Wpis z mikrobloga

Potrzebuję zasięgnąć opinii w tym czy mam rację. Na pętli tramwajowej zatrzymuje się tramwaj, wysiadają pasażerowie i idą przejść przez pierwsze przejście dla pieszych, leżę tramwajem. Przejście jest nieoznakowane, nie ma świateł. A motorniczy #!$%@? klaksonem. I tak zawsze gdy to widzę bo niecieprliwy. Mam rację, że na takim przejściu to pieszy ma pierwszeństwo i jesteśmy świadkami buractwa motorniczych czy nie mam? #prawojazdy #naukajazdy #mpk #motoryzacja
  • 11
  • Odpowiedz
  • 0
@Bunch Tramwaj zbliżający się do przejścia dla pieszych, ma pierwszeństwo przed pieszym wchodzącym na to przejście. Pieszy BĘDĄCY NA PRZEJŚCIU dla pieszych ma pierwszeństwo przed pojazdem.

Może wcześniej nie doczytałem. Pozdro
  • Odpowiedz
@Bunch: jeśli pieszy już jest na przejściu, to ma pierwszeństwo. pytanie tak jak wyżej, czym jest dla Ciebie nieoznakowane przejście? ;) bo jeśli myślisz o jakimś sugerowanym, to niestety, tu pieszy zawsze ustępuje.
p.s motorniczy pewnie bazuje na potocznym przekonaniu wszystkich, że tramwaj wszędzie ma pierwszeństwo, tak jak i często na pewniaka wbijają na rondo. i co jak co, ale akurat w takich przypadkach, zwłaszcza jako pieszy, naprawdę nie warto testować,
  • Odpowiedz
tak jak i często na pewniaka wbijają na rondo


@Wredna_pomarancza: wydaje mi się, że to już raczej rzadkość jest.

Częstsze jest coś nowego - zjeżdżający z ronda autobus. XD Jak? Ano poprzez poprowadzenie bus pasa torowiskiem przez środek ronda. Spora część kierowców jedzie na pewniaka bo przecież zjeżdżają z ronda jak tramwaj więc mają pierwszeństwo, co nie? XD
  • Odpowiedz
@Krupier: przynajmniej u mnie w mieście często to wykorzystywali, było sporo rond tymczasowych (u nas jest chyba tylko jedno zwykłe rondo z tramwajem na stałe, reszta z sygnalizacją, więc stąd pewnie niedoinformowanie u ludzi,) i prowadziłam obserwacje jak pewniakiem na nie wbijają dzwoniąc przy tym na samochody.

no ale w przepisach jest wyraźnie pojazd szynowy, więc spoko. xd kierowcy to tylko ludzie przecież.
  • Odpowiedz
  • 1
a jakie to jest przejście nieoznakowane? Z tego co wiem żeby było przejście to musi być ono właśnie oznakowane.


@Fanaticz: Standard, użytkownicy wykopu nie umieją czytać ze zrozumieniem wiadomości na które odpowiadają
  • Odpowiedz