Nieraz spotkałem się z opinią, że zarobki w Norwegii są fantastyczne
Poniekąd tak jest, ale uwzględniając koszty życia, podatki, nowe ustawy, które wchodzą w 2020, nie jest już tak kolorowo.
Dlatego, aby każdemu uprościć sprawę i odpowiedzieć na pytania - Ile zarabia programista w Norwegii? Ile wydaje się tam na życie? - napisałem artykuł, gdzie podliczyłem i porównałem koszty życia z przelewami na konto. Przyznam, że niektóre wydatki w Norwegii mnie
SoftBull - Nieraz spotkałem się z opinią, że zarobki w Norwegii są fantastyczne 
Pon...

źródło: comment_1607251382EckMITDvfN26BwBdOkuxox.jpg

Pobierz
  • 21
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@SoftBull: wydaje mi się, że zarobki developera są jednak wyższe niż to co zostało przytoczone na stronie (546k brutto).
Może to kwota dla początkujących programistów na start? Ewentualnie middle level.
Z researchu który robiłem wyszło, że dobry programista spokojnie może mieć 800k do nawet 1000k (milion) NOK brutto. A jeśli jest leadem to 1250k i więcej.
Wiem to z tego, że sam dostałem 750k jako UI Designer (plus dużo benefit
  • Odpowiedz
Pytanie teoretyczne z JS:

przerabiam sobie pewien kurs i w ramach ćwiczeń było zadanie, aby wyświetlić zawartość tablicy i zrobić tak, żeby pierwsza litera każdego stringa w tablicy była duża. Rozwiązanie zadania było następujące:

const colors = ["red", "green", "blue"];
for(let i = 0; i < colors.length; i++){
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Jest jakaś wbudowana metoda w JS dzięki której można zduplikować tablicę, żeby mieć dwie takie same tablice?
Jak mam np tablicę:

const arr = [1, 2, 3, 4];

To nie mogę napisać czegoś takiego:
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@maciorqa: Możesz zrobić np.
const arr2 = [...arr];
const arr2 = arr.map(a => a);
const arr2 = arr.filter(a => true);
const arr2 = arr.slice();
const arr2 = arr.concat();
const arr2 = Array.from(arr)
  • Odpowiedz
Ho ho ( ͡° ͜ʖ ͡° )*:
W powietrzu czuć już nastrojowy powiew nowego szkolenia na temat Tworzenia mikrousług ze Spring Cloud
Tym razem dla wszystkich chętnych szykuję potężną dawkę praktycznej wiedzy na temat:
-
SoftBull - Ho ho ( ͡° ͜ʖ ͡° )つ──☆*:・゚
W powietrzu czuć już nastrojowy powiew nowego ...
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Ruszyły ciekawe akcje świąteczne. Na dzisiaj mogę polecić akcję Helionu, w której dostajemy:

- 35% upustu na ebooki bądź książki programistyczne
- albo drugi ebook albo książkę za friko

Dostawa jest za 0 zł. Natomiast jeśli chodzi o szczegóły to akcja trwa do 7 grudnia (poniedziałek), oraz obejmuje pozycje z listy dostępnej na stronie:
tomaszs - Ruszyły ciekawe akcje świąteczne. Na dzisiaj mogę polecić akcję Helionu, w ...

źródło: comment_1607004822wr9G3mW7nJBG5ySr6Ejtgc.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Bulldogjob: najbardziej skomplikowany jest proces, który pozwala na opracowanie takiego procesu biznesowego xD

niestety nie każdy klient umie powiedzieć czego chce, nawet przy pomocy analityka biznesowego
  • Odpowiedz
@Bulldogjob: “Platforma do hostowania kodu wskazuje również na to, że najpopularniejsze tematy w 2020 roku to COVID-19 (szok, niedowierzanie), dataworkshop, angular9, bsa20 oraz vercel. “

Co to jest dataworkshop i bsa20? Nie mogè nic ciekawego na ten temat znaleźć
  • Odpowiedz
Czy przyszłość backendu należy do C#? Microsoft to jedna z największych firm informatycznych na świecie. Myślicie, że będzie chciał wypchnąć Javę z rynku i zacząć dominować w backendowych rozwiązaniach dla biznesu a może też mobilnych (Xamarin)? Zapraszam do dyskusji.
#informatyka #programowanie #naukaprogramowania #programista15k #csharp #java #backend

Czy przyszłość backendu należy do C#? (Jeśli możesz napisz w komentarzu uzasadnienie)

  • Tak 25.3% (25)
  • Nie 74.7% (74)

Oddanych głosów: 99

  • 12
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Edelner: Microsoft nie ma zbytniego poważania u starszych datą devów. Czemu? Promował mnóstwo technologii, które potem po cichu u--------ł. Na konferencjach namawiali "piszcie w tym, jakie to zajebiste", a potem jeb, deprecated ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Nie tylko microsoft tak robi, ale dobrze mi się wryli z m. in. z rakiem w postaci Silverlighta, u-------m Windows Mobile, a potem Windows Phone.

Obecnie #java here,
  • Odpowiedz
@Edelner: Przecież pierwsza wersja c# była wydana z zamierzeniem żeby jebnąć w javę bo ms chciał zrobić swoje rozszerzenie javy i został opluty kwestiami licencyjnymi xD Także pytanie spóźnione o jakieś 15 lat.
  • Odpowiedz