Jeżeli używam taśmy malarskiej do odcięcia np. sufitu to po pierwszym malowaniu ją odrywam zanim całkiem zaschnie farba, czy nie ruszam jej i zrywam dopiero po drugim malowaniu???

#malowanie #budownictwo
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

WD-40


@Zapaczony: Wydaje mi się, że tak, ale nie jestem pewien na 100%.

Firma WD-40 pisze na swojej stronie, że można go również stosować do usuwania oleju / tłuszczu w kuchni więc sądze, że się nada do czyszczenia powierzchni przed
  • Odpowiedz
@Kereq jak sufit jest krzywy, to w ten sposób mozna optycznie zgubić te nierówności malując kilka cm nizej( jeśli sciany w kolorze)
Albo po prostu komuś sie tak podoba¯\(ツ)/¯
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Kereq: To różnie na różnych pomieszczeniach. Im wyższe pomieszczenie tym większe odcięcie. Kiedyś na odcięciu stosowano dodatkowy pasek z innego koloru, kontrastowego do koloru ściany. Pasek miał ok 0,5 do 1 cm szerokości.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 5
@dwa__fartuchy: @kt13: Ok, ważne, że się dobrze bawicie. Ale zaufajcie mi, dużo więcej radochy daje praca samemu, nawet jak się coś sknoci.
Tu przytoczę nieśmiertelne słowa jednego z wielkich ludzi ( ͡° ͜ʖ ͡°)
franaa - @dwa__fartuchy: @kt13: Ok, ważne, że się dobrze bawicie. Ale zaufajcie mi, d...
  • Odpowiedz
  • 9
Chciałam się nauczyć malować farbami akwarelowymi. Coś tam próbowałam, sprzęt kupiłam... I poszło w kąt. Dzisiaj się zawzięłam, że znajdę tutoriala i zrobię kartki na święta. () chyba wyszło nie tak źle! Można wysłać bez większego wstydu xD


#tworczoscwlasna #malowanie #chwalesie #akwarela #swieta
SlodkieMangoZ_Ananasem - Chciałam się nauczyć malować farbami akwarelowymi. Coś tam p...

źródło: comment_1606943513PBrkk2bzGm4V8ZGpVkZ6SS.jpg

Pobierz
  • 29
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • 24
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • 31
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
Czy ktoś z was robił może drewniane ramy na plakat czy inny obraz? Ceny gotowych są dosyć szalone, a wydaje mi się, że kantówka plus szablon do cięcia, klej itd. wyszłyby taniej, szczególnie, że potrzebuję ram do kilku plakatów. Patrzę na YouTubie, szukam inspiracji, ale może ktoś już bawił się w coś takiego. Myślałem zrobić plecki z płyty hdf, tylko nie wiem jak przymocować ją do ramy żeby była wielokrotnego użytku. No
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@LeslieDancer:
Ramy pewnie na allegro

A samemu to jedź do lm/casto kup kantówki i ci utną na stolarni pod kątem 45 stopni tylko policz jaka długa chcesz mieć ramę a mocowanie z tyłu to gwoździk z taką przesuwną blaszką
  • Odpowiedz
Chcemy kupić koledze jakiś kompresor do malowania aerografem. Czy Mirki i Mirabelki mogą polecić jakiś model, albo na co zwrócić uwagę przy zakupie? Czy warto pchać się od razu w jakieś wysublimowane sprzęty, czy na początek wystarczy "noname"? Dodam że będzie używany do malowania kasków, koszulek i szeroko pojętej sztuki (jeśli ma to znaczenie) #modelarstwo #malowanie #aerograf
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach