Ha, KONIEC!
Nie wszystko wyszło jak chciałam. Zwłaszcza niebo koło księżyca to jakaś lipa, ale to wybitnie moja wina. Ale mam już parę przemyśleń na przyszłość, bo kolejne trzy zestawy w drodze.
1. Kupić cienki marker i skopiować na nakrętki numery farb. W niektórych zestawach są, w innych nie ma.
2. Kupić ołówek cieniutki i jak zakryję gdzieś numerek farbą, to od razu napisać ołówkiem, również skopiować numery w bardziej rozbudowanych obszarach.
3. Zakleić
NieJedynaNaWykopie - Ha, KONIEC! 
Nie wszystko wyszło jak chciałam. Zwłaszcza niebo ...

źródło: comment_16102216824NxAsDhB40SRNtzEvCce6k.jpg

Pobierz
  • 10
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@NieJedynaNaWykopie: Malowanie, to nie moja bajka. W pewnych, tak to nazwę "Okolicznościach" próbowałem kogoś namalować. :) Nie pierzy jakiś niestworzonych bzdur, jak wiele osób, które gadają jakieś bzdety o zdrowym odżywianiu itd. Wracając. Facet jest niesamowity. Jego narzędzia, to zwykłe pędzle do malowania pokojów. Wyobraźnie ma bogatą :) To co przekazuje tymi obrazami, zwala z nóg! <3 Od czegoś trzeba zacząć xd Sądzę, że jesteś na dobrej drodze :)
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Witam. Umówiłem się z wykonawcą na malowanie ścian. Stawkę przyjęliśmy za M2. W domu nie mam jeszcze wstawionych drzwi wewnętrznych. I teraz pytanie jak wygląda w praktyce - czy te otwory drzwiowe o powierzchni 1,8 M2 powinny być odejmowane z wyceny czy może wlicza się je w koszt malowania?
#malowanie #budownictwo #budowadomu
  • 11
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Mam ścianę pomalowaną farbą Dulux Farba Wewnętrzna 2,5L Noc Polarna (farba lateksowa).

Na ścianie mam różne ślady, a to przeciągałem kabel na którym był pył z regipsów, a to rysnęło się czymś lekko i zostały takie białe ślady tu i tam, no i teraz nie wiem czy można taką farbę potraktować nawilżoną gąbką? Ktoś się zna?

#farbowanie #malowanie #wnetrza #dom
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

dobra przemyłem w jednym miejscu nawilżoną szmatką z mikrofibry i zobaczymy, jestem zbyt niecierpliwy żeby poczekać na odpowiedź. Podobno farmy lateksowe są dobre do wycierania więc zobaczymy, na szmatce nie został żaden kolor ze ściany.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Mirki z #diy

Na farbie jest napisane by odtłuścić powierzchnię przed malowaniem.
Czy płyn do dezynfekcji ten z orlenu się nada? Bo mam pod ręką akurat.
#malowanie
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Gronie: Ja bym odradzał. Ma dodatki nawilżające skórę. Już lepiej jakiś tani płyn do szyb (te droższe też miewają różne dodatki), spirytus (nie salicylowy), albo woda z detergentem i porządne spłukanie.
  • Odpowiedz
Czy płyn do dezynfekcji ten z orlenu się nada?


@Gronie: nie, nie nada się. Ma dodaną glicerynę, która nie odparuje, tylko jeszcze bardziej zapaskudzi metal.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Jakie macie doświadczenia z farbami lateksowymi? Ja mam takie
Greainplast zajebista gęsta można pomalować na raz
Dulux podobnie gęsta w sumie też ok, ale dwie warstwy
Dekoral lateksowa a znacznie mniej gęsta, maluje się bardzo szybko i z tych trzech ma bardzo fajną delikatną strukturę po malowaniu.
Magnat lipne krycie

Jakie
ElCidX - Jakie macie doświadczenia z farbami lateksowymi? Ja mam takie
Greainplast za...

źródło: comment_1608280547sVXf2EzCC84j0OdimNvAZL.jpg

Pobierz
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@ElCidX: Co za pierdoły, Magnat słabo kryje, poniżej test pokazujący, że Magnat kryje najlepiej w porównaniu z podobnymi farbami.

Drugie co porównujesz, bo Magnat to farba do szorowania i byle jaki lateks, który będzie miał lepszy parametr krycia to i tak będzie badziew.

Kwestia krycia to przede wszystkim jednorodność podłoża i pokrycie jednokrotne każdą dobrą farba będzie możliwe tylko na jednorodnym kolorystycznie i odcieniowo podłożu, w praktyce należy zawczasu np.
KollA - @ElCidX: Co za pierdoły, Magnat słabo kryje, poniżej test pokazujący, że Magn...
  • Odpowiedz