Wpis z mikrobloga

#naukaprogramowania #javascript

Mirki, robie sobie kurs JS, jestem raczej slaby w programowaniu, wielu rzeczy nie moge po prostu skumac, z wieloma rzeczami sie denerwuje.

Obecnie mam trzy zadanka do zrobienia i oczywiscie na kursie, na lekcji wszystko zrozumiale, ale jak przychodzi do 'rozumowania i wprowadzenie w zycie' to przychodzi error i nie mam pojecia jak sie za cos zabrac.

mam takie zadanka:
Mam jakis plik html, w ktorym sa 3 skrypty, ktore maja cos robic na evencie onclick.

Edit the function onClickButton1 such that it adds a hyperlinked item to the list with link text “About” and linking to any website. This new item should be the second item in
the list.
Edit the function onClickButton2 such that it does the same as 1 but this new item should be the last item in the
list, and when clicked on, it should open the page in a separate browser tab.
Edit the function onClickButton3 such that it changes the font of all the items in the list to Arial.

I oczywiscie pustka -> wydaja mi sie to takie podstawy podstaw, a ja juz zero myslenia :/ Struktura HTML wyglada tak

* Home
* Our course
* Exercises
* Blog
* Contact



I do tego trzeciego zrobilem cos takiego document.getElementById("menu").style.fontFamily = "Arial"; i dziala.

To pierwsze i drugie w sumie rozumiem, ale nie mam pojecia jak to zrobic
  • 6
@milvanb:
Tu nie ma nic skomplikowanego, w skrócie: chwytasz fragment, który chcesz modyfikować, tworzysz nowy element a oraz li, wstawiasz tekst oraz atrybut href, wstawiasz całość w konkretne miejsce na liście.

Co to za kurs? Może warto poszukać innego?

const list = document.querySelector('#menu');
const newLink = document.createElement('a');
const newLiElement = document.createElement('li');
newLink.textContent = 'About';

newLink.setAttribute('href', 'https://en.wiktionary.org/wiki/about');
newLiElement.appendChild(newLink);

list.firstElementChild.after(newLiElement);

najlepiej wpisuj sobie to w konsoli (dev tools) i obserwuj co
@cs16_pl: @kaka_demona: @blizzarder: mam jakis na platformie w korpo xD no ja rozumiem, nawet sobie to jakos ulozylem, bo jestem testerem i generalnie widzac juz kod, to dla mnie robi sie to zrozumialem w pelni. Tylko wlasnie to rozpisanie juz rzeczywiste, to u mnie kuleje. To dosyc prosta rzecz, ktora widzac na kursie, czy teraz w rozwiazaniu u cs16pl jest dla mnie banalna. Postaram sie to jakos ubrac w
@milvanb: wydaje mi się, że to tak jak z językami obcymi. Na początku jesteś w stanie zrozumieć co Twój rozmówca ma do przekazania (wyłapując pojedyńcze słowa), jednak ze względu na brak słownika oraz praktyki, nie jesteś w stanie mu odpowiedzieć. Analogicznie tutaj, potrzebujesz zapoznać się z teorią, przećwiczyć i zrozumieć dlaczego tak i później z tego korzystać.

Inna sprawa, że mało kto zna absolutnie wszystkie elementy danego języka, jednak jeśli przerobiłeś