Poprzeni post nie przyniósł oczekiwanego rezultatu więc spróbuje jeszcze ten ostatni raz.

Macie pomysły na coś w #php co nie jest tak zaawansowane jak np. CMS bloga, a jest trudniejsze od byle kalkulatora itp?

Z góry dzięki.
#naukaprogramowania
  • 10
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Hej.

Mam takie pytanie. Uczę się powoli php/mysql tworząc prosty skrypt typera dla znajomych i tu mam pewien problem. Linie z którymi mam problem zaznaczyłem.

Jak dać dane w zaznaczonych polach? jako INT, które pobierze id z teamname/teamguest? W panelu admina będzie wybór drużyn, które wcześniej dodałem, czy jak to
MJToshi - Hej.

Mam takie pytanie. Uczę się powoli php/mysql tworząc prosty skrypt ...

źródło: comment_sJlJRMEpV6or9oCbjt09WTH95kkkGT5q.jpg

Pobierz
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@MJToshi: wszystkie ID daj jako UNSIGNED (takie pole przechowuje tylko wartości dodatnie, dzięki czemu masz do wykorzystania większy zakres. A ujemnych ID i tak nie będziesz miał).
Co do dat to nie ma sensu rezygnować z obsługi ich przez bazę danych, więc nie jako INT a jako DATETIME.

Dodatkowo w drugiej tabeli zapomniałeś o zdefiniowaniu klucza głównego i kluczy obcych do tabeli drużyn.
  • Odpowiedz
Czy to jest konieczne(klucz główny itd)?


@MJToshi: nie jest konieczne ale mocno zalecane. Jeśli pominiesz klucz główny to InnoDB (domyślny dla MySQL od dłuższego czasu) i tak utworzy sobie taki klucz ale nie będziesz miał do niego dostępu. http://dev.mysql.com/doc/refman/5.5/en/innodb-index-types.html

A co do kluczy obcych to nie definiując ich uniemożliwiasz bazie danych pilnowanie spójności danych (a tak naprawdę to jedna z głównych zalet baz relacyjnych) i sobie łatwe łączenie danych z
  • Odpowiedz
mam windowsa 10, o co tu chodzi że czasami muszę czekać dosyć długo aby interfejsy sieciowe w #vagrant zaczęły działać ? raz zaskakują od razu a raz dopiero po xx czasie da się do nich połączyć
zawołam #webdev bo pewnie często korzystają i #php
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Jurigag: o tak wygląda konfiguracja moich sieci:

config.vm.network :private_network, ip: "192.168.50.4", auto_correct: true
config.vm.network :private_network, ip: "192.168.50.5", auto_correct: true
  • Odpowiedz
Siema, chce sie nauczyc programowac tylko nie wiem jaki jezyk wybrac na poczatek. Mozecie mi cos polecic?


Chce sie zaczac uczyc php ale nie wiem jaka wersje wybrac. Czy php by przemo bedzie ok?

#programowanie #php
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

#php początkujące here. Mam stronę zamówienia.php z buttonem "dodaj nowe", jak zrobić aby pominąć tworzenie na początek kroku np zamowieniedodaj.php z insert into ze stworzeniem nowego zamówienia tylko od razu do "zamowienie.php?id=[idnowego]"? Mam problem jak to zrobić aby wywołać właśnie formularz zamowienie.php w którym mam formularz do edycji zamowien ale żeby też otwierać w nim nowo utworzone i wypełniać selectami treści.
  • 20
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Jurigag: zobacz dokładnie o jakie podstawy pyta op a potem zastanów się czy, aby na pewno mógł pomyśleć i filtrowaniu :)
Dobrze, że @czolnowski wspomniał o tym bo pewnie nie filtruje a jeśli nawet to nic złego się nie stało jeśli o tym wspomniał
  • Odpowiedz
Planuję napisać apkę, mam pewien pomysł, zastanawiam się natomiast nad architekturą, które według z was rozwiązanie byłoby lepsze?

#programowanie #php #webdev #symfony

Co lepsze?

