Właśnie zostawiłem samochód w serwisie i wracam do domu 10 km z jedną przesiadką autobusem #mpk. Jeżu, wy tak jeździcie na co dzień?! #wroclaw
wpisy
Najnowsze
Archiwum

Nick_Login
- 47

fff112
via Wykop- 42
@Nick_Login: Ostatnio musiałem jechać na szkolenie transportem publicznym bo auto w serwisie...jprdl jak można tak żyć i jechać z innymi ludźmi?

Wychwalany
via Wykop- 31
@Nick_Login: teraz to lajt, zobacz jak oni zyja po 15 xD
- 2
ale inba dzisiaj w autobusie jakaś wycieczka #dzieci wlazła popędzana przez dwie przedszkolanki, autobus dość zatłoczony, oba miejsca na wózki zajete, no ale te dwie kozy uznały że z raz obranej drogi nie zawraca się wstecz i uciskają te biedne maluszki jak puszki śledzi, jedna z przodu, druga z tyłu. Ja akurat ze swoim dzieckiem zapiętym w pasy, obok matka z dzieckiem spiacym rozwalonym bez pasow,wózek rozepchany zajmujacy duzo miejsca
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
@KingaM: Ale wiesz, że te dzieci mogą jechać w jakieś dalekie miejsce typu kino/teatr. To miały na nogach iść?
#mpk Rzeszów oferuje darmowe przejazdy w dniu wyborów w godzinach 0.00 do 23.59. Uważam, że jest to dyskryminacja osób, które mają wykupione bilety miesięczne, gdyż nie-klient MPK dostaje prezent w postaci darmowego dobowego biletu a osoba płacąca za miesięczny nie dostaje darmowego przedłużenia ważności biletu o 24h. #zalesie #ztm #rzeszow #komunikacjamiejska
czy taka naklejka dyskryminuje mężczyzn z dziećmi? xD #pieklomezczyzn #pieklokobiet #heheszki #ztm #mpk #komunikacjamiejska
źródło: 434483990_2351739261686741_1425820153910890864_n
Pobierz@moakatanga tak, napisz do zarządzających żeby zmienili
@moakatanga a jak jest dziabek w wnukoosobą?
Jest tu może jakiś Mirek kierowca z komunikacji miejskiej, który odpowie na kilka pytań związanych z tym zawodem?
#autobusy #komunikacjamiejska #transportpubliczny #pracbaza #ztm #pkm #mza #mpk
#autobusy #komunikacjamiejska #transportpubliczny #pracbaza #ztm #pkm #mza #mpk
@Tabasco666: no co tam potrzeba? Co prawda ex komunikacja miejska ale coś tam chyba wiem
@Tabasco666: pierwszy rok ciężki bo uczysz się tras, przejmujesz się pasażerami, obsługą autobusu na drugi dzień, komentarzami o punktualności a potem to już górki. Z doświadczenia: nie idź do prywaciarza tylko od razu do państwowej/miejskiej spółki żeby mieć wysługę i socjal pełny.
- 5
W Łodzi biletomat autobusowy ktoś przyczepił do przystanku. Pewnie zutylizowali jakiś tramwaj i im został to mogli jeszcze krzesełka z autobusu powstawać
#lodz #mpklodz #mpk #komunikacjamiejska
#lodz #mpklodz #mpk #komunikacjamiejska
źródło: temp_file184475046312886269
Pobierz@d601: i zaraz się zepsuje bo to w ogóle nie jest przystosowane do użytku zewnętrznego
@eugeniusz_geniusz ale masz problemy. Zapłaciliśmy za montaż, zapłacimy i za serwis
- 1291
źródło: temp_file1007027085325202791
PobierzPasażerka rzeszowskiego MPK zapłaciła za bilet,
ale... i tak dostała 357 zł mandatu
https://nowiny24.pl/pasazerka-rzeszowskiego-mpk-zaplacila-za-bilet-ale-i-tak-dostala-357-zl-mandatu/ar/c4-18316175
#rzeszow
ale... i tak dostała 357 zł mandatu
https://nowiny24.pl/pasazerka-rzeszowskiego-mpk-zaplacila-za-bilet-ale-i-tak-dostala-357-zl-mandatu/ar/c4-18316175
#rzeszow
źródło: IMG_20240217_173647
Pobierz
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
@3mortis: Rzeszowskie MPK to jest jakiś żart. Zwierzęta, nie ludzie tam pracują.
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
@Barszczukarp: "Tak jak mówiłem, nie rzucam słów na wiatr. No może czasem się zdarzy, ale nie zawsze."
@Barszczukarp: dronadolombardupilotowanoTV
- 0
Potrzebuję zasięgnąć opinii w tym czy mam rację. Na pętli tramwajowej zatrzymuje się tramwaj, wysiadają pasażerowie i idą przejść przez pierwsze przejście dla pieszych, leżę tramwajem. Przejście jest nieoznakowane, nie ma świateł. A motorniczy n--------a klaksonem. I tak zawsze gdy to widzę bo niecieprliwy. Mam rację, że na takim przejściu to pieszy ma pierwszeństwo i jesteśmy świadkami buractwa motorniczych czy nie mam? #prawojazdy #naukajazdy #mpk #
konto usunięte via Wykop
- 3
@Bunch: a jakie to jest przejście nieoznakowane? Z tego co wiem żeby było przejście to musi być ono właśnie oznakowane.
@Bunch: jeśli pieszy już jest na przejściu, to ma pierwszeństwo. pytanie tak jak wyżej, czym jest dla Ciebie nieoznakowane przejście? ;) bo jeśli myślisz o jakimś sugerowanym, to niestety, tu pieszy zawsze ustępuje.
p.s motorniczy pewnie bazuje na potocznym przekonaniu wszystkich, że tramwaj wszędzie ma pierwszeństwo, tak jak i często na pewniaka wbijają na rondo. i co jak co, ale akurat w takich przypadkach, zwłaszcza jako pieszy, naprawdę nie warto
p.s motorniczy pewnie bazuje na potocznym przekonaniu wszystkich, że tramwaj wszędzie ma pierwszeństwo, tak jak i często na pewniaka wbijają na rondo. i co jak co, ale akurat w takich przypadkach, zwłaszcza jako pieszy, naprawdę nie warto
- 1
- 1
https://www.ztm.poznan.pl/pl/cennik/taryfa-biletowa/
Do tego
Jak obliczyć cenę biletu ważnego więcej niż 14 dni? Do bazowej ceny biletu za 14 dni dodajemy odpowiednio wyliczoną kwotę powstałą z przemnożenia liczby dodatkowych dni i ceny za dzień, z odpowiedniego przedziału cenowego.
Przykład – cena biletu 30-dniowego na strefę A to 119 zł, na co składa się cena za 14 dni: 55,96 zł + 63,04 zł (cena za dzień z przedziału 15-30: 3,94 zł x 16 dni = 63,04 zł).
Do tego
źródło: firefox_QmSnFKsi1e
Pobierz@stepienz13posterunku: @voliereen:
cena bazowa za pierwsze 14 dni to 55,96 zł
kolejne dni od 15. do 30. po 3,94 zł (16 dni)
kolejne dni od 31. do 90. po 3,40 zł (60 dni)
kolejne dni od 91. do 180. po 2,76 zł (90 dni)
kolejne dni od 181. do 270. po
cena bazowa za pierwsze 14 dni to 55,96 zł
kolejne dni od 15. do 30. po 3,94 zł (16 dni)
kolejne dni od 31. do 90. po 3,40 zł (60 dni)
kolejne dni od 91. do 180. po 2,76 zł (90 dni)
kolejne dni od 181. do 270. po
- 0
@potrzebie: Ahaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa... ja nie mogę xD czyli cena 1,74 zł to jest tylko dla tych ostatnich 96 dni, a nie wszystkich.
- 3
konto usunięte via Android
- 0
@Rk65a raczej rozwalona trakcja przez koparkę Tormela.
