Wszystko
Najnowsze
Archiwum
- 2
@rozdajozadarmo: mialem troche skomplikowanego pdfa do generowania z htmla i z dompdf mial spore problemy. Tam idealnie sobie poradzil wkh
- 2
@rozdajozadarmo: tylko wkhtmltopdf
- 2
Composer w końcu w stabilnej wersji 1.0.0! Czy ktoś wyobraża sobie pracę bez tego narzędzia? ( ͡º ͜ʖ͡º)
Added support for bitbucket-oauth configuration
Added warning when running composer as super user, set COMPOSERALLOWSUPERUSER=1 to hide the warning if you really must
Added PluginManager::getGlobalComposer getter to retrieve the global instance (which can be null!)
Fixed dependency solver error reporting in many cases it now shows you proper errors instead of
- 2
- 2
Czy ktoś wyobraża sobie pracę bez tego narzędzia?
@SystemHalted: tak z pół wykopu z #php co najmniej ;)
- 1
Miraski z tagu #naukaprogramowania #php #magento
Szukam jakiegoś dobrego tutoriala/poważnej dokumentacji z tutorialem , o tworzeniu wtyczek(extension) do magento ?
Chcę stworzyć wtyczkę dla admin panelu z observerem koszyka i możliwością dodawania/edycji danych . Na razie nic ciekawego nie znalazłem , może ktoś z was , kto już tworzył takie rzeczy ma gdzieś pod ręką tutoriale ?
Szukam jakiegoś dobrego tutoriala/poważnej dokumentacji z tutorialem , o tworzeniu wtyczek(extension) do magento ?
Chcę stworzyć wtyczkę dla admin panelu z observerem koszyka i możliwością dodawania/edycji danych . Na razie nic ciekawego nie znalazłem , może ktoś z was , kto już tworzył takie rzeczy ma gdzieś pod ręką tutoriale ?
- 1
- 0
@xmihau: wysłałem Ci PW bo potrzebna pomoc ;D
Nie wiem jak dokładnie wygląda piekło, ale wiem kto na 100% jest jego honorowym członkiem. Pierwsze miejsce zajmują twórcy systemu routingu w Zend2 framework ( ͡° ʖ̯ ͡°)
#informatyka #programowanie #php #pieklo
#informatyka #programowanie #php #pieklo
- 0
@package0x01: xDDD
- 1
- 1
#php
XAMPP
mirki jak to zrobic zeby po wejsciu w przegladarce na swoje ip wyswietlala mi sie lista plików z folderu htdocs?
kiedys tak mialem z automatu teraz mam jakies welcome to xampp
XAMPP
mirki jak to zrobic zeby po wejsciu w przegladarce na swoje ip wyswietlala mi sie lista plików z folderu htdocs?
kiedys tak mialem z automatu teraz mam jakies welcome to xampp
@MCRodzyn: wyrzuc index.php i index.html z folderu htdocs, ew. zmien nazwe
- 0
@niewiemcotuwpisac: dzieki
5
PHP 7 jako defaultowy w repo Ubuntu 16.04 LTS (Xenial Xerus

PHP 7 będzie defaultową wersją PHP w Ubuntu 16.04. Przyśpieszenie internetów się zbliża... o ile webdeveloperzy będą tego chcieli.
z- 3
- #
- #
- #
- #
Hej.
Pytanie kieruje do programistów może z większym doświadczeniem albo bardziej obyciem z większą ilością technologi.
Nie owijając w bawełne. Uczę się Javy, jednak przeważnie większość firm woła takie combo - JavaSE, JavaEE, Spring + Hibernate.
Z drugiej strony chcąc załapać się gdzieś do pracy na PHP mamy - PHP + np. Laravel.
Więc tak myślę czy nie szybciej byłoby ogarnąć PHP i framework, może to byc np. CakePHP?
Jaka jest Wasza opinia?
Pytanie kieruje do programistów może z większym doświadczeniem albo bardziej obyciem z większą ilością technologi.
Nie owijając w bawełne. Uczę się Javy, jednak przeważnie większość firm woła takie combo - JavaSE, JavaEE, Spring + Hibernate.
Z drugiej strony chcąc załapać się gdzieś do pracy na PHP mamy - PHP + np. Laravel.
Więc tak myślę czy nie szybciej byłoby ogarnąć PHP i framework, może to byc np. CakePHP?
Jaka jest Wasza opinia?
- 0
@mer: Wiesz, domyslnie chce w przyszłości w Javie np. gre napisać itp. Jednak w tym momencie mam mało czasu i musze iśc do pracy jak najszybciej jako, że całe życie "szedłem" w sieci a na studiach sobie olałem wiele rzeczy to wiadomo troszkę trudniej ale tak mi się wydawało, że PHP szybsze wejście.
Dzięki ;)
Dzięki ;)
- 0
@JanuszOkrutnikWielki: jeśli szukasz pracy w jakiejś firmie to raczej symfony/laravel, ja np piszę w phalconie swoje projekty, ale gdybym miał jakiś zespół to bym go pewnie nigdy nie użył bo nikt go nie zna :P
#joomla #php
@krzysztofu:
załączam plik php requireonce('pobierzUser.php');
w nim wywołuje funkcje
'$user = JFactory::getUser();'
i
@krzysztofu:
załączam plik php requireonce('pobierzUser.php');
w nim wywołuje funkcje
'$user = JFactory::getUser();'
i
pobierzUser.php
@krzysztofu: lol
A ta klasa JFactory jest zdefiniowana w tym pliku o śmiesznej nazwie czy może w jakimś innym, którego nie includujesz?
- 0
@Jurigag: ładowałem w dwóch miejscach głupi błąd :)
- 5
@SystemHalted: jest, czarnolisto leci bo nie bedę czasu tracił na trolla
Witajcie mirki.
Tworzę w pracy stronkę, gdzie ma być sklep elektroniczny. Napisałem sobie serwis, gdzie tworzę zamówienie, dodaję produkty do zamówienia, pobieram informację o zamówieniu, cenę itd.
Jednak z powodu braku doświadczenia nie robię tego w odpowiedni sposób. W poprzedniej pracy widziałem jak takie coś było zrobione przez doświadczoną osobę i to mniej więcej wyglądało tak:
Tworzę w pracy stronkę, gdzie ma być sklep elektroniczny. Napisałem sobie serwis, gdzie tworzę zamówienie, dodaję produkty do zamówienia, pobieram informację o zamówieniu, cenę itd.
Jednak z powodu braku doświadczenia nie robię tego w odpowiedni sposób. W poprzedniej pracy widziałem jak takie coś było zrobione przez doświadczoną osobę i to mniej więcej wyglądało tak:
$this->getOrder()->getPrice() - aby pobrać cenę.$this->getOrder()->getStatus() - aby pobrać status zamówienia.- 8
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
- 1
@mariecziek: taj w sensie encji, wszystkie te metody tam powinny się znajdować bo operują one na Order, ale przecież ty tu nie operujesz na sqlach, operujesz na orderze xD a to że robisz niepotrzebne zapytania co chwile to już inna kwestia, wiesz o tym że zamiast tego:
public function addOrderItem(Orders $order, ProductVariation $productVariation, $amount)
{
$orderItem = newMirki, jestem noga z #php i #wordpress ale jako że jestem into programming, to zobowiązałem się pomóc komuś, kto ma white screen of death. Mam dostęp FTP do serwera i stwierdzam iż wszystko leży na miejscu, a mimo to jest blank page i dodatkowo nie działa panel administratora (też biały ekran). Zgodnie z jakimś internetowym tutkiem zmieniłem w wp-config.php WP_DEBUG na true i nadal widzę jasność, parafrazując klasyka.
- 0
@januzi: Dzięki. Ogarnięte w 99%, miałem miłe wycieczki po plikach php, ale jakoś wyszło.
- 0
@Mimimimimimimimimimimi: No, to teraz aktualizacja do najnowszej wersji + sprawdzenie templatki czy nie zawiera debilizmów typu generator miniatur, wgrywanie plików i innych bzdetów, przez które wirusy wgrywają siebie na serwer.
- 1
@jaggi: php.net
Komentarz usunięty przez autora Wpisu
Jak to jest, że znając nazwę pliku .txt u kogoś na serwerze, mogę mieć do niego dostęp i go odczytać, ale do .php już nie?
Jeśli jest strona z końcówką np. 'www.strona.pl/pliki/php' i w /pliki/php jest index.php i tekst.txt i mogę wtedy:
Jeśli jest strona z końcówką np. 'www.strona.pl/pliki/php' i w /pliki/php jest index.php i tekst.txt i mogę wtedy:
var req = new XMLHttpRequest();
req.open("GET", "tekst.txt", false);
req.send(null);@andrzejfryczmodrzewski1503: tak naprawde Google.com/plik.txt to nie jest ścieżka do pliku na serwerze, tylko zapytanie do serwera, ten dopiero decyduje jak czyta URL zapytania i w przypadku np jeśli zapytanie ma formę ścieżki pliku a plik ten ma rozszerzenie txt to odpowiedzią na zapytanie będzie zawartość tego pliku, jeśli jest to rozszerzenie php to serwer decyduje by najpierw odpalić parser kodu php i dopiero wynik wysyła w odpowiedzi. Myśl o URLach
- 3
@SirSajko: równie dobrze ten plik z rozszerzeiem txt może najpierw polecieć przez parser php i wykonać jakiś skrypt aby sprawdzić czy użytkownik ma np konto premium i może pobrać ten plik - jeśli tak to zwrócić akcję pobierania tego pliku, a same pliki mogą być gdzieś zupełnie gdzie indziej i w ogóle niedostępne na zewnątrz @andrzejfryczmodrzewski1503:
@gajowy_marucha: a nie możesz pobrać requestu jako parametr w metodzie?
public function removeAction(\Symfony\Component\HttpFoundation\Request $request)
{
}- 1
@gajowy_marucha: nic strasznego, ESI to cache, które w tym przypadku nie zadziała, jeśli go nie używasz to nie ma problemu http://symfony.com/doc/current/book/http_cache.html#using-edge-side-includes
@kizimajaro: ctrl+shift+r
- 4
@kizimajaro: Niestety trzeba wykazać się sprytem ;) Ruchomy element będzie miał id="x" lub class="y". Wyświetlamy sobie źródła plików js (tych nietypowych, nie ma po co patrzeć do jquery.min.js) i szukamy linijki zawierającej "#x" lub ".y". Czasami bezpośrednio na stronie jest zaszyty kod javascript, więc jak w plikach js się nie znajdzie, to trzeba zajrzeć bezpośrednio do źródła strony.


























#webdev #php #html #aero2