@ElCidX to zależy od wilgotności, temperatury, rodzaju farby i wentylacji, ale często wystarczy uchylić okno i wypić piwko. Jak na farbach jest napisane schnięcie 3-4h to zazwyczaj 20 minut po skończeniu malowania pierwsza ściana już się nadaje na 2 warstwę.
  • Odpowiedz
@turbanator: stojąca jest wygodniejsza, łatwiejszy dostęp do całości powierzchni, ale też zależy jakie farby/technika bo np. akwarelami trzeba na poziomej
  • Odpowiedz
Szanowne Mirki z #remont Akcja taka, ze muszę odmalować kuchnię i salon. Ściany w dobrym stanie, tylko w jednym miejscu mam małą dziurę do podszpachlowania. ostatnie malowanie było 8 lat temu. Czy ściany musze gruntować? czy wystarczy, ze tylko na wilgotno je przetrę i od razu rozpocznę malowanie?
#remontujzwykopem #malowanie #pytanie #pytaniedoeksperta
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Mirki z #remontujzwykopem #urzadzajzwykopem #budujzwykopem #remont #malujzwykopem #malowanie
Była u mnie parę dni temu ekipa remontowa, celem zrobienia wyprawek. Gładzie i malowanie na biało całego mieszkania miało miejsce dwa miesiące temu. Zauważyliśmy, że miejsca wyprawek odróżniają się od reszty ściany - są jakby ciut bardziej błyszczące i mają lekko inną fakturę.
I pytanie. Z czego to wynika? Farba jeszcze nie
  • 14
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@persil91 zrówna się z czasem że prawie nie będzie widać, schnięcie to jedno, ale światło i pył szybko robią różnice. Robiłem poprawki fluggerem w nowych domach i jak się przyjrzysz pod światło to widać zawsze bo dochodzi warstwa farby nie na całej powierzchni, ale ogólnie ludzie nie narzekali po czasie.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
#malowanie #diy #wzornictwo #grafika
Planuję odświeżyć przedpokój. Pomalować na biało ale dla ożywienia wnętrza chciałbym zrobić jakiś fajny wzór na ścianie mniej więcej jak nabazgrałem na zdjęciu.
Lubię różne geometryczne wzory, iluzje optyczne, coś w stylu #nieboperfekcjonistow
Oczywiście musi być w zasięgu moich możliwości. Najlepiej żeby wystarczyła dobra taśma malarska i porządne farby. Malować też umiem więc powinno być ok.
Macie jakieś
Gronie - #malowanie #diy #wzornictwo #grafika
Planuję odświeżyć przedpokój. Pomalować...

źródło: comment_1603993443Vlil2nsDTHVNaZNDwkJce6.jpg

Pobierz
  • 13
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@mmenelica: jakkolwiek dobrze dokleisz taśmę malarską tam gdzie chcesz odciąć inny kolor to po ściagnięciu zawsze gdzieś na linii łączącej oba kolory będą gdzieś nierównośći i podcieki drugiej farby co nie jest za bardzo estetyczne. Zeby sobie z tym poradzić nie wystraczy przykleić taśmę na jakiś kolor i pomalować innym kolorem obok. Jesli chcesz ladnie odciąć inny kolor to oczywiście najpierw przyklejasz taśmę dociskając ją dobrze przy tym brzegu gdzie
  • Odpowiedz
Cześć, już wczoraj pytałem o to co sądzicie o takim układzie ścian do malowania i spotkałem się raczej z pozytywnymi reakcjami. Niestety jestem strasznie niezdecydowanym i upierdliwym człowiekiem i w związku z tym mam pytanie, który z tych wzorów uważacie za lepszy? Odcień zielonego to głęboka butelkowa zieleń, mocny mat. Nr 1 poniżej, a 2 i 3 w komentarzach.

#pytanie #kiciochpyta #remontujzwykopem #farba #
mmenelica - Cześć, już wczoraj pytałem o to co sądzicie o takim układzie ścian do mal...

źródło: comment_1603442442JDMvz6dSxanD7OegwiNoBh.jpg

Pobierz

który wzór najlepszy

  • 1 85.7% (24)
  • 2 10.7% (3)
  • 3 0% (0)
  • 2 lub 3 3.6% (1)

Oddanych głosów: 28

  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Mirasy, co sądzicie o takim układzie? Sam zrobiłem ta wizulizację i trochę dużo kolorów mi wyszło, boję się że będzie trochę przesada, ale z drugiej strony podoba mi sie. Co sadzicie? Pokoj jest duzy w kształcie prostokąta, w komentarzu wrzucam jego układ.

#pytanie #kiciochpyta #remontujzwykopem #farba #malowanie #remont
mmenelica - Mirasy, co sądzicie o takim układzie? Sam zrobiłem ta wizulizację i troch...

źródło: comment_1603399128YCz8yHcQN97zAj6efiFtc5.jpg

Pobierz
  • 17
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@MMARS: muszę jeszcze to przemyśleć. Na pewno na plus szarych trójkątów jest to, że zmniejsza paletę barw których jest dosyć dużo i łatwo wpaść w porzyg jesli źle się je złączy.
  • Odpowiedz
Cześć!
Potrzebuję porady o kogoś bardziej doświadczone odnośnie do malowania akwarelami. Dziewczyna się zajarała i chcę jej sprezentować jakiś zestaw papieru + pasteli, macie jakieś porady, polecenia? Co szukać, czego unikać? Chodzi o poćwiczenie w kierunku czegoś takiego:
(Wiadomo, że to najwyższy poziom, ale od czegoś trzeba zacząć ( ͡° ͜ʖ ͡°))
#malowanie #art #rysowanie
Gall1916 - Cześć!
Potrzebuję porady o kogoś bardziej doświadczone odnośnie do malowa...

źródło: comment_1602416492Mob2wwlL52UF0vJ6EXjyJB.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach