@geuze: Nie zgadzam się z twoją opinią co do tego że RPi nie nadaje się do odtwarzania filmów. Od lat korzystałem z RPi4 a wcześniej z RPi2 jako centrum multimedialnego i nie narzekałem. Dopóki nie zaczęli mieszać w obsłudze tego dekodowania to miałem płynnie działające YT i wszystko co chciałem - na DRMach akurat mi nie zależy. Niestety popsuli :(

Tak w ogóle to jestem ciekawy zarzutów jakie masz co
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@fryderyk-baumberg: a ludzie się obrażają jak cisnę po wayland. Dopóki nie znajdą sposobu na globalne skróty klawiszowe i ten standard zacznie być wspierany merytorycznie przez ludzi od standardu to nie będzie tam dobrze. Niech teraz żrą co wysrali.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Czy ktoś może odstąpić w normalnych pieniądzach Raspberry pi zero 2 w? Nie uśmiecha mi się płacić 300zł za coś, co jeszcze niedawno kosztowało bliżej 7 dych... #raspberrypi #iot #elektronika #sbc #linux
  • 15
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@kamikazee: Z terminalem będzie ciężko. Szukaj jakiś serwer już po prostu z i7 3.2Ghz lub coś podobnego o podobnej mocy. Żadnego takiego serwera nie mam więc nie pomogę ¯_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz
@TheMostWanted: na Linuxie generalnie instaluje się programy ze sklepu/repozytorium tak jak we wszystkich systemach poza Windowsem. Można inaczej, ale tak jest najłatwiej.
Dla totalnego laika nieszczęsne Ubuntu będzie najprostsze, bo jest popularne, to łatwo znaleźć kogoś kto ma podobny problem.
  • Odpowiedz
jest jakiś ciekawy youtuber nagrywający o #linux i o administrowaniu serwerem? Gdzie ustawia jakieś coś ciekawego, i mało popularnego z serwerem na linuxie?
Coś w stylu linus tech tips, tylko z pingwinem, i byciem sysadminem.
Najlepiej zagraniczny
#youtube #sysadmin #linux #technologia
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@suqmadiq2ama:

Jeszcze nigdy nie trafiłem na to, żeby głośnik z radia w środku (w nawigacyjnej) był wyprowadzony na zewnątrz, raz było gniazdo pod stolikiem blisko sternika, gdzie podłączało się dodatkowy mikrofo-głośnik który widać w 9:45 z wyświetlaczem i przyciskami (przekombinowane) i bywało tak, że nieostrożnie używane miało przełamany kabel. Ostatecznie miałem na wachnie własne przenośne, bo mnie męczyło nasłuchiwanie z dziury.
  • Odpowiedz
@Biuakke: Każdy kontakt z desktopowym Linuxem sprawia że odechciewa mi się korzystać z komputera ( ͡° ͜ʖ ͡°) Pomimo że w i domu i w pracy zajmuję się serwerami Linux / Unix.
  • Odpowiedz
Mam problem z wersją tailsa 5.0. Po utworzeniu prywatnej przestrzeni na dysku Persistent Storage system działa przez kilka uruchomień. Po 3-4 uruchomieniu wyświetla mi się komunikat, że nie można wczytać pamięci, żebym skontaktował się z administratorem. Czy problem może leżeć w pendrive? Właśnie ściągam najnowszą wersję i tam wypróbuję.
#linux #tails #deepweb
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Mam problem z VPN. Zainstalowałam na malince OpenVPN, skonfigurowałam, pobrałam plik konfiguracyjny do klienta, wpisałam hasło i połączeniem jest. Tylko problem jest taki, że nie mam dostępu do Internetu. Czy coś będę jeszcze musiała skonfigurować? Porty otwarte, skonfigurowałam przez swój adres DNS bo adres publiczny jest zmienny, nie mam pomysłu
#kiciochpyta #raspberrypi #linux #programowanie #komputery #it #openvpn #
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@L3gion: stworzyłam za pomocą tego plik konfiguracyjny i nie łączy się. Znalazłam komenda na "odbudowę" i niby się łączy. Pokazuje w OpenVPN mój prywatny adres, ale kiedy sprawdzam w sieci to mój adres jest taki sam jak przed uruchomieniem VPN. Nie wiem czy ja coś źle robię?
  • Odpowiedz
Próbował ktoś kiedyś instalować system na virtualboxie na Linuxie, który już jest wirtualną maszyną? Chciałem tak zrobić, ale mam jakiś problem z 'AMD-V', a jestem zupełnie zielony w tym temacie. #komputery #virtualbox #linux
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Czy to już jest przekazywanie poprzez "QueryParams" czy jeszcze nie?
W sensie, wywołuje pewną akcję serwera na #linux ale muszę to robić przez QueryParams. Aktualny kod do DDoS serwera:

import requests
r = requests.get('[http://127.0.0.1:5000/api/users/list',](http://127.0.0.1:5000/api/users/list',) json={"filtr": "abba"})
r.status_code
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Czy są tu jacyś słuchacze podcastów JupiterBroadcasting (Chris Fisher, Linux Unplugged, CoderRadio, Self Hosted itp)? W sierpniu jest meetup w Londynie i szukam towarzysza podróży...

Rozglądam się również za jakąś miejscówką do przespania w #londyn z 6/7 sierpnia :>

#linux #programowanie #programista15k
#thecodershow
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Jak w Ubuntu 22.04 zrobić screenshot zaznaczonego obszaru? Shift + PrtScr robi całego okna. Świeża instalacja. #ubuntu #linux
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach