To co przedstawiłem to wzorzec strategii, open closed można zrealizować też za pomocą innych wzorców. Jeżeli o mnie chodzi to nie musisz niczego linkować, pisz póki masz na to chęci :)
  • Odpowiedz
No elo, jestem po 4 miesiącach uczenia się czystej javy. Wiem co to obiektowość, wyrażenia lambda, strumienie, typy generyczne itd. Przerobiłem książkę Herbert'a Schildt'a jak i kurs javy na JavaStart. I obecnie nie wiem co dalej. Czego mam zacząć się uczyć żeby za parę miesięcy móc starać się o pracę jako junior? Czy zacząć uczyć się Java EE czy też od razu Springa, a może jeszcze czegoś innego?
#naukaprogramowania
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@SayerL: nie ucz się w ten sposób. Zacznij szukać projektów, ogarnij jak działa git. Wymyśl sobie jakiś projekt i zacznij go skrobać od zera. Jak czegoś nie wiesz to googluj.
  • Odpowiedz
Zapraszamy do kolejnej lekcji demo z nadchodzącego kursu Mikroserwisy .NET, w której znajdziesz ponad 40 min technicznego mięsa okraszonego odpowiednią teorią związaną z OpenTracing i wykorzystaniem m.in. narzędzia Jaeger, pozwalającego nam śledzić wymianę komunikatów w naszym rozproszonym systemie — zarówno te synchroniczne (Web API), jak i asynchroniczne wykorzystujące brokera wiadomości (RabbitMQ).

#dotnet #programowanie #csharp #mikroserwisy #akademiaspetza #naukaprogramowania
spetz - Zapraszamy do kolejnej lekcji demo z nadchodzącego kursu Mikroserwisy .NET, w...
  • 12
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Pan_Slon: materiał nie jest listowany publicznie z jednego, prostego powodu — kanał DevMentors, który prowadzimy na YT, ma głównie odbiorców zagranicznych (anglojęzycznych, dla których nagrywaliśmy nasze otwarte kursy na YT), więc nie chcemy w nim mieszać polskimi treściami.
  • Odpowiedz
da się zrobić jakby resize 2d tablicy? mam funckje f(int array, int n) n to jej wymiary. tworzę nową tablice w tej funckji jakieś int secArray itd , uzupełniam ją i potem usuwam mojego arraya z parametru i robię array = secArray, i jak patrze to w tej funckji jest ok, ale jak używam tego array w innym miejscu to jest uzupełnione jakimiś losowymi wartościami, zobaczyłem ze mogę return secArray zrobić i
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@agsbajahs: Ponieważ wskaźnik jest wtedy przekazywany przez kopię, jednak dalej wskazuje na ten sam obszar pamięci, więc dalej masz dostęp do tego obszaru w pamięci i jego edycja jest widziana spoza obiektu.
Sytuacja taka sama jak poniżej:

int *a = (int*)malloc(sizeof(int));
int *b = a; //teraz a i b wskazują na ten sam obszar w pamięci
b
  • Odpowiedz
Dobra mirki i mirabelki, jak niektórzy rzucają wszystko i jadą w Bieszczady lub na Mazury, tak ja robię to samo, ale
idę w kierunku Junior Java Developer.
Robię dla siebie #30dninaukijavy i rozsyłam CV

Jak macie jakiś rady, to chętnie wszystkie przyjmę i przemyślę.
Za pomoc z góry dzięki
  • 23
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

#naukaprogramowania #programowanie #cplusplus

Czy mógłby mi ktoś wytłumaczyć dokładnie jak to działa i co robi ten kawałek kodu?
Wiem, że ten wycinek sprawdza czy podana wartość jest liczbą. Jeśli podam np literkę to będzie czekało dalej aż podam cyfrę. Tylko jak to działa?

while(scanf("%f", &zmienna) != 1){
  • 10
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 1
@mateuszd mógłbyś jeszcze poruszyć temat kruchości testów. Często ludzie piszą testy kruche i dziwią się, że wraz ze zmianami w kodzie trzeba poprawiać masę testów, co również przyczynia się do niechęci ich pisania.

"testy wymuszają na programiście dbanie o kod aplikacji" tak często muszę to ludziom powtarzać. IMO największa korzyść z TDD.
  • Odpowiedz
Witam, mam pytanie odnośnie walidacji z wykorzystaniem Fluent.
Nie wiem czy dobrze wszystko rozumiem, ale walidację taką utworzyć dla właściwości klas domeny czy dla właściwości z view modeli?
#csharp #naukaprogramowania
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@RootVik: na przykład do tego co przychodzi z API, potrzebujesz kompletnych danych do pracy, więc musisz się upewnić, że dopuszczasz tylko te prawidłiowe, np. ktos podal imię, a nie podał nazwiska, bo walidacja na frontendzie zawiodła

viewodeli używasz świadomie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@MaGajwer: Tak, MVC z podziałem na projekty (Core, Architecture, UI). Zastanawiam się po co walidować ViewModel, jeśli jest on mapowany na klasę domenową, która mogłaby być walidowana właśnie poprzez Fluent.
Wcześniej widziałem w kilku projektach, że np. DataAnnotations dodają tylko do klas domenowych, a nie do View Modeli, a więc dlaczego z użyciem Fluent miałoby być inaczej?
  • Odpowiedz
#csharp #naukaprogramowania

Muszę pozbyć się metody FormUrlEncodedContent ponieważ dostaję błąd,że "uri string is too long" .Wyczytałem,że można to zrobić przesyłając jsonObject używając multipart ale nie wiem jak odebrać go w ostatniej metodzie Post Response .Przesyłam pliki.

Co do sposobu przesyłu to tak musi być bo jest różnica net framworka

oryginał
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@zibizz1: var arrayOfObjects = JsonConvert.SerializeObject(
new[] { JsonConvert.DeserializeObject(json1), JsonConvert.DeserializeObject(json2) }
)

To potem przerobić na httpClient.content=StringContent(); ?

potem w metodzie call przezysyłam ten content i jak go odebrać w post ?
  • Odpowiedz
Hej Mirabelki, Mirki spod tagów #programowanie #naukaprogramowania mam dicitionary, gdzie moja tablica intów to kolejność zadań i przed dodaniem wykonuje sobie na jednej tablicy operacje i potem chce sobie dodać tą tablicę jako wartość:

population.Add(excel.ReadCellAsInt(rowOfSumExcel, colOfSumExcel), SwapRandomGenesxTimes(20, i));
I w sumie rozumiem dlaczego moja wartość to zawsze takie same ułożenie, ale nie mam pomysłu jak to rozwiązać.
Ładnie proszę o pomoc.
#csharp #programista15k
TheRickestRick - Hej Mirabelki, Mirki spod tagów #programowanie #naukaprogramowania m...

źródło: comment_LVgs5d5rvDaJGncVg7jxiFbGZqdetcpK.jpg

Pobierz
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Robię sobie jakaś prostą stronkę internetową i używam VS Code z dodatkiem Live Server, żeby po zapisaniu pliku od razu mi odświeżyło stronę. Jednak wkurza mnie, że za każdym razem po odświeżeniu strona wraca na samą górę. Jest jakiś sposób na to, żeby strona po odświeżeniu zostawała w poprzedniej pozycji?

#webdev #html #css #javascript #visualstudio #naukaprogramowania
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

nie kumam skladni z trzeciej linijki. wiem, ze kod moze wyrwany kontekstu, ale poza tym, ze myContacts to aray list wydaje mi sie, ze reszta nie jest istota dla tego pytania. niby gosc mowi, ze tworzymy obiekt, ale wczesniej czytalem, ze do tego jest wymagany zawsze operator new? nie spotkalem sie z czyms takiem wczesniej #naukaprogramowania
heater - nie kumam skladni z trzeciej linijki. wiem, ze kod moze wyrwany kontekstu, a...

źródło: comment_M1OM9MFI1B3DA31vwFsQZdNwnBX8eQSg.jpg

Pobierz
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Ukryty tekst...Przypisujesz do zmiennej referencyjnej obiekt z ArrayListy, po prostu kod wygllada estetyczniej gdyby nie to równie dobrze mogło by być this.myContacts.get(i).getName().equals(contactName) ale w sposób jaki to zrobiles kod jest bardziej czytelny :)

zawuważ że this.myContacts.get(i) to jest konkretny obiekt w liscie

edit Nie tworzysz nowego obiektu, tylko korzystasz z zmiennej referencyjnej zeby zapisac jakos obiekt z listy,
Dom dom = new Dom();
  • Odpowiedz
@heater: Dlatego naukę programowania zaczyna się od C/C++. Zajrzyj tam do różnicy między wskaźnikiem na obiekt a bezpośrednim używaniem obiektu a wszystko stanie się jasne. Java jest na wskaźnikach jbc
  • Odpowiedz
Język PHP ma złą reputację z powodu bałaganu


Nie. Język PHP ma złą reputację z powodu tego, że kiedyś były wersje od 3 do 5. I z powodu tego, że mnóstwo projektów było pisanych bez zachowania jakichkolwiek wzorców projektowych.
W terminologii nie ma słowa bałagan. To się nazywa b----l w Kodzie.
Koda jest miastem w Gruzji.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Siemano mirasy. Załóżmy, że chciałbym zmodyfikować jakiś obszar pamięci w systemie. Mam adresy, chodzi tylko o modyfikacje. Modyfikacja poprzez *pointer = nowa_wartość; daje mi segfaulta. Jak to mogę zrobić?

Da się to w ogóle zrobić z języka wyższego poziomu typu C, czy muszę sięgać po pomoc asemblera?

#c #cpp #naukaprogramowania #programowanie
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Modyfikacja poprzez *pointer = nowa_wartość; daje mi segfaulta


@TMBRK: i to jest właśnie prawidłowe zachowanie.

musiałbyś mieć uprawnienia na poziomie systemu operacyjnego(lub wyżej), żeby, grzebać w cudzej pamięci
  • Odpowiedz
@TMBRK: *pointer = wartość modyfikuje pamięć pod danym adresem, tyle że najpierw musisz mieć przypięte jakieś strony pamięci z możliwością zapisu w tym obszarze, w innym wypadku SIGSEGV. Jeśli chcesz np. zmodyfikować jakieś rejestry urządzenia które jest zmapowane na fizyczną przestrzeń adresową z userspace, to najpierw otwierasz /dev/mem, następnie mmap(NULL, , PROT_WRITE|PROT_READ, MAP_PRIVATE, fd, ).

Problem jest z wyliczaniem ` i `. IIRC musi to być wyrównane do
  • Odpowiedz