#ubuntu #mint #php #phpmyadmin linux

Witajcie.
Miałem zainstalowane php7 na komputerze, ale musiałem robić downgrade do php5. Chcę zainstalować teraz phpmyadmin, ale podczas instalacji phpmyadmin dodatkowo jest instalowane php7. W jaki sposób wymusić instalację phpmyadmin bez php7?
  • 10
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Mam pytanie do mirków z #programowanie #php #symfony2
Otóż.... w tabeli w bazie danych będę musiał w jednej kolumnie (tzn w polu przy każdym rekordzie) stworzyć kilkanaście relacji do innej tabeli. Tak się w ogóle da, czy muszę to rozdzielić na kilkanaście osobnych rekordów? #pytanie
  • 10
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@czolnowski: faktycznie, może masz rację. Zrobię to "brzydko" ;).

@MacDada: Dzięki wielkie za wyczerpującą odpowiedź. Będę wiedział na przyszłość. Co do tagowania, gdyby to było stackoverflow nie tagowałbym php i symfony2, ale na mirko tag doctrine obserwuje jedna osoba.
  • Odpowiedz
czy ktoś ma pomysł czemu na nie debug wersji jest generowany core dump(zrzut pamięci) a na wersji debug nie jest on generowany(a instrukcja i tak się nie wykonuje xD) ? nie będę wrzucał co to bo to phalcon/zephir także wynikowy wynik tego kodu jest w c na php 7.0.4 takie cuda się dzieją jakby co
#php
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Mam prosty skrypt który służy do wykonania pulla z bitbucketa. O dziwo odpalenie skryptu przez url nie wykonuje pulla, natomiast z terminala działa bez zarzutów. Wychodzi na to, że korzystając z php-fpm nie mogę wykonać tej konkretnej komendy. Git status, dla odmiany, działa bez problemu. Udało mi się wykonać skrypt przez terminal korzystając z fpm i, jak można się spodziewać, skrypt nie zadziałał. Nie wiem gdzie leży problem, ale byłbym wdzięczny za
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Czy przy stosowaniu POST jest metoda na zachowanie wartości zmiennych po przeładowaniu?

Są dwa pliki:
1. index.php z formularzem zawierający zmienną ($a=isset($POST['a']) ? $POST['a'] : 0). Po uzupełnieniu formularza (i podaniu wartości tej zmiennej w jednym z pól) klikam SUBMIT który wywołuje akcję z pliku form.php.
2. form.php który wykonuje operacje w bazie danych operując na określonej w formularzu wartości zmiennej $a. Na końcu form.php jest zwrot header("Location: index.php"). Po jego wywołaniu powracam
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Chcę zrobić system hierarchii, znalazłem wręcz identyczny przykład w dokumentacji, ale coś nie działa tak jak powinno
link do dokumentacji: http://doctrine-orm.readthedocs.org/projects/doctrine-orm/en/latest/reference/association-mapping.html#one-to-many-self-referencing

mój kod: http://pastebin.com/45Y5gbpf

to zwraca w polu children: http://pastebin.com/J1kZANgd
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Jojne_Zimmerman: powiem Ci tak, że "dokumentacja" nie jest mityczną srebrną kulą, i ja już wolę kompletny brak dokumentacji, (lub tylko bardzo ogólną która niewiele szczegółów tłumaczy, ale przynajmniej nie wprowadza w błąd), niż dokumentację która wprowadza w błąd
  • Odpowiedz
@Jojne_Zimmerman: znam ten ból. Obecnie pracuję nad przeolbrzymią apką finansową, gdzie wszystkie kwoty są floatami i przy dużych kwotach gubi grosze. Naprawa tego po ludzku na inty to milion user story pointów i klient się nie zgadza. Życie życie jest nobelon
  • Odpowiedz
Siema mirki
Mam mały problemik ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Nie mogę znaleźć błędu. Wyświetla mi jedynie 2 x piątek. Moim celem jest jednak 10 kolejnych lat
  • 15
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@ediz4: return zwracał ci tylko jedną wartość(ostatnią jaką miał pod $d), bo nie zrobiłeś z niego tablicy. A teraz prosze o plusy ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@SystemHalted: no ciekawe w sumie, zwłaszcza że twórcy php też przecież planują swój JIT, także ciekawe czy będzie rywalizacja trzech JIT XD

aktualnie mogliby ogarnąć do końca support php7 w ogóle, bo phalcon 2.1.x się sypie na testach z seg faultami
  • Odpowiedz
Potrzebuję pomocy przy #wordpress a nie mam o nim zielonego pojęcia.

Klient chcę mieć możliwość przerzucenia postu do archiwum z poziomu panelu admina, problem polega na tym, że post, który znajdzie się w archiwum nie może się już wyświetlać z aktualnościach. Potrzebowałbym wskazówkę, czy znajdę na to plugin (szukam i nie mogę znaleźć) czy może lepiej zmodyfikować core aplikacji, czy może jeszcze lepiej plugin? A może już ktoś z was
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@taju: jeśli archiwum to jest kategoria to faktycznie wystarczy zrobić exclude na kategorie w latest post i to załatwi sprawę. Ale w sumie nie jestem pewien czy op właśnie o tym pisze i dlatego dopytuje o szczegóły ,bo zaraz się okaże ,że inaczej rozumiemy termin Archiwum
  • Odpowiedz
#webdev #php #laravel
Mirki jak to sensownie ruszyć - potrzebuje w widoku aby w textarea użytkownik sam sobie definiował kształt np maila używając dostępnych zmiennych które to będą pobierane z bazy - najchętniej używał bym gotowego czystego blade w widokach ale nie wiem czy to tak pójdzie ?
  • 11
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@gromusek: Nie znam laravela więc za dużo nie pomogę. Tak na szybko szukałem i moim zdaniem są gotowe rozwiązania. Blade (chyba) działa tak, że podajesz szablon, on go kompiluje i zapisuje do pliku. Renderowanie polega na zainkludowaniu tego pliku, zmienne będące w zasięgu polecenia include stają się zmiennymi w szablonie (gorzej jest z funkcjami bo chyba wszystkie są dostępne).
W skrócie: musisz wczytać treść z bazy danych zapisać do tymczasowego
  • Odpowiedz
czy jest mozliwe abym na #linux miał zainstalowanych kilka wersji PHP i mógł w jakiś prosty sposób przełączać się pomiędzy nimi? #php
  • 11
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@qwelukasz: jaki serwer http? Chcesz używać serwera http, prawda? Jak będą zarządzane procesy php? (przez fastcgi / php-fpm? coś innego? Jeśli tu odpowiesz "mod_php" to nie marnuj naszego czasu). Jakie distro? Masz w repozytoriach różne wersje php czy musisz skompilować? To ma być produkcja czy środowisko dev / testowe? Co powiesz na uruchomienie różnych wersji php pod dockerem?

Co chcesz osiągnąć?
  • Odpowiedz
#administracja #php #hhvm #linux

Ludziska spod #administracja, mam pytanko. Stronka siedzi na nginxie, wymieniłem php5-fpm na hhvm na jeden wieczór na próbę. Czy hhvm trzeba też jakoś konfigurować tak jak fpma? bo w fpm musiałem na dzień dobry zwiększyć ilość procesów, workerów itp itd. a w hhvm ta konfiguracja jakaś taka biedna jest :D
  • 18
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@qwelukasz: $er zostanie dodany jako argument funkcji przy wywołaniu, a Ty chcesz jeszcze dodać coś z zewnętrznego scope.

Bo tą funkcję anonimową to nie Ty będziesz wywoływał a jakiś form manager, który widząc że w parametrze query_builder dodałeś funkcję anonimową wywoła ją z parametrem $er, skąd od ma wiedzieć, że chcesz tam jeszcze $caravan?
  • Odpowiedz
trochę to słabe właśnie jest że funkcje anonimowe nie są bindowane przez symfony do np formy bo rozumiem że tam masz $caravan zdefiniowane


@Jurigag: trochę to niewykonalne, bo tę f-cję anonimową wywołuje EntityType (konkretniej, DoctrineType), który nie ma dostępu do obiektu twojego forma. Zresztą nie widzę żadnego use-case na to, którego normalnie nie załatwia konstrukcja use.

Nie zapominaj że od php 5.4 $this jest automatycznie domyślnie bindowane do zewnętrznego scope
  • Odpowiedz