@HCLB: postaw sobie maszynę wirtualną (virtualbox) z jakąś dystrybucją bez okien nawet. Będziesz miał wszystko po ludzku a przy okazji możesz pobawić się z np. node.js czy innymi ruby'mi
  • Odpowiedz
Witajcie mirki.
1. Mam projekt na #symfony2 i muszę zrobić koszyk. W jaki sposób zrobić to najlepiej? Aktualnie zamierzam zrobić tak, że będę przechowywał w bazie danych: użytkownik -> produkt.
2. Nie mam w pracy team leadera i muszę sobie radzić sam, więc może podpowiecie mi gdzie najlepiej upchnąć logikę koszyka (dodawanie, usuwanie, edycja produktów w koszyku)? Przy poprzednim projekcie logikę pakowałem do serwisów, ale jako że słabo znam strukturę
  • 10
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

#php #symfony #pytaniedoeksperta

Czy przekazywanie parametrów do formularzy można robić tylko przez services?

Wersja 3.0 wymaga przesłania typu do createForm, więc odpada przekazywanie parametrów do konstruktora formularza z poziomu kontrolera.
Używanie services jest w miarę ok jeśli chodzi o przekazywanie parametrów jak np EntityManager, ale co z innymi parametrami?
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Powiesz mi jaka jest zasada, kiedy używać options a kiedy rejestrować formularz jako usługę?


@gajowy_marucha: Rejestrujesz jako usługę, gdy masz jakieś stałe zależności – np FormType wymaga do pracy jakiegoś repozytorium czy innej usługi. Takie rzeczy przekazujesz w konstruktorze i niewygodnie jest to robić z kontrolera, więc robisz to w DIC.

Przykład: potrzebujesz zaciągnąć z bazki wartości do ChoiceTypea. Rejestrujesz swojego typea w DIC, wstrzykujesz repozytorium w konstruktorze, robisz
  • Odpowiedz
Mirki, staram się napisać aplikację z użyciem Dependency Injection, by to ogarnąć, a jako kontenera używam Auryn'a. Jednak dochodzę do etapu, że controller'y mogą mieć za dużo wstrzykiwanych zależności. Obecnie mój każdy Controller dziedziczy po głównym, któremu to wstrzykuję Request, Response i Renderer, trzy obiekty bez których ani rusz dalej, bo muszę odebrać parametry, stworzyć widok html i zwrócić go by użytkownik mógł to zobaczyć. No ale właśnie, to są już trzy
  • 13
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Faley: Poza tym nie uważam, że 5 czy 6 zależności dla jednej klasy kontrolerów (IMO kontroler to jedna metoda) to jakoś bardzo dużo.

Dopóki ten kontroler nie robi za dużo to jest ok. Kontrolery to specyficzne zwierzyny :)
  • Odpowiedz
każdy Controller dziedziczy po głównym, któremu to wstrzykuję Request, Response i Renderer


@Faley: Czy Request i Response mogą być wstrzykiwane jako argumenty metod, czy też muszą przyjść w konstruktorze? Bo mógłbyś się pozbyć części zależności.

Przynajmniej w Symfony Request dostaje metoda–akcja jako argument, a obiekt Response sam tworzysz w kontrolerze. Nie są one przecież usługami, tylko
  • Odpowiedz
mam zmienną z taką zawartością:
string '2 500' (length=6)
str_replace(' ', '', $zmianna);
nie usuwa mi spacji pomiędzy cyframi, widocznie jest to jakiś inny biały znak - jak w prosty sposób mogę namierzyć co to za znak?
#php
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

jakie narzędzia znacie które będzie dbało i przypominało mi ewentualnie o pisaniu dobrego kodu ? tak abym nie robił w kwiatkach typu UserRepository metod w stylu findUsers ( ͡° ʖ̯ ͡°)
#php
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Skrypt wywala mi błąd: Call to a member function find() on a non-object in...

Linia kodu, którą ten błąd wskazuje wygląda tak:

foreach ($html2->find('div#bookDescription_feature_div noscript') as $desc) {


Tutaj
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@semperfidelis: Błąd jest samowyjaśniający. html2 nie jest obiektem a filegethtml nic nie zwraca.

Upewnij się że simplehtmldom.php jest wcześniej zainkludowany, jeżeli jest to wstaw przed include error_reporting(E_ALL); i sprawdź jaki jest błąd. Oraz na miłość Lerdorfa, nie korzystaj z operatora wyciszania.
  • Odpowiedz
#symfony #php
Część formularzy mam działające jako usługi - przekazuję do nich dzięku temu EntityManager.
Tych formularzy jest sporo - muszę każdy definiować osobno jako usługę? Próbowałem zrobić typ bazowy, zarejestrować jako usługę i dziedziczyć z niego formularze które potrzebują dostępu do EM ale to nie działa...
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Jurigag: Nie wiem czy dobrze rozumiem pytanie, ale wg mnie po znalezieniu w bazie pasujacego klienta robisz zamowienie->setClient($znaleziony); wtedy powinno sie zapisac dobrze pod warunkiem ze zrobisz flush($zamowienie) a nie flush(). Samo flush zapisze wszystko lacznie z nowym klientem pochodzacym z formularza.
Co do wrzucania nowego z formularza to dziala to tak jak powinno.
  • Odpowiedz
@uirapuru: w sumie jak zacząłem operować po prostu bez zmiennych a na referencji tj tylko korzystając z $rentOrder->getFinalCarUser / setFinalCarUser to poszło gładko, jak klonowałem tworzyłem jakieś nowe zmienny i inne cuda to się cuda robiły
  • Odpowiedz
Halo Mirabelki i Mirki:)

wołam: #specjalisci #informatycy #programisci #programista15k #php #mysql

ostatnio znalazlem sie na zyciowym rozdrozu i chcialbym sie zaczac edukowac w kierunku jezykow programowania stron www. jestem kompletna zielonka, (stawianie gownostronek o zespolach na mylogach i innych gownoblogach sie nie liczy ;P)

i pytanie moje jest: czego watro zaczac sie uczyc zeby w mozliwie jak najszybszym czasie znalezc
  • 10
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@wlokiczyj: Ech... Kolejny który myśli że za klepnięcie hello worlda dostanie 15k na rękę. To tak nie działa.

> czego watro zaczac sie uczyc zeby w mozliwie jak najszybszym czasie znalezc fuche jako programista/kodziarz/czyjakwysietamnazywacie za mityczne 15k :D:D przy najmniejszym nakladzie pracy ;>?


Wysokość zarobków jest proporcjonalna wprost do poziomu umiejętności i nakładu pracy.
Z takim nastawieniem to lepiej zabierz się za coś innego. Za coś co lubisz, zanim boleśnie
  • Odpowiedz
Poprzeni post nie przyniósł oczekiwanego rezultatu więc spróbuje jeszcze ten ostatni raz.

Macie pomysły na coś w #php co nie jest tak zaawansowane jak np. CMS bloga, a jest trudniejsze od byle kalkulatora itp?

Z góry dzięki.
#naukaprogramowania
  • 10
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach