Wpis z mikrobloga

Raz pamiętam nieco mnie zdziwiło, że Kelthuz nazwal linuksa i opensource komunizmem z jednym z filmów skoro wlasnie w takim oprogramowaniu masz coś takiego jak prywatność, oraz nawet jesli to wymaga trochę więcej wiedzy informatycznej - wolność. Np taki Microsoft czy google wpychający gały do twojego komputera to nie ma nic wspolnego z komunizmem? #linux #informatyka #technologia #libertarianizm #anarchokapitalizm #akap #kelthuz
Jarkendarion - Raz pamiętam nieco mnie zdziwiło, że Kelthuz nazwal linuksa i opensour...

źródło: comment_1656600615QqY2LKZqvefYIeiLrZOJkl.jpg

Pobierz
  • 26
@To_ja_moze_pozamiatam: Kelthuz w liceum nawet mnie zainspirował, bo zapoznając się z libertarianizmem widziałem coraz więcej niekompatybilnych absurdów w tym co mówił i promował korwin, chociaż potem i w akapie zacząłem widzieć wady, ale może dlatego, ze teraz jest moda na hoppego a jego konserwatyzmu nie trawię, dlatego teraz jestem anarchoindywidualistą
@kuroszczur: Mutualizm nie jest już traktowany jako indywidualizm tylko po prostu mutualizm, a sam indywidualizm widze w praktyce traktowany jest jako anarchizm filozoficzny, stylu życia, poza wymiarami ekonomii, no i ma inną flage niż mutualizm, który jest pomarańczowy, a indywidualizm niebieski
@Jarkendarion: Ja Hoppego szanuję tylko ze względu na podejście do demokracji i niemiecko-brzmiący angielski, który łatwo wyłapuję i rozumiem. Ba - jestem w stanie skrytykować Rothbarda za wpieprzanie się w system i uczestnictwo w demokracji. Nawet Konkin czasem pitolił od rzeczy. Jednym słowem - nie mam autorytetów a i pewnie z Marksem w czymś się zgodzę
@kuroszczur: Kapitalizm dąży do maksymalizacji zysku dowolnymi kosztami. Przy czym nie muszą to być koszty typu pieniądze, a różnego rodzaju rzeczy, które dążą do spełniania twoich celów