Już nie mają rur to demolują trakcję
Już nie mają rur to demolują trakcję
- 1
źródło: temp_file5210755462350630700
PobierzTaki duża puszka tak jak by. A tramwaj ma pomarańczowe koguty z przodu i z tyłu
@d601: no tak. Koguty i do puchy. To jest radiowóz szynowóz.
@d601: To tramwaj uprzywilejowany, dlatego ma koguty. Na dachu ma wieżyczkę działka - gdy jakiś tramwaj nie chcę opuścić torów - otwiera ogień.
tu w kamuflażu zielonym
tu w kamuflażu zielonym
źródło: csm_lodz-pabianice-tramwja-techniczny-6_cbd5a634d0
PobierzPiękna strona... Jakbym cofnął się do Internetu na modem (ʘ‿ʘ) #retrointernet #retro #mpk #lodz #sentymentalnie
http://www.muzeum.mpk.lodz.pl/
http://www.muzeum.mpk.lodz.pl/
Mirki czy w #mpk w #krakow kontroler może żądać opłaty na miejscu? Dziewczyna nie miała legitymacji i dzwonili do jej matki że trzeba zapłacić na miejscu, mogą tak robić?; Bilet e końcu znalazła więc nie wiem jaki byłby dalszy ciąg sytuacji
Kontroler może przyjmować opłaty czy tylko mandat może wypisać?
Kontroler może przyjmować opłaty czy tylko mandat może wypisać?
@PajonkMondry: no jak nie miała żadnego dokumentu to jak sobie wyobrażasz wypisanie opłaty? Na piękne oczy? Niech się cieszy że policji nie wezwali w celu ustalenia tożsamości.
@PajonkMondry: tak to wygląda:
W sytuacji stwierdzenia u pasażera braku ważnego biletu lub braku ważnego dokumentu poświadczającego
uprawnienie do ulgowego lub bezpłatnego przejazdu kontroler jest uprawniony do:
• pobrania kartą płatniczą opłaty dodatkowej z właściwą należnością przewozową,
• wystawienia pasażerowi wezwania do zapłaty opłaty dodatkowej wraz z należnością
W sytuacji stwierdzenia u pasażera braku ważnego biletu lub braku ważnego dokumentu poświadczającego
uprawnienie do ulgowego lub bezpłatnego przejazdu kontroler jest uprawniony do:
• pobrania kartą płatniczą opłaty dodatkowej z właściwą należnością przewozową,
• wystawienia pasażerowi wezwania do zapłaty opłaty dodatkowej wraz z należnością
źródło: 20231204_163319
Pobierz@ChceCosPowiedziec: chcial torowac sobie droge, to tak to sie skonczylo
@lubie_jablka dzięki za info Mireczku, miałem się akurat tam wybierać
- 71
Zostałem okradziony przed chwilą w tramwaju. Miałem płaską, prostokątną przesyłkę i nie chcąc zajmować nią w tramwaju dodatkowego fotela położyłem na tych płaskich, specjalnie do tego przeznaczonych miejscach. Wybrałem sobie miejsce siedzące tyłem do niej w myśl zasady "cudze, nie ruszaj". Nie była ona dla mnie na tyle wartościowa by przy niej koczować. Poza tym chciałem sprawdzić kondycję dzisiejszej kultury w transporcie zbiorowym. I... zostałem okradziony. Wstaje na swoim przystanku, chcę wysiąść
źródło: Screenshot_759
Pobierz@Bunch: no to nie proś mnie o pomoc skoro tobie samemu nie zależy to ja mam sie przejąć czy co?
Wybrałem sobie miejsce siedzące tyłem do niej w myśl zasady "cudze, nie ruszaj". Nie była ona dla mnie na tyle wartościowa by przy niej koczować.
Co szokujące, ludzie w tramwaju wiedzieli, że kładę paczkę i siadam nieopodal, więc mogli domyślić się, że ktoś ją kradnie a nikt nie zareagował.
@Bunch: ale czekaj, dziwisz się, że ludzie nie zareagowali na zabieranie cudzej paczki, kiedy ty sam na swoją własną nawet nie


































