Wpis z mikrobloga

Nowe wydanie #unknownews już jest! ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Trochę o WEB3, deaanonimizacji TORa, SQLite vs PostgreSQL itp.

https://mrugalski.pl/nl/wu/PhGEbopI36eyWL0ExNqtkA

P.S. tylko do niedzieli można kupić "Akademię Debugowania Linuxa".
https://adl.mrugalski.pl

Tagi: #technologia #informatyka #ciekawostki #programowanie #linux #webdev #linux
imlmpe - Nowe wydanie #unknowNews już jest! ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Trochę o WEB3, deaanonimiz...

źródło: comment_1656666752O2kByFfZndZDZrcRGlBCdi.jpg

Pobierz
  • 35
Czy Copilot może stworzyć grę od początku do końca? Może!


w wolnym czasie po pracy, w tydzień napisałem z nudy w pełni funkcjonalną i dosyć rozbudowaną aplikację do zarządzania warsztatem samochodowym (laravel, livewire, aplinejs, tailwind).

w codziennej pracy raczej wyłączam copilota, bo w wielu przypadkach zabiera mi przyjemność z kodowania (bardzo szybko uczy się projektów i kontekstu), ale copilot potrafi naprawdę mocno przyśpieszyć pracę, szczególnie jeśli uczestniczy w projekcie od samego początku:
Zawsze jestem pod wrażeniem, że zamiast użyć wyszukiwarki ludzie są gotowi płacić za coś darmowego. Dobry pomysł na biznes.


@BeginEnd: ludzie dzielą się na tych, którzy mają czas i tych, którzy mają pieniądze (jeśli ktoś nie ma jednego i drugiego, a pracuje w IT, to coś poszło nie tak w życiu...).

Ci, którzy szanują swój czas, płacą innym za to, aby w skondensowanej formie w kilka godzin przekazali im wiedzę.

Każdą
Czemu kolejny termin zakupu kursu to październik? Z czego to wynika?


@Tojuztrzeciekonto: to jest pierwsza edycja szkolenia. Mój plan jest taki, aby dać ludziom czas na przynajmniej połowiczne przerobienie go.
Następnie po około miesiącu chcę wysłać do ludzi ankietę zbierającą feedback. Czy im się podoba, jakie mają pytania, czego chcieliby więcej itp.

Następnie chcę nagrać jeszcze kilka filmów i dorzucić je do kursu (obecni kursanci oczywiście dostaną aktualizacje gratis). Wtedy gdy
"SQLite vs PostgreSQL" xDDD porównanie w stylu Sedan vs TIR


@proszebardzo2: a czytałeś artykuł na temat tych baz i wiesz, w jakich kategoriach są porównywane? :)

Sedan vs TIR, też mogą być porównywane. W kategorii łatwości parkowania wygra pewnie samochód z nadwoziem sedan, w kategorii ładowności pewnie to drugie... wszystko zależy od przyjętych kryteriów i potrzeb użytkownika.
a czytałeś artykuł na temat tych baz i wiesz, w jakich kategoriach są porównywane? :)


@imlmpe: nie muszę bo realnie nikt kto potrzebuje do jakiegoś zadania PostgreSQL, nie będzie nawet rozważał SQLite i vice versa. Pewnie że można wymyślać jakieś z czapy kategorie w którym jedno będzie lepsze od drugiego ale po co.
nie muszę bo realnie nikt kto potrzebuje do jakiegoś zadania PostgreSQL, nie będzie nawet rozważał SQLite i vice versa. Pewnie że można wymyślać jakieś z czapy kategorie w którym jedno będzie lepsze od drugiego ale po co.


@proszebardzo2: no właśnie w tym artykule firma zatrudniająca prawie 8000 pracowników i zrabiająca około 2.8 miliarda dolarów rocznie zdecydowała się jednak w części rozwiązań użyć SQLite, bo nie patrzą, co jest modne, tylko biorą
w codziennej pracy raczej wyłączam copilota, bo w wielu przypadkach zabiera mi przyjemność z kodowania (bardzo szybko uczy się projektów i kontekstu),


@dnkn: szkoda, że w tej całej posranej automatyzacji tak mało ludzi patrzy na radość z życia. W głowię się pukam, jak słyszę o generatorach sztuki czy samochodach bez kierowców.
@teddybear69: no i super, nareszcie widać, że zawód programisty jest skończony, bo AI programuje już lepiej od ludzi

Rozwiń proszę, bo z tego, co widzę, to nawet autor artykułu napisał, że nieprędko się tak stanie.