Mireczki, dziwna sytuacja. Właśnie dostałem wiadomości od Ergo Hestii że jest nowa szkoda dostępna w systemie. Myślę wtf, wchodzę na portal i faktycznie coś widnieje ale na auto którego nie jestem właścicielem i w ogóle nie kojarzę. Miał ktoś może podobny przypadek? #ergohestia #oc #motoryzacja
Wszystko
Najnowsze
Archiwum
130g_ryzu
- 0

Lardor
via Android- 1
@130g_ryzu zgłosiłeś sprzedaż auta do ubezpieczyciela?
trzaichlac69
via Wykop- 1
@130g_ryzu: smutni panowie z rana w drzwi zapukają to się wszystko wyjaśni.
✨️ Jak poradzić sobie z kolizją samochodową w leasingu? Ⓘ
#ubezpieczenia #leasing #oc #ac # gap
Siema.
Mama spowodowała kolizje, na szczęście tylko przy 40km/h. Nikomu nic się nie stało. Auto poszkodowanego ma walnięty bok a auto mamy cały lewy bok z lampą włącznie. Poduszki wystrzeliły.
#ubezpieczenia #leasing #oc #ac # gap
Siema.
Mama spowodowała kolizje, na szczęście tylko przy 40km/h. Nikomu nic się nie stało. Auto poszkodowanego ma walnięty bok a auto mamy cały lewy bok z lampą włącznie. Poduszki wystrzeliły.
@mirko_anonim zacznijcie od osoby która wystawiała wam polisę, to ta osoba najlepiej wie jaki.masz zakres ubezpieczenia, czy była stała suma ubezpieczenia (nie wszystkie leasingi ją wymagają przy kilkuletnim aucie).
Jeśli będzie całka to leasing najpierw zabiera pieniądze żeby ich spłacić a później wam dadzą resztę, przynajmniej zazwyczaj tak to wygląda.
Co do gap, niektórzy agenci mają umowę z firmą wagas (helvetia gap) i tam można wykupić gap na używane autko.
Jeśli będzie całka to leasing najpierw zabiera pieniądze żeby ich spłacić a później wam dadzą resztę, przynajmniej zazwyczaj tak to wygląda.
Co do gap, niektórzy agenci mają umowę z firmą wagas (helvetia gap) i tam można wykupić gap na używane autko.
@sayanek wszędzie wykupisz gapa na używkę, ale wtedy bierze się wartość z polisy ac, którą oczywiście wtedy można podwyższyć, wystarczy być w opiece przez zaufanego agenta, a nie brać pierwsze lepsze.
- 0
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
czy na pierwsze auto warto kupić AC?
@korkorek: Na każde warto. Pamiętaj, że wyjeżdżając samochodem nigdy nie jesteś w stanie przewidzieć co się dziś stanie.
@korkorek: Powiem to co zawsze mówię w takim przypadku klientom :) na początek zadaj sobie pytanie czy w razie W stać Ciebie żeby od tak kupić takie drugie :) Jeśli tak to AC dla Ciebie to coś co można wziąć ale nie trzeba, w końcu Ciebie stać.
Jeśli odpowiedź to nie, to znaczy że utrata tego auta zaboli albo i wyzeruje stan Twojego konta, dlatego AC jest dla ciebie o
Jeśli odpowiedź to nie, to znaczy że utrata tego auta zaboli albo i wyzeruje stan Twojego konta, dlatego AC jest dla ciebie o
- 0
Czesc, co mogę zrobić w sytuacji gdy chcę kupić ubezpieczenie oc dla samochodu, ale w formularzaczh internetowych (rankomat, mubi) nie można wybrać silnika diesla dla mojego modelu pomimo tego, że ten silnik w tym roczniku występował? Można to jakoś obejść?
#mubi #rankomat #oc #ubezpieczenia #motoryzacja
#mubi #rankomat #oc #ubezpieczenia #motoryzacja
@addwad: ta pozostaje rozmowa z konsultantem
W takim przypadku najlepiej zeby konsultant wybral odpowiedni model. Wtedy rowniez mozna skorzystac ze zwrotu 100 zl na konto tylko trzeba przypomniec o tym podczas rozmowy ale najlepiej samemu porzadnie pogrzebac i znalezc odpowiedni model - https://polecam.mubi.pl/id-WX2GB4
Jeśli ktoś szuka tanio polisy tylko OC, bez żadnym nww, adhd dupereli to polecam ubezpieczalnie na literę "W".
Właśnie kupiłem sb za ~300pln
mubi, rankomaty, prywatne wyliczenia - wszystko ponad 500pln
#ubezpieczenia #oc #samochody
Właśnie kupiłem sb za ~300pln
mubi, rankomaty, prywatne wyliczenia - wszystko ponad 500pln
#ubezpieczenia #oc #samochody
- 1
@xyz_xyz: tak, sam sie zdziwiłem
@prezesik18 słowo klucz 'trzecia' polisa, nie masz jeszcze pełnych zniżek
#oc #samochody #ubezpieczenia #finanse #polska #gospodarka
Podnieśli wam oc w tym roku? jak tak to o ile?
Podnieśli wam oc w tym roku? jak tak to o ile?
@ciasteczkowy_otwur jedni mają drożej inni taniej niż rok temu. Firmy przeliczają ryzyko swoimi algorytmami i dopasowują składkę. Skoro masz drożej to znaczy że albo coś się zmieniło no historia polis albo np mandaty wpadły, albo firma zmieniła algorytm i łapiesz się na wyższe składki. Opcjonalnie średnia szkodowość na danym modelu auta wzrosła. Możliwych przyczyn jest tak dużo że ciężko powiedzieć.
P.S jest też opcja że w końcu firmy się w------y i
P.S jest też opcja że w końcu firmy się w------y i
@Zazdro PZU tak ma że na start daje spoko cenę a później co rok w górę :)
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
@PozdroMleczny: Teraz to jest tak głośno w branży (i nie tylko) o zawieraniu polis na osoby trzecie bez ich wiedzy, że się nie zdziwię jak ustawodawca wprowadzi obowiązek potwierdzenia tożsamości przez profil zaufany przy takich sprawach i np. zawarciu polisy online (już np. Warta czasami tak robi). I wtedy wszystkie wyszukiwarki (99% takich przypadków to polisy wystawiane internetowo) pójdą z torbami bo mało kto się będzie chciał bawić z profilem
Mam w pewnej duże firmie ubezpieczone auto na OC i jakieś tam dodatki, juz pewnie z 15 lat.
Przez tyle lat, żadnych stłuczek, mandatów.
Dosłownie nic.
Przychodzi mi kolejna oferta na nowy rok i jeszcze mocniej okrojona niż w roku poprzednim, cena OC kosmiczna.
Rozumiem,
Przez tyle lat, żadnych stłuczek, mandatów.
Dosłownie nic.
Przychodzi mi kolejna oferta na nowy rok i jeszcze mocniej okrojona niż w roku poprzednim, cena OC kosmiczna.
Rozumiem,
Pytam z ciekawości czy jest to typowo polska szkoła zarządzania, czy sytuacja jest podobna w krajach zachodu?
@gieldowySyzyf: Irlandia: Identycznie. Dzwoniłem CO ROKU (poza ostatnim, bo cena wzrosła "śmiesznie" w stosunku do poprzednich lat) negocjować.
@gieldowySyzyf: Beka, że wyższe kadry HR potrzebują w takich sprawach sprawdzić jakie emocje na wykopie xD Żałosna prowokacja nieudacznika, polska szkoła zarządzania to się na twoim karku odbywa zielonko xd
Są tu fani OC ramu? Coś jeszcze mogę podkręcić w timingach? Pamięci G.Skill Trident Z5 Neo 30-36-36-96, kości Hynix A-die.
#pcmasterrace #overclocking #oc
#pcmasterrace #overclocking #oc
źródło: Zrzut ekranu 2025-10-01 060945
PobierzCoś jeszcze mogę podkręcić w timingach?
@saggitarius_a: a skąd my mamy to wiedzieć?
Nikt poza tobą nie będzie wiedział jak twoje egzemplarze się kręcą
kt poza tobą nie będzie wiedział jak twoje egzemplarze się kręcą
@saggitarius_a: trochę chaotycznie i ciężko spisać z video, ale tu masz ściągawkę:
https://www.youtube.com/watch?v=dlYxmRcdLVw

- 0
Czy ktoś z #ubezpieczenia #oc może zajrzeć do mojego wpisu
https://wykop.pl/wpis/83283967/mirki-potrzebuje-porady-prawnej-jak-ugryzc-temat-z
Czy zarysowanie na parkingu można zgłosić do ubezpieczyciela sprawcy zarysowania mojego auta?
#pytaniedoeksperta
https://wykop.pl/wpis/83283967/mirki-potrzebuje-porady-prawnej-jak-ugryzc-temat-z
Czy zarysowanie na parkingu można zgłosić do ubezpieczyciela sprawcy zarysowania mojego auta?
#pytaniedoeksperta
Mirki potrzebuję porady (prawnej?) Jak ugryźć temat.
Zarysował mi chłop auto jak wysiadał od siebie z auta.
Mial kluczki w ręce i się odwrócił przy wysiadaniu i zarysował drzwi i błotnik.
Złożyłem wszystko na komisariacie, tylko że teraz on chce sie dogadać i po rozmowie z policjantką ona już nie jest
Zarysował mi chłop auto jak wysiadał od siebie z auta.
Mial kluczki w ręce i się odwrócił przy wysiadaniu i zarysował drzwi i błotnik.
Złożyłem wszystko na komisariacie, tylko że teraz on chce sie dogadać i po rozmowie z policjantką ona już nie jest
@CH3j na luzie. Po numerze rejestracyjnym sprawdzasz numer polisy na ufg.pl
Zgłaszasz u nich szkodę, dosyłasz nagranie, jak masz notatkę policyjną/wiedzę, że takowa jest, to informujesz o tym TU sprawcy i czekasz na decyzję o przyjęciu odpowiedzialności
Zgłaszasz u nich szkodę, dosyłasz nagranie, jak masz notatkę policyjną/wiedzę, że takowa jest, to informujesz o tym TU sprawcy i czekasz na decyzję o przyjęciu odpowiedzialności
- 0
źródło: Screenshot_2854
Pobierz@janszy: spoko opcja, ja bym się skusił, szkoda, że nie na leczenie, jak nie jesteś zainteresowany to zwyczajnie pomiń
@janszy w Polsce masz kilka milionów psów, albo i więcej, a część ludzi bardziej się boi o zdrowie psa niż swoje, nie dziw się że firmy zaczynają wychodzić przed szereg i zaczynają oferować takie produkty.
Czołem mirasy,
W październiku kończy mi się ubezpieczenie OC samochodu, obecnie mam Link4, zadzwoniła do mnie pani z rankomat z 2x mniejszą składką za rok, ucieszony zgodziłem się na zawarcie umowy przez telefon, pani mi wysłała link do płatności i zapewniła, że jak nie zapłace to po prostu nie będzie ona obowiązywać(powiedziałem ,że jeszcze sobie sprawdzę czy nie ma coś taniej lub czy nie jakiś scam) no i dzwoni gość z link4
W październiku kończy mi się ubezpieczenie OC samochodu, obecnie mam Link4, zadzwoniła do mnie pani z rankomat z 2x mniejszą składką za rok, ucieszony zgodziłem się na zawarcie umowy przez telefon, pani mi wysłała link do płatności i zapewniła, że jak nie zapłace to po prostu nie będzie ona obowiązywać(powiedziałem ,że jeszcze sobie sprawdzę czy nie ma coś taniej lub czy nie jakiś scam) no i dzwoni gość z link4
@dagobert093 w razie czego płaci UFG jak masz polisę? Jeśli jesteś sprawcą kolizji to poszkodowany ma prawo do zwrócenia się o odszkodowanie bezpośrednio do Ciebie, później to Ty "bujasz się" ze swoim towarzystwem o zwrot kasy.
Jeśli Euroins nie będzie skłonny (z różnych powodów) do wypłaty, to jak myślisz, poszkodowany będzie czekał kilka miesięcy czy dostaniesz pismo z wezwaniem do naprawy szkody?
OC nie jest dla kogoś, tak jak się powszechnie
Jeśli Euroins nie będzie skłonny (z różnych powodów) do wypłaty, to jak myślisz, poszkodowany będzie czekał kilka miesięcy czy dostaniesz pismo z wezwaniem do naprawy szkody?
OC nie jest dla kogoś, tak jak się powszechnie
@dagobert093: miałem "przyjemność" likwidować szkodę - sprawca miał tam polisę. Oddałem do ASO, dzięki Bogu przyjęli na bezgotówkowo. Pół roku zero kontaktu, około 9mc po zgłoszeniu szkody nadeszła jakaś odpowiedź xD. Całość trwała ponad rok. Finalnie wszystko załatwione. Uszkodzony zderzak, na oko pierdoła, wyszło ok. 20k (marka premium ( ͡° ͜ʖ ͡°))
Podpinam się do tego co napisał @sayanek - doradca w ASO, podczas gdy
Podpinam się do tego co napisał @sayanek - doradca w ASO, podczas gdy
- 1
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
@zolcix: Cho no na PW. Uprzedzam, że do kalkulacji są potrzebne dane
Komentarz usunięty przez moderatora
#uniqa #oc #ubezpieczenie #samochody
UNIQA to jest geniusz marketingu. Dawali nie ma przedłużenie niekorzystną ofertę więc przedłużyłem OC gdzie indziej. Potem wchodzę na stronę UNIQA, klikam wypowiedzenie umowy z ostatnim dniem i dopiero wtedy oferują mi ofertę lepszą niż ta, którą kupiłem xD Geniusze, mogli jeszcze bardziej schować tę ofertę, a tak stracili klienta
UNIQA to jest geniusz marketingu. Dawali nie ma przedłużenie niekorzystną ofertę więc przedłużyłem OC gdzie indziej. Potem wchodzę na stronę UNIQA, klikam wypowiedzenie umowy z ostatnim dniem i dopiero wtedy oferują mi ofertę lepszą niż ta, którą kupiłem xD Geniusze, mogli jeszcze bardziej schować tę ofertę, a tak stracili klienta
Dawali nie ma przedłużenie niekorzystną ofertę więc przedłużyłem OC gdzie indziej. Potem wchodzę na stronę UNIQA, klikam wypowiedzenie umowy z ostatnim dniem i dopiero wtedy oferują mi ofertę lepszą niż ta, którą kupiłem xD
@nowy_urzytkownik: Niestety, ale ogólnie jest tak od dawna w bardzo dużej części instytucji o ile nie w ogóle wszystkich praktycznie z usług których korzystamy jako ludzie. Nie ważne jest o czy chcesz ubezpieczyć auto czy wziąć
- 0
@Cztero0404: jasne ale to bezsens bo gdyby od razu zaproponowali te warunki, a nie je ukryli, to mieliby klienta. A tak nie mają
- 0
Czesc,
w skrocie:
Przerowadzilem sie do Polski i sprowadzilem auto zza granicy. Mam wszystkie formalnosci zalatwione do rejestracji auta w Wydziale komunikacji.
Mialem tablice zjazdowe i zielona karte (OC zjazdowe) do piatku i poruszalem sie w Polsce w tym czasie. Wizyte mam w urzedzie na rejestracje auta we wtorek. Aktualnie auto nie jezdzi bo wygasla mi karta i stoi w garazu.
Kiedy
w skrocie:
Przerowadzilem sie do Polski i sprowadzilem auto zza granicy. Mam wszystkie formalnosci zalatwione do rejestracji auta w Wydziale komunikacji.
Mialem tablice zjazdowe i zielona karte (OC zjazdowe) do piatku i poruszalem sie w Polsce w tym czasie. Wizyte mam w urzedzie na rejestracje auta we wtorek. Aktualnie auto nie jezdzi bo wygasla mi karta i stoi w garazu.
Kiedy
@eMceEM: tego to nie wiem, więc nie mogę w tym wypadku poradzić.
Ale wg mnie skoro nie jest zarejestrowane, nie porusza się po drogach to nie musi mieć OC.
Ważne, żeby w dniu rejestracji miało, tj rejestrujesz auto, i później możesz sobie wykupić ubezpieczenie. Nawet w wydziale komunikacji cię o tym poinformują.
Ale wg mnie skoro nie jest zarejestrowane, nie porusza się po drogach to nie musi mieć OC.
Ważne, żeby w dniu rejestracji miało, tj rejestrujesz auto, i później możesz sobie wykupić ubezpieczenie. Nawet w wydziale komunikacji cię o tym poinformują.
@eMceEM: jeżeli zamierzasz dopiero rejestrować auto na PL blachy to żadna ciągłość cię nie dotyczy. ciągłość ma być między właścicielami w trakcie kiedy auto jest zarejestrowane w PL. krótkoterminowe też w żaden sposób potrzebne ci nie jest, bo najtaniej i z najłatwiej jest ci zarzeć kupić polisę roczną po rejestracji.
- 0
Assistance w Link4, HDI czy PZU? W której firmie jest najlepsza obsługa, jeśli chodzi o assistance? Jakie czasy oczekiwania na holowanie i auto zastępcze mają? Jedynie w LInk4 w OWU jest napisane, że jeśli do 2 godzin od zgłoszenia zdarzenia nie pojawi się ich przedstawiciel, to mogę sam zorganizować sobie świadczenie, a później zwrócą mi koszty. W dwóch pozostałych nie znalazłem takiego lub podobnego zapisu.
