Wpis z mikrobloga

Siema mircy próbuję zainstalować na moim stary laptopie linuxa ale coś nie chce zadziałać Em... Mianowicie próbowałem pop os. ale podczas instalacji cały laptop się zfreezował i nic nie chciało ruszyć więc postanowiłem wrzucić na pendrive ubuntu i ono już wystartowało do swojego instalatora. Podczas instalaci zauważyłem lekkie zwiechy co kilka minut ale t nie było nic wielkiego przy ostatnim oknie gdzie znajduje się lokalizacja wyskoczył error invalid argument during seek for read on /dev/sda po nim jeszcze 2 inne których nie znam treści i nic :/ Po restarcie nie chce się już załadować. Przy instalacji windowsa na kilkunastu procentach instalacja tez się zawieszała co robić żeby przywrócic go do życia ?

#linux #windows #windows10 #komputery #informatyka
  • 13
via Android
  • 0
@walenty-merkel patrząc na wymagania takiego Ubuntu stwierdziłem że to może być dobry pomysł i spróbowanie czegoś nowego. Nie wiem jak sie ma sam Windows w porównaniu i odczuciach bo nie dane mi było nawet tego włączyć.
via Android
  • 0
Więc dzisiaj wrzuciłem nowy dysk i zamiast zainstalować Windowsa chciałem spróbować z tym ubuntu bo wydawał się czymś ciekawym ale napotkałem przy tym tylko kolejne problemy a mianowicie na końcu instalacji przy kopiowaniu plików pisze to co na screenie i kolejny freeze. Czy walczyć z tym czy wystarczy wrzucic już Windowsa i zapomnieć o pomyśle z linuxem ?

@walenty-merkel
@L3gion
@newenergy
@FFFFUUUU
Doow - Więc dzisiaj wrzuciłem nowy dysk i zamiast zainstalować Windowsa chciałem spró...

źródło: comment_1658359992ZsjyubuLLK5kKslBOgP4ef.jpg

Pobierz
@Doow: Odpal LiveCD, Będziesz miał aplikację Disks / Dyski, jak klikniesz na dysk i masz SMART, to pewnie dostaniesz informacje w stylu "#!$%@? TO JEBŁO", jakoś tak
patrząc na wymagania takiego Ubuntu stwierdziłem że to może być dobry pomysł i spróbowanie czegoś nowego. Nie wiem jak sie ma sam Windows w porównaniu i odczuciach bo nie dane mi było nawet tego włączyć.


@Doow: MINIMALNE wymagania Ubuntu są o kant de w codziennym użytkowaniu.