@kreA: zajrzyj na omje.pzu.pl - tam sam szybko sprawdzisz, ile wyniesie Cię składka za ubezpieczenie OC i jeśli oferta będzie dla Ciebie OK, od razu możesz kupić polisę online ;)
  • Odpowiedz
#oc #ac #kolizja
Mirki czyja wina? Ja z lewego mam kierunek i na środek chce a on z rozpędu bez kierunku z prawego wbija mi na środek w tym samym momencie i się zderzamy, obaj przed pasami przecinamy ciągłą linie xD
Na zdjęciu mały przebieg zdarzeń od góry do dołu
exxonek - #oc #ac #kolizja
Mirki czyja wina? Ja z lewego mam kierunek i na środek chc...

źródło: 1000010150

Pobierz
  • 12
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@exxonek: jak pokażesz nagranie dostaniesz mandat za zmianę pasa na ciągłej przed pasami, ten typ zresztą też. No i pewnie Ci przybiją winę bo to Ty miałeś go po prawej. To moja subiektywna ocena proszę się na mnie nie wyżywać xD
  • Odpowiedz
@exxonek:
PORD
4.  Kierujący pojazdem, zmieniając zajmowany pas ruchu, jest obowiązany ustąpić pierwszeństwa pojazdowi jadącemu po pasie ruchu, na który zamierza wjechać, z wyjątkiem ust. 4a i 4b, oraz pojazdowi wjeżdżającemu na ten pas ruchu z prawej strony.
  • Odpowiedz
#motoryzacja #ubezpieczenia #oc #ac

potrzebuje przedłużyć oc i ac, który ubezpieczyciel oferuje płatność na 4 raty? Miałem Ergo Hestię z rabatem 50% i wychodziło około 2800 ale teraz rabatu ni ma, to nie dam 5600 za 11 letniego Golfa.
Generalnie pasuje mi to że płatność kwiecień/ lipiec/ wrzesień/ grudzień.
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Żona 2 miesiące temu zrobiła obcierke na parkingu. Na miejscu zdarzenia spisała papiery z poszkodowanym i się rozjechali. Teraz nasza ubezpieczalnia wysyła co tydzień listy o potwierdzenie zdarzenia, czy to normalne? Przecież wszystko zostało spisane na miejscu przez obie strony. Jak ja kiedyś sąsiadce otarłem auto to spisaliśmy papiery i moja ubezpieczalnia nic nie wysyłała. Czy coś się zmieniło prawnie w tej kwestii?
#oc #ubezpieczenia #motoryzacja
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

nasza ubezpieczalnia wysyła co tydzień listy o potwierdzenie zdarzenia


@Tortcebulowy: tak ma być. musisz potwierdzić, że miało to miejsce aby likwidacja się rozpoczęła. przecież po numerze rejestracyjnym w ufg można sprawdzić nr polisy każdego auta, potem napisać sobie oświadczenie zdarzenia... wymagają potwierdzenia czy tak było czy to oszust fałszerz
  • Odpowiedz
ale raz a nie co tydzien


@xyz_xyz: No skoro im nie odpowiada to wysyłają co chwila, żeby im potwierdził :D

@Tortcebulowy Firma ma ustawowo 30 dni na likwidację szkody, w wyjątkowych sytuacjach dłużej, i ten poszkodowany teraz czeka na decyzję firmy ubezpieczeniowej bo Ty im nie chcesz odesłać
  • Odpowiedz
W oczekiwaniu na przybycie zamówionego nowego auta do salonu poprosiłem handlowca o przesłanie numeru VIN żeby skalkulować sobie składki ubezpieczeniowe. Zwykle szybko odpowiadał, ale tym razem nie przesłał mi tej informacji.

Może i głupie pytanie, ale to mój pierwszy samochód kupowany w salonie, więc proszę o wyrozumiałość. Handlowcy mają zakaz podawania takich informacji, bo boją się kradzieży aut czy wykorzystania numerów VIN czy o co chodzi?

#samochody #motoryzacja
  • 10
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 1
@wujek_srednia_rada Jak go nie będzie do końca tygodnia w salonie to będzie znaczyć, że zleciał xD.
Trudno by im było znaleźć taki egzemplarz z mojej konfiguracji, bo zamówiłem drugą wersję od dołu co prawda, ale wziąłem climatromiciem.
  • Odpowiedz
#samochody #motoryzacja #kupnosamochodu #oc #ubezpieczenia #ubezpieczenieoc

Czekam na dostawę nowego auta do salonu i mam w związku z tym pytanie jak wygląda sprawa z polisą OC w przypadku nowego auta i jego rejestracji. Muszę mieć wykupioną polisę OC w dniu w którym zgłaszam w urzędzie zakup auta i okazać ją urzędnikowi choć nie mam numeru rejestracyjnego tylko polisa jest wystawiana
  • 12
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@draak9764: to było lata temu, ale wszystko salon załatwił. Przy mnie zakładali tablice, dostałem dowód i ubezpieczenie. Wszystko sprowadziło się do podpisania pełnomocnictwa w tej sprawie. Salon zorganizował wszystkie formalności w urzędzie i z ubezpieczycielem.
  • Odpowiedz
@draak9764: OC musi być na VIN jeszcze przed rejestracją, dealerzy generalnie wszystko załatwiają za Ciebie chyba, że chcesz sobie ubezpieczenia poszukać samodzielnie. U mnie przy zakupie moto ubezpieczenie od dealera wyszło najtaniej.
  • Odpowiedz
nie da sie wyrejestrować


@rzeznia22: ale da się sprzedać panu ukraińcowi, który ma kłopoty z odebraniem towaru od ciebie i przez to nadal stoi na twojej posesji

z mocy wieku są juz pojazdem historycznym i póki na drogę nie wyjadą to OC nie jest potrzebne?


@rzeznia22: względem mojej wiedzy to tak jest dla pojazdów na żółtych blachach, na standardowych musi być ciągłość oc. te wątpliwości rozwieje ci jeden
  • Odpowiedz
Jak to jest z tym całym #mbank faktycznie jest bezpiecznie? Dużo osób pisze i narzeka na ten bank, są tu osoby zadowolone z usług i mogłyby polecić? Chciałbym przenieść się z ING gdzie apka to jakaś tragedia… + widziałem że OC mają dla swoich klientów zaskakująco tanie w porównaniu z moim aktualnym ubezpieczycielem co też kusi 💸

#mbank #bank #ing #oc
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

To normalne że mObywatel nie widzi świeżych danych dotyczących ubezpieczenia? Widzę że może odświeżać się parę dni, ale trochę mnie to martwi bo dzisiaj ostatni dzień ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Wczoraj kupiłem polisę w innej firmie, a w PZU złożyłem wypowiedzenie. Teoretycznie mam potwierdzenia że od 16 obejmuje mnie ubezpieczenie w innej ubezpieczalni

#oc #samochody #motoryzacja #ubezpieczenie
MamByleJakiNick - To normalne że mObywatel nie widzi świeżych danych dotyczących ubez...

źródło: 352

Pobierz
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Mirasy. Kończy mińskie obecne ubezpieczenie pojazdu(leasing ING) i obecnie posiadam ichniejszą ofertę. Dostałem kalkulację nowej, no i co by tu dużo gadać- nie podoba mi się ( ͡° ʖ̯ ͡°) Chce poszukać czegoś tańszego, co bank będzie w stanie zaakceptować. Rankomat niestety nie pomoże-ING blokuje możliwość odpytania ubezpieczycieli od nich. Może tu jest ktoś lub ma pomysł jak z sensem się za to zabrać?
#ubezpieczenie #
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach