Wszystko
Najnowsze
Archiwum
- 1
- 1
@fervi: byłem fanem ale kilka razy miałem problemy z aplikacjami tylko i wyłącznie przez to, że był to snap.
Doświadczenie jednak mówi, że jeszcze trochę i zaorają jak wszystko co nie zdobyło wystarczającej popularności.
Doświadczenie jednak mówi, że jeszcze trochę i zaorają jak wszystko co nie zdobyło wystarczającej popularności.
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
System Linux Mint 20.3 xfce nie odpala, tylko pokazuje sie taki ekran. Bardzo prosze o pomoc - jaką komende wpisac ? #linux #linuxmint #kiciochpyta
źródło: comment_1653821767xJ5tpBwTKbynTgbl1JLJ5T.jpg
Pobierz- 2
- 1
@Bandurek: No to jeszcze lepiej, też go używałem kiedyś. Po prostu kontroluj miejsce na tej partycji. Bo przy większej aktualizacji Ci się rypnie znowu. APT pobiera pliki instalacyjne i te pakiety potem zalegają. Jak będziesz miał duży problem, gdy to miejsce ostro Ci się skurczy, to daj znać podpowiem jak można to obejść.
- 3
Jaki smartphone, bez Google, Apple, Microsoft wybrać?
GooglePixel 6 + GrapheneOS (polecany przez Snowdena) / Calyx OS - 600euro
Volla Phone 22 (custom android bez google + ubuntu; wyciąganą bateria)- 449euro
Fairphone 4 (ubuntu / android bez google; wyciągana bateria) (720e)
Fairphone 3+ (android bez google, wyciąganą bateria)(482e)
GooglePixel 6 + GrapheneOS (polecany przez Snowdena) / Calyx OS - 600euro
Volla Phone 22 (custom android bez google + ubuntu; wyciąganą bateria)- 449euro
Fairphone 4 (ubuntu / android bez google; wyciągana bateria) (720e)
Fairphone 3+ (android bez google, wyciąganą bateria)(482e)
Jaki telefon bez Google, Microsoft, Apple?
- Google Pixel 6 + grapheneOS 77.2% (61)
- Volla Phone 5.1% (4)
- Fairphone 10.1% (8)
- Teracube 1.3% (1)
- Inny (napisz w komentarzu) 6.3% (5)
- 8
@PanPrezes_PL: Demokracja i wolność słowa nie może istnieć jeśli nie posiadamy prywatności.
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
- 6
@PanPrezes_PL: zwyczajnie w-----a nas inwigilacja. Gdyby pod moim oknem 24/7 stał creep z aparatem, albo sąsiad się gapił przez lornetke, to też bym kupił rolety, lub wezwał policje
- 7
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
@zaleewa: I tak i nie. Steam i jego proton zazwyczaj robią robotę.
- 0
Czy zna ktoś może z Was jakiś brutalny sposób na kompresję plików vodeo. Mam sporo trwających po kilkanaście godzin nagrań ważących adekwatenie w gb. Na screenie taki przykład, czyli 1080p. ,h.264, długość ~15h, waga ~14gb. Da radę zrobić z tego plik wynikowy poniżej 5gb z zachowaniem możliwości obejżenia?
#linux
#linux
źródło: comment_1653770919fadQXuTZgLNX47dI1Grziy.jpg
Pobierz@wojciet: no na 96 kilo za wiele nie ugrasz xd. porob sobie testy z tym preview w handbraku po 1 minucie to zobaczysz jak to idzie, stalego bitatru bym nie ustawial chyba, ze to jest jakis monitoring gdzie nic sie nie dzieje xd. jedyna kozysc ze stalego bitratu to taka , ze od razu znasz ile bedzie rozmiar pliku wynosil, constant quality zawsze daje lepszy obraz przy tym samym rozmiarze,
#linux #pytaniedoeksperta
Mam sftp skonfigurowane na #ubuntu logowanie za pomocą klucza. Jak zrobić, żeby mieć usera który może się logować przez sftp z username/pass do wybranego folderu?
Dodałem usera ale nie mogę się logować, serwer zwarca błąd że logowanie tylko przez klucz.
Mam sftp skonfigurowane na #ubuntu logowanie za pomocą klucza. Jak zrobić, żeby mieć usera który może się logować przez sftp z username/pass do wybranego folderu?
Dodałem usera ale nie mogę się logować, serwer zwarca błąd że logowanie tylko przez klucz.
- 1
@gajowy_marucha: Moim zdaniem powinieneś go ograniczyć chrootem aby nie mógł wyjść z poza katalog
https://www.turnkeylinux.org/docs/set-up-sftp-chroot-jail
https://www.turnkeylinux.org/docs/set-up-sftp-chroot-jail
- 1
@rewida17 to też mam zrobione
Pracuje jako programista Java ale z sieci tak kuleje że masakra. Polecacie jakieś kursy książki aby np. umieć rozpisać topologie sieci, poustawiać serwer Centos w bebechach, VMware. Fajna taka praca admina w sumie też :D
#linux #programowanie
#linux #programowanie
Komentarz usunięty przez autora
- 3
@umtali: hajs nie jest najważniejszy
- 3
@Autistic-Unicorn: pomajstruj z wireguard zamiast ovpn
@Autistic-Unicorn wireguard jest zdecydowanie prostszy w użyciu niż ovpn; konfiguracja w zasadzie sprowadza się do instalacji, ustawienie przekierowań na routerze i wygenerowania par kluczy; działa to na poziomie kernela, jako moduł; ja miałem na tym skok w przepustowości tunelu na poziomie 40% w porównaniu do ovpn; no i nie żre to praktycznie w ogóle zasobów; jak ogarnąłeś ovpn, to z wg nie będziesz miał problemów
Wie ktoś jak zainstalować Docker-CE oraz docker compose w Debian Testing (bookworm)?
Z tego co udało mi się dowiedzieć, to repozytorium dockera obejmuje tylko wersje stable
#linux #php #programowanie
Z tego co udało mi się dowiedzieć, to repozytorium dockera obejmuje tylko wersje stable
#linux #php #programowanie
- 2
@czlowiek_z_lisciem_na_glowie: Docker CE i composer jest w repozytorium Debiana Testinga
sudo apt install docker.io docker-compose
sudo apt install docker.io docker-compose
@czlowiek_z_lisciem_na_glowie: stable, nightly, or test
https://nextgentips.com/2022/05/09/how-to-install-docker-ce-on-ubuntu-22-04/
https://nextgentips.com/2022/05/09/how-to-install-docker-ce-on-ubuntu-22-04/
Chciałbym przesiąść się z windowsa na ubuntu.
Jest gdzieś jakis test online który sprawdzi czy mój laptop będzie poprawnie obsługiwany?
#linux
Jest gdzieś jakis test online który sprawdzi czy mój laptop będzie poprawnie obsługiwany?
#linux
- 1
- 1
@czlowiek_z_lisciem_na_glowie: To się szybko dowiesz :P
Jakiego #linux z Live USB polecacie? Potrzebuję odpalić system na laptopie rodziców aby sprawdzić sprzęt. Linuksa ogarniam dobrze, ale nie bawiłem się w żadnego od wielu lat, więc nie wiem co jest teraz na topie, ew. co zagwarantuje mi dostępność preinstalowanych narzędzi, które mogą mi się przydać. Polecicie coś? #sprzetkomputerowy
- 1
odpalić system na laptopie rodziców aby sprawdzić sprzęt. Linuksa ogarniam dobrze, ale nie bawiłem się w żadneg
@jedermann: Ubuntu 22 LTS
- 1
@jedermann: Ja od siebie polecam wykorzystać jakiś stary pendrive choćby 1GB i wrzucić na niego SystemRescueCD. Lekkie, oparte na Arch-u narzędzie ratunkowe. Przy tworzeniu warto pamiętać o hybrydowym ISO i masz możliwość startować również w starszych maszynach bez trybu UEFI. Posiada sporo narzędzi. Odpala raczej zawsze i wszędzie.
Instalacja na USB:
https://www.system-rescue.org/Installing-SystemRescue-on-a-USB-memory-stick/
Ale generalnie jak zawsze każdy jeden ubuntu się nada, najlepiej jakiś z lżejszym środowiskiem XFCE. Ubunciak będzie
Instalacja na USB:
https://www.system-rescue.org/Installing-SystemRescue-on-a-USB-memory-stick/
Ale generalnie jak zawsze każdy jeden ubuntu się nada, najlepiej jakiś z lżejszym środowiskiem XFCE. Ubunciak będzie
Co waszym zdaniem należy umieć żeby móc powiedzieć, że ma się podstawową znajomość Linuxa?
Umiem ze 20-30 podstawowych komend, poruszanie się po maszynie, kopiowanie, usuwanie, tworzenie folderów, chmod, grep, man (najważniejsza komenda ( ͡° ͜ʖ ͡°)), umiem odpalić coś w vimie, zedytować i co najważniejsze wyjść xd, head, tail, >, >> i <, umiem łączyć komendy pipem - |, ostatnio patrzyłem też na porównywanie plików (cmp, comm i
Umiem ze 20-30 podstawowych komend, poruszanie się po maszynie, kopiowanie, usuwanie, tworzenie folderów, chmod, grep, man (najważniejsza komenda ( ͡° ͜ʖ ͡°)), umiem odpalić coś w vimie, zedytować i co najważniejsze wyjść xd, head, tail, >, >> i <, umiem łączyć komendy pipem - |, ostatnio patrzyłem też na porównywanie plików (cmp, comm i
- 3
@TotalDisaster: przeczytać i zrozumieć output komendy
- 4
@TotalDisaster: Po instalacji możesz bezproblemowo uaktualnić do 22.04. U mnie poszło bez kłopotu w godzinę
Czy coś takiego wystarczy do Fejsbuka?
Znalezione na niebezpieczniku...
#linux #tor #qubesos #security
Polecam zastosować trochę bardziej zaawansowane rozwiązanie w systemie Qubes OS tunelować ruch ze zwykłej VM -> TOR (Whonix) -> Lokinet -> DVPN -> Cryptostorm VPN -> Mullvad VPN -> internet [RAM 16 GB nie wystarczy, poniżej 32 GB nie ma mowy i dysk NVM Pro].
Znalezione na niebezpieczniku...
#linux #tor #qubesos #security
@maggotbrain15: Brakuje na początku "net somsiada"
- 5
- 1
@maybe: Gentoo może i fajny, ale mnie już szlag trafiał z tym kompilowaniem, szczególnie na starszym sprzęcie
- 68
Nowe zestawienie #unknownews jest już dostępne :)
https://mrugalski.pl/nl/wu/ujjpwz6fdjcKdVXi9892vf5w
Tagi: #technologia #informatyka #ciekawostki #programowanie #linux #webdev, a dzisiaj jeszcze trochę #produktywnosc (pierwszy z linków)
https://mrugalski.pl/nl/wu/ujjpwz6fdjcKdVXi9892vf5w
Tagi: #technologia #informatyka #ciekawostki #programowanie #linux #webdev, a dzisiaj jeszcze trochę #produktywnosc (pierwszy z linków)
źródło: comment_1653637701YaNLwfDhV1U2bx9XzsMuLy.jpg
Pobierz- 4
p
@imlmpe: dzięki Ci dobry człowieku za poświęcony czas na tworzenie takich rzeczy :D
w piątek człowiek na wykopie czeka tylko na #unknownews
- 3
Kto stworzył tę grafikę? człowiek, czy AI?
@imlmpe: mogli by jeszcze pokazać jak to AI radzi sobie z polceniem. Ok, fajna grafika, tylko zrób logo większe. Jeżeli z tym sobie radzi dobrze, to kolejna grupa zawodowa albo znacząco sobie może ułatwić pracę... albo po pewnym czasie nawet ją stracić :D
Blackbox - wtyczka do Chrome kopiująca tekst z grafik i
































Twitch działa jakby nie chciał. Strona się załaduje a stream się nie załaduje (albo się załaduje po minucie lub błąd 2000). Zabawa MTU niewiele pomogła (Zbiłem MTU na 1280 i nadal są problemy), a na telefonie niby działa dobrze. Zresetowałem ustawienia karty sieciowej. Nic nie pomogło. Na wyłączonym PiHole bez zmian (Dodanie twitchowych rzeczy do whitelist też niewiele zdziałało), prędkości przez VPN