Wpis z mikrobloga

@Kryspin013: nie gram na emulatorze, chociaż to kusi :P Sam staram się klepać gry Ołpen Sors, w które chciałbym grać.

Chcę w przyszłości zrobić eksperyment, czy telefon w miarę dobry z LineageOS + Linuksem wgranym, odpowiednią stacją dokującą (mam HP Elite X3 Lapdock) może zrobić jako tako fajny komputer :P
@Kryspin013: Nom. Ale sobie nadpisałem MBR szyfrowany i #!$%@? w bombki strzelił - uznałem, że nie będę kolekcjonował gier ani nic, bo to gówno na dłuższą metę i rzadko kiedy chce się w to grać. I lepiej rozwijać gry FLOSS, które łatwo jest pozyskać.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@fervi: nawet pisanie niewolnego oprogramowania na systemy GNU/Linux jest dobre dla wolnego oprogramowania. Czym popularniejszy Linux tym więcej porządnych programów można się spodziewać w przyszłości czy to z otwartym kodem czy z zamkniętym.
@PiSudczyk: Jest taka opcja, albo po prostu będzie to co zawsze, a po prostu zamiast Win będzie Lin. Są firmy jak Google czy Valve, które część środków przeznaczają na rozwój FLOSS i to się ceni. Ale takie Adobe tylko wysrywało swoje gównoprojekty. Więc nie wiem czy tak wszystko pewne będzie :P
@fervi: jeśli nie zarabiasz 1M to UE jest foss, bardzo naciągane ale jest darmowy¹ i z dostępem do źródła :p.

Jak chcesz silnik gier FOSS to jest Godot na MIT.

To, że jesteś fanem GNU, wcale nie wyklucza, że będziesz chciał pracować przy zamkniętym lub nawet płatnym oprogramowanie albo projekcie. No chyba, że jednak jesteś fanatykiem ;).

gry FLOSS

@fervi: są w ogóle jakieś sensowne gry FOSS? Tylko OpenTTD
@Gorion103: Jest Godot i jest też Amazon Lumberyard a'ka O3DE

Jestem fanatykiem. Zdarzało mi się pracować przy innych grach. A przynajmniej jednej, bo nie wiem czy było więcej :D Ogólnie pomagałem w tłumaczeniu i zgłaszaniu błędów, które to tłumaczenie robiło :P (złe łamanie linii, brak polskich znaków itd).

Po jakimś czasie chciałem sobie grę obczaić jak wygląda i nie włączała mi się. To na ich Discordzie zapytałem się gdzie mogę zgłosić