Łączenie słowników w Pythonie bywało kiedyś kłopotliwe. Python 3.9 wprowadził jednak nowy sposób, który znacznie ułatwia sprawę. Sprawdź, na czym polega i jak różni się od poprzednich wersji.

https://bulldogjob.pl/news/1115-python-dictionaries-jak-polaczyc-ze-soba-slowniki-pythona

#programowanie #naukaprogramowania #python
Bulldogjob - Łączenie słowników w Pythonie bywało kiedyś kłopotliwe. Python 3.9 wprow...

źródło: comment_1590574430DikgbCJFWOCdyiTuYxO2LC.jpg

Pobierz
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Bulldogjob:

Tytuł wprowadza w błąd.

Nie ma czytelniejszego rozwiązania przy łączeniu słowników jak d1.update(d2).

Do czego dąży artykuł to łączenie słowników w nowy słowników, i tutaj mimo wszystko najczytelniejsze jest rozpakowanie dwóch słowników do nowego. Użycie znaku sumy zbiorów nie jest aż tak jednoznaczne, i jestem pewien, że wielu programistów będzie się głowić za każdym razem gdy na to spojrzy.
  • Odpowiedz
@asterix61: ich artykuły są zwykle bardzo biedne, zwykle tylko pobieżnie dotykają tematu, często zawerają błędy (jak np ten artykuł). Wg nich

dnew = dict(d1, **d2)

to porządna metoda, a jest to metoda błędna bo działa tylko pod warunkiem, że klucze są stringiem.

W ogole co to za tekst, że łączenie słowników było kłopotliwe? Zamiast jednej linijki były trzy, mega kłopotliwe.
  • Odpowiedz
@brunetroll089: To zależy o jaką tematykę chodzi dokładnie, fundamenty są niezmienne. Niektóre rzeczy zmieniają się bardziej lub mniej dynamicznie albo nie zmieniają się wcale. To nie jest tak, że programiści co roku "wymieniają" całą swoją posiadaną wiedzę na inną, to troszkę tak nie działa.
  • Odpowiedz
#programowanie #pasta #programista15k #naukaprogramowania #heheszki #byloaledobre

Obecna władza co jakiś czas szczuje na konkretne grupy zawodowe. Byli już lekarze, nauczyciele, sędziowie. Spróbowałem sobie wyobrazić jakby mogła wyglądać nagonka na np. programistów.

Mamy rok 2021. Rządowi znów brakuje pieniędzy i postanawia, że każdy pracujący w IT będzie obciążony nowym, wysokim podatkiem – cyfrowo-solidarnościowym. Prawdopodobnie zarżnie to całą branżę. Firmy się wyniosą, programiści pewnie
m.....s - #programowanie #pasta #programista15k #naukaprogramowania #heheszki #byloal...

źródło: comment_1590566489vayowP4ot6f4UfIRdQFCWP.jpg

Pobierz
  • 63
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Siemano mirasy. W jaki sposób dokładnie działa to całe wspólne rozwijanie projektów open source na gicie? Załóżmy, że widzę issue którego chcę się podjąć. Muszę napisać komentarz w którym przekonuję autora projektu, by mi je przydzielił, a następnie wysyłam pul requesta do akceptacji?

#programowanie #github #naukaprogramowania
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@TMBRK: W większych projektach są instrukcje - szukaj czegoś w rodzaju CONTRIBUTING.md.
Zwykle odbywa się to tak, że:
- robisz fork,
- klonujesz na local (domyślnie pod nazwą: origin),
- tworzysz gałąź pod
  • Odpowiedz
Wrzuciłem z rozpędu do gita (i do repo na github.com) pliki, których chciałbym nie udostępniać w tym projekcie. Ale one tam są. Czy jest jakiś sposób, żeby się ich pozbyć - mogą zostać nawet usunięte bo to pliki od zupełnie innych rzeczy, które są w tym akurat przypadku zbędne.
#git #naukaprogramowania
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@KiedysBedeProgramista: Proszę pana @KiedysBedeProgramista, jeżeli będziesz czekał na jakiś poradnik to nigdy się niczego nie nauczysz, musisz sam zacząć działać, ja zawsze sobie robiłem jakiś cel do realizacji i zawsze dążyłem aby go wykonać, później kolejny i kolejny. Ale pamiętaj, aby robić sobie małe cele, np. najpierw napisać stronę która robi rejestrację użytkowników, dąż to tego celu, w internecie jest dużo materiału, dasz radę... Później logowanie.. Tak samo
  • Odpowiedz
na chłopski rozum. SVG to rysowanie wektorowe w tagach dla svg. Canvas to też rysowanie wektorowe ale w JavaScript. Zatem oprócz różnicy w rysowaniu czym się w sumie różnią?? Co lepiej stosować? SVG jest tylko do czegoś stosowane, canvas tylko do czegoś?
#naukaprogramowania #frontend
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Skim25: Ogólnie jest fatalnie :) Oddziel wprowadzanie danych od logiki biznesowej. Niech metody przyjmują argumenty i zwracają wartości. A błąd... no cóż. Sprawdź dokładnie co zwracasz w metodach.
  • Odpowiedz
@Skim25: Nie wiem co Ci się krzaczy, ale zadanie jest żle wykonane. Klasy mają tylko obliczac i przypisywac dane, pobierac dane powinieneś w innym miejscu.

Na pewno powinieneś wyłapać ostrzeżenie podczas kompilacji, że nie zwracasz wartości, choć deklarujesz, że zwrócisz. To zarazem podpowiedź do tego co robisz źle.
  • Odpowiedz
@ly000: A czy 3.5 na UJ jest lepsze od 4.2 na Politechnice Białystockiej? Czy 4.0 z informatyki jest lepsze niż 4.2 z automatyki / 4.5 z ekonomii / 5.2 z administracji?

xD
  • Odpowiedz