#assistance #oc #
#assistance #oc #
@Adrian77: Polecam zapytać agenta - szczerze powie z kim najwięcej problemów ;) Łukasz Krawczyk -> https://safeto.pl
co się ku*wa dzieje z cenami OC od kilku lat, bezszkodowa jazda a składka sukcesywnie rośnie co roku 750-->950-->1250zł.
To samo auto od 3 lat, zero współwłaścicieli, 0 kolizji. Silniczek 1.9 w dieslu.
Z tego co widzę ŚREDNIA cena OC wynosi aktualnie w Polsce 674zł, czyli u mnie wynosi prawie 2x średnią.
Jak to jest że to powinno tanieć co roku 10% w przypadku bezszkodowej jazdy a drożeje ponad 30% xd.
#
To samo auto od 3 lat, zero współwłaścicieli, 0 kolizji. Silniczek 1.9 w dieslu.
Z tego co widzę ŚREDNIA cena OC wynosi aktualnie w Polsce 674zł, czyli u mnie wynosi prawie 2x średnią.
Jak to jest że to powinno tanieć co roku 10% w przypadku bezszkodowej jazdy a drożeje ponad 30% xd.
#
Robię przygotowania do batalii z towarzystwem ubezpieczeniowym po stłuczce nie z mojej winy.
Wyczuwam szkodę całkowitą i już zaczyna boleć mnie dolna tylna część ciała.
___________________________
Znalazłem bardzo ciekawy 12 minutowy reportaż przedstawiający mechanizmy zaniżania odszkodowań przy szkodach całkowitych, oraz co robić żeby dostać pieniądze które się nam należą.
Dodatkowo na stronie jest artykuł, który sobie częściowo skopiowałem do swoich notatek.
Wyczuwam szkodę całkowitą i już zaczyna boleć mnie dolna tylna część ciała.
___________________________
Znalazłem bardzo ciekawy 12 minutowy reportaż przedstawiający mechanizmy zaniżania odszkodowań przy szkodach całkowitych, oraz co robić żeby dostać pieniądze które się nam należą.
Dodatkowo na stronie jest artykuł, który sobie częściowo skopiowałem do swoich notatek.
źródło: tCAmDhLyZOKuuedHoGIcJlIaySYTrgCE9cRO1eom
Pobierz- 0
Przykładowy mechanizm zaniżenia odszkodowania.
Dane wprowadzone do wyliczenia są wyssane z palca, nie otrzymałem jeszcze żadnej wyceny, ale wklejam tą grafikę aby zobrazować jak to mniej więcej wygląda.
Dane wprowadzone do wyliczenia są wyssane z palca, nie otrzymałem jeszcze żadnej wyceny, ale wklejam tą grafikę aby zobrazować jak to mniej więcej wygląda.
źródło: Bez tytułu
Pobierz@Normalny_czyli_dla_wi3lu_inny: nie przyjmowac wyceny, odwołać sie od decyzji raz a nawet dwa razy i bedzie git.
Samochód 2019 rocznik, przebieg 400 tys+.
Stłuczka nie z mojej winy, rozwalony przód, czekam na wycenę od towarzystwa ubezpieczeniowego (TU).
Rozwalone lampy przód, maska, błotniki, zderzak, chłodnica, pas przedni itd. Silnik nie ruszony.
OC + AC + NWW
W umowie AC wartość pojazdu 25 tys. zł
Stłuczka nie z mojej winy, rozwalony przód, czekam na wycenę od towarzystwa ubezpieczeniowego (TU).
Rozwalone lampy przód, maska, błotniki, zderzak, chłodnica, pas przedni itd. Silnik nie ruszony.
OC + AC + NWW
W umowie AC wartość pojazdu 25 tys. zł
@Normalny_czyli_dla_wi3lu_inny: 400k w sześć lat?
- 0
400k w sześć lat?
@Ravau23: lubię jeździć samochodem :D
Do tego weekendowe wypady po Polsce na wycieczki piesze albo rowerowe.
Dojazd do pracy też wychodzi mi czasami ponad 150 km.
- 0
Ktoś może posada kod rabatowy na ubezpieczenie Ergo Hestia (podróż)?
#ubezpieczenia #podroze #podrozujzwykopem #ubezpieczenie #oc #ergohestia
#ubezpieczenia #podroze #podrozujzwykopem #ubezpieczenie #oc #ergohestia


























