i poleżeć później ppnad 4h w misce zamykanej lub przykrytej folią spozyczwcza. Aaa i jak robisz to rozpuść drożdze najpierw z wodą, i dosypuj później trochę mąki l dopiero później sól. Na jeden placek daje z 200g mąki
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@kaspil: on nie pozwala osiągnąć większej temperatury pieczenia w piekarniku xd bo niby jak? Musiałby mieć grzałkę wbudowaną xd

A najlepiej się czyści taki kamień za pomocą pirolizy
  • Odpowiedz
Z czym lubicie jeść pice. #ankieta #pytanie #pica #picca #pizza

Lubie

  • Z keczapem 12.3% (7)
  • Z majozenem 5.3% (3)
  • Z musztardom 1.8% (1)
  • Z krzanem 1.8% (1)
  • Z serkiem danio 10.5% (6)
  • Z twarogiem 0% (0)
  • Z brudem spod napletka 15.8% (9)
  • Z gównem 7.0% (4)
  • Z tatarem 0% (0)
  • Chuj ci do tego 45.6% (26)

Oddanych głosów: 57

  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

dobra teraz miałem z 4 wyciągnięte, z 12h w lodówca i z 6h wyciągnięte
z jednej skorupa, z drugiej nie
tam gdzie miałem duże opakowanie i dużą przestrzeń to tam skorupa się zrobiła, to chyba mamy winnego
mogą być takie proporcje czasu lodówka/wyciągnięte z lodówki?

#pizza
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@eric2kretek: trochę duzo, zamrazarka calkowicie zatrzymuje drozdze xd nigdy nie probowalem z zamrozonym ciastem ale takie w lodowce trzymalem 4 dni - ciasto bylo lekko strawne i bardzo dobre w smaku, jednak dalem mniej niz 1g drozdzy xd
  • Odpowiedz