  • Backend symfony3 - rest api, a klienci to angular i android/ios/wp autentykacja i autoryzacja za pomocą JWT 81.1% (30)
  • Wersja kliencka desktopowa napisana w Symfony3 z użyciem twiga + api jako np. bundle dla android/ios/wp 18.9% (7)

Oddanych głosów: 37

  • 37
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Z przyjemnoscią informujemy, że od 2016-03-24 godziny 11:00 do 2016-03-31 godziny 23:59 trwa promocja Wielkanoc z MD (cena zostaje obniżona aż o 50%) na nowe jak i przedłużane konta hostingowe MyDevil oraz konta VPN.
Zapraszamy wszystkich do wzięcia udziału w naszej świątecznej promocji!
https://www.mydevil.net/oferta.html
https://www.mydevil.net/vpn.html

Regulamin
  • 46
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Cześć,

Klient ma baze danych z pytaniami, każde z tych pytań ma question_number. Klient wprowadza te numery z dostarczonych z zewnątrz dokumentów, które numerację mają taką:
1
1.a
1.b
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Witajcie mirki.
Taka sytuacja. Mam w bazie danych 2 tabele: user, product i vote. W tabeli vote zapisuję:
userid | type | recordid. W polu userid przechowuję id użytkownika który głosował, w polu type przechowuję typ głosowania (użytkownik lub produkt), w polu recordid przechowuję id rekordu z tabeli user lub product.
Chciałbym pobrać ile głosów zostało oddane na użytkownika, dlatego napisałem
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@mariecziek: Whatever, rozwiązałem to w taki sposób:

$query = $this->getEntityManager()->createQuery("SELECT u, COUNT(v.recordId) as user_votes
FROM AppBundle\Entity\User u
LEFT JOIN AppBundle\Entity\Vote v WITH v.recordId = u.id
WHERE u.roles
  • Odpowiedz
Potrzebuje pomocy kogoś pełno sprytnego (programuje na co dzień) w #php . Chętnych proszę na priv, kto pierwszy ten zarobi ( ͜͡ʖ ͡€).
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@kazstrz: PHP posiada Object Operator "->" oraz Scope Resolution Operator "::". Pierwszego używasz jeśli zadeklarowałeś instancję obiektu a metoda do której się odwołujesz jest zdefiniowana jako public. Drugiego możesz używać aby dostać się do stałych lub statycznych elementów klasy, w zależności od ich zdefiniowania operator "::" może być stosowany bez wcześniejszego zadeklarowania klasy.
  • Odpowiedz
Niedawno miałem przyjemność korzystać z NVM (zarządzanie wersjami node'a), jakich technologii/narzędzi używacie do zarządzania wersjami #php ?

#webdev #programowanie
  • 24
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@mariecziek: musisz pobrać z bazy danych wszystkich użytkowników, którzy biorą udział w wyzwaniu, a następnie zrobić ORDER BY wyniki + achievements DESC.
Ty nie szukasz podpowiedzi jak to zrobić tylko całego rozwiązania. Zadaj precyzyjne pytanie to otrzymasz odpowiedź. Jak nie umiesz w dql to napisz w sql a później przepisz na dql
  • Odpowiedz
Mógłbyś rozwinąć? Nie wgłębiałem się jeszcze w laravela ale opinie słyszałem raczej dobre.


@beeras: Polaczkowe community PHP ma to do siebie, że narzeka i hejtuje wszystko o ile nie jest to Symfony. Polecam mieć to gdzieś i dobierać narzędzia wg potrzeb ( ͡º ͜ʖ͡º).
  • Odpowiedz
Mireczki pilnie poszukiwany PHP-owiec na cały etat w Poznaniu na ul. Krysiewicza.

Przyjemna praca, fajna atmosfera, proste projekty. Najważniejsze to mieć na koncie jakieś doświadczenia nawet niekomercyjne z pisaniem aplikacji w PHP.

Stack: php, twig, silex microframework, symfony, czasami w niektórych projektach yii.

#poznan #php #praca
  • 11
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach