konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
No więc udało mi się zrobić ciasto do pizzy. (ʘʘ) Z przepisu ze strony MG78, tylko mąki zwykłej użyłem i nie 3g drożdży, tylko na oko 15. Mama i tak się dziwiła i mówiła że powinienem wziąć ze 25g, czyli ¼ kostki. Ale jednak wyrosło, choć miałem na jedną porcję a nie na dwie. Jeszcze jak przenosiłem że stolnicy na blachę, to mi się sfarfocliło i w
B.....y - No więc udało mi się zrobić ciasto do pizzy. (ʘ‿ʘ) Z przepisu ze strony MG7...

źródło: comment_1593980574zHDT0Ig0dcfwytsey1EKbB.jpg

Pobierz
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 0
@Mars775: To jest specialna patelnia moja już spalona właśnie na pizze bo bez oleju i wgl na niej robiłem i miała iść do wyrzucenia ale zostawiłem ją wlansie po to
  • Odpowiedz
@macieeek77: pytasz o tą przy Kasprzaka? Może być, jak na osiedlową to ok. Na pewno sporo lepsza niż konkurencja w najbliższej okolicy. Ja ogólnie wolę jednak włoską pizzę.
  • Odpowiedz
  • 4
@kwas_dezoksyrybonukleinowy mega prościzna. Ilości na 2 sztuki około 35-40cm to: mąka 450g (najlepiej typ 00), woda w ilości 60-65% wagi mąki (coś koło 290g wody było), solidna łyżeczka soli, drożdże świeże 1g jeśli masz dużo czasu na wzrost ciasta (od 12 do 24h) a jak chcesz żeby wyrosło szybciej to ja daję tak z 4- 5g. Wyrabiasz ręcznie około 15-20 minut, formujesz kule, smarujesz z wierzchu oliwą z oliwek, przykrywasz (ja
  • Odpowiedz