#informatyka
Mam prezentację w pdf, która ma 120 slajdów.
Tylko że jakieś 2/3 tego, to są "animacje", czyli 4 razy ten sam slajd, tylko z jakimś nowym elementem.
Da się jakoś je szybko odfiltrować, i zostawić tylko te "kompletne" ?
Tylko podeślijcie coś co zadziała na #linux
obecnie odpalam pdf-y w przeglądarce
  • 18
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Kryspin013: Generalnie podejmuję bardziej wyrafinowane zadania dla klientów z kapitałem średnio 8 cyferek po przecinku. Stąd moja irytacja kiedy sobie czytam taki wykop.pl, gdzie wiecznie ktoś coś instaluje, wiecznie coś nie działai wiecznie wszyscy oczekują gotowych rozwiązań. Kązdy chce się bawić w virtualki, dockery i inne vdmk... Jednocześnie mam 100% pewności, że NIKT z takiech osób nigdy nie wpisał np. man vboxmanage w terminalu...
wojciet - @Kryspin013: Generalnie podejmuję bardziej wyrafinowane zadania dla klientó...

źródło: comment_1654952054FTUOgesOx5ggjriHuOIDft.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@imlmpe: Jedno z bardziej interesujących wydań ostatnimi czasy.

Umbrel — dystrybucja Linuxa do rozwiązań selfhosted

https://umbrel.com/
INFO: Dobrze wyglądająca i przyjazna w użyciu dystrybucja przeznaczona do hostowania własnych aplikacji np. na Raspberry Pi. Sporo softu self-hosted do wyboru.

Wygląda mi to po prostu na nakładkę typu "start/home page". Coś, co znamy po zalogowaniu do dedykowanych NAS typu Qnap czy Synology.
  • Odpowiedz
#gry #linux #csgo
wy też pod vulkanem cierpicie na stuttering?
Ja muszę grać w wersji opengl, a podobno pod vulkanem jest dużo więcej klatek (różnica 20% wg niektórych testów), zwłaszcza że mam kartę od amd
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

#linux #programista15k #bash #wireguard

Używam wireguarda. Pomoże mi ktoś skonfigurować?
Po prawej konfiguracja klienta, po lewej serwera, jedno i drugie to Ubuntu 20.04
Na czym polega problem - po uruchomieniu na kliencie (wg-quick up wg0) tracę jakąkolwiek łączność z światem zewnętrznym. Jedyne co mogę pingować to urządzenia w sieci domowej i IP serwera(10.66.66.1). Ping na inne serwery zwraca komunikat:

From
MamByleJakiNick - #linux #programista15k #bash #wireguard

Używam wireguarda. Pomoż...

źródło: comment_1654709294AE7LwA7vQzWlgPImzM5X2L.jpg

Pobierz
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

#linux #rpi #raspberrypi oraz atencyjnie #programowanie

Jak się nazywa oprogramowanie na Pi OS, które zawiera gotowe skrypty instalacyjne programów skonfigurowanych pod RPI? Pamiętam, że jakiś czas temu jak robiłem podchody pod używanie RPI jako taki prosty desktop miałem ją zainstalowaną, ale teraz za cholerę nie mogę sobie przypomnieć - googlowałem, ale niestety chyba dzisiaj nie mój dzień i nie mogę jej znaleźć.
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Mirki, pamiętacie taką stronę? To było jedno z moich najważniejszych miejsc w internecie w okolicach 2002-2004 roku.


@bylem_bordo: z tamtego okresu, z okolic tej branży to pamiętam wieczny spam, o łamacz haseł do gg. xD
z ckliwymi fejkowymi historyjkami w tle, rzecz jasna.( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
#linux
Jaka dystrybucja na serwer: centos coś zdechł debian mnie w-----a bo apt-update upgrade ciągle wywala błędy różne serwery albo nic nie ma albo zakończony suport i także nic nie ma j--------e. centos mam już 4 rok update nadal działają choć wsparcie się niedługo kończy. Potrzebuje jedynie do nginx najlepiej by działał dobrze na hyper-v. Selinux nie nie wiem mase konfiguracji z tymi miałem choć php na chrocie to takze
  • 25
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Michuy: @look997: Zgadza się, WebKit to jedyny silnik możliwy na iOS/iPadOS i nie ma możliwości opublikowania innego. Owszem możesz zrobić aplikację która korzysta z Gecko ale nie zostanie opublikowana w App Store. Jednak dla mnie jako programisty tych platform - to idealne rozwiązanie ze względu na prywatność itp itd.
  • Odpowiedz
Są jakieś sensowne rozwiązania na tablety z linuxem? Może na którymś z nowszych surface można wgrać linuxa najlepiej z gnome i działa on znośnie? Zastanawiałem się nad jingpad a1 ale nie wiem czy jest on warty tych pieniędzy i jest trudny do kupienia. Windowsa na tablecie nie chcę, tablety z androidem też nie zachęcają. Tablet ma służyć głównie do konsumpcji treści więc nie jestem wymagający ale narazie chyba najbardziej skłaniam się ku
423frewq4f23 - Są jakieś sensowne rozwiązania na tablety z linuxem? Może na którymś z...

źródło: comment_1654621285X8nO87Cfw1xjpyHNMFQdvT.jpg

Pobierz
  • 13
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

apki androidowe chyba nadal są słabo dostosowane do tabletów


@423frewq4f23: jest dużo lepiej. Ogólnie to dzięki upartości Samsunga i jego popularności twórcy aplikacji zaczęli inaczej patrzeć nawet samo Google zyskało wiarę w tablety z Androidem https://www.tabletowo.pl/android-12l-nowy-system-operacyjny-dla-tabletow/
https://android.com.pl/news/483457-google-pixel-tablet-zapowiez/

To samo spodlało Wear OS od kiedy Samsung się nim zajął i tak samo nagle Google też szykuje smartwatch.
  • Odpowiedz
#linux #sieci #vpn #zerotier

Mam na serwerze dedykowanym skonfigurowaną sieć ZeroTier z ustawioną prywatną adresacją na 192.168.192.* w firewallu UFW ustawiłem dostęp do usługi dla adresów 192.168.192.0/24, na komputerze lokalnym jestem podłączony do tej samej sieci w ZeroTier i mam dostęp do tej usługi i teraz pytanie z serii noob question :D jeżeli jakiś randomowy użytkownik we własnej sieci ZeroTier również wybierze adresacje 192.168.192.*
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Mirki, podpowiedzcie. Użytkuję kompa głównie do internetu, oglądania filmów, generalnie od dłuższego czasu jest to złomek pod multimedia.
Wymieniłem na kolejnego złomka, bez systemu, nie chce mi się bulić za windowsa, który serwował mi więcej reklam, niż polsat w trakcie emisji kevina samego w domu, wiem że można to wyłączyć, ale za 500PLN j---ł ich pies ;).
Tutaj padło, że na lapka wpada #linux, tylko który? Szukam czegoś, co
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Glenroy: Zamiast Wormsów masz zawsze z repo Hedgewarsy :P

Natomiast HoMM3 to możesz VCMI, ale jest średnio stabilny.

A tak to Wine potrzebujesz i to obojętne jaki system. Może to być Ubuntu 22.04
  • Odpowiedz
Używa ktoś #anydesk na #raspberrypi ? Chciałem zacząć używać tego zamiast #teamviewer , bo mi napisali, że mojej darmowej wersji za często używam i według nich prowadzę działalność polegającą na wsparciu zdalnym więc mam sobie kupić licencję XD Ale do rzeczy, zainstalowałem tego anydeska, pojawiła się ikonka (picrel), ale po jej kliknięciu nie dzieje się nic ¯\_(ツ)_/¯ Jakiś protip?
#kiciochpyta #pytaniedoeksperta #
OperatorHydrolokator - Używa ktoś #anydesk na #raspberrypi ? Chciałem zacząć używać t...

źródło: comment_1654586224CXnMDFhcLV6mzUUb7d1KMd.jpg

Pobierz
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Jeszcze bym coś postawił ale nie wiem co mi może być potrzebne XD


@Immortale: pewnie to ja jestem jakiś dziwny, ale u mnie pierwsza jest potrzeba, a później szukanie rozwiązania xd
  • Odpowiedz