Nie ma nic gorszego niż czekanie na kuriera z długo wyczekiwaną przesyłkom. To ciągłe wyglądanie przez okno doprowadza mnie do szału xD

#kurier
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@dupa-z-tylu:
- panie bożu panie bożu, a czy kurieru wolno dziś dostarczyć paczku?
- kurieru wolno rzucać paczku, kurieru wolno podrobić podpis odbiorcy, kurieru wolno zgubić paczku, ale dostarczyć paczku jemu nie wolno jest
( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • Odpowiedz
Dobrze przeczytałem w internecie, że jeśli list leży już 7 dni na poczcie to po tym tygodniu listonosz podejmuje ponowną próbę doręczenia tego listu? Bo jutro akurat 7 dzień, nie chciałbym wbijać na pocztę, żeby się dowiedzieć, że oni tego listu dziś nie mają, bo listonosz wziął go do doręczenia i ma go w torbie xD #pocztapolska #przeszylki #kurierzy #kurier #poczta #
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Najczęściej wszyscy tutaj lubią sobie #gorzkiezale wylewać na kurierów. A ja dziś zostałem pozytywnie zaskoczony przez nie znaną mi do dziś formę DTS. A miałem obawy bo przedmiotem wysyłki była drabina i wiem że nie zawsze firmy terminowo doręczają tego typu gabaryty. A tu dzień po wysłaniu bez problemu dotarła, ale nie to mnie najbardziej zaskoczyło. Rano dostałem maila z adresem śledzenia przesyłki, a tam: telefon do kuriera, imię i
DzikWesolek - Najczęściej wszyscy tutaj lubią sobie #gorzkiezale wylewać na kurierów....

źródło: comment_HVpasZ2jV9eSqKS6z4jNX4g3AyJnEcAF.jpg

Pobierz
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Pracował ktoś albo posiada tutaj "małą firme kurierską"? Jutro idę na spotkanie w sprawie pracy i w internecie nic nie mogłem znaleźć na jej temat a zarejestrowana jest chyba na mieszkanie właściciela i zastanawia mnie skąd takie firmy mają paczki do rozwożenia, bo takie DPD czy UPS to wiadomo marka, strona internetowa no wszystko git a tutaj takie malutkie bez strony to dziwne, żeby tam robota miała być. ( ͡° ͜
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@pipilinho: Najczęściej pod takie firmy podpada kurierka w obrębie jednego miasta lub rozwożenie żarcia dla cateringu i lokali. ¯\_(ツ)_/¯ No i też są podwykonawcami dla tych dużych.
  • Odpowiedz
Mało która firma kurierska ma swoich kurierów. Nawet takie dpd żyje głównie z podwykonawców. Idziesz na rozmowę do faceta który jest podwykonawca. Ma własna działalność (bo musi) i pewnie kilka aut w leasingu. Na koniec miecha wystawia fakture np dpd ina podstawie tego dostaje kasę a później wypłaca „pensje”. Licz się z praca na 1/4etatu (na papierze) albo za minimalna krajowa + reszta pod stołem a nawet na czarnucha. Nie ma w
  • Odpowiedz
Wiecie może czym najlepiej wysłać zbiornik paliwa 710L z Polski do Portugalii? Wystaje z palety, Wymiary: 183x68x64cm 35kg
#kurier
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Hej Mirki, nie wiecie może jaka firma w Polsce dostarcza paczki wysłane metodą TrakPak z MerlinCycles? #rowery #kurier
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

UPS ah UPS. Aby zmienić dzień/adres doręczenia musisz zarejestrować się w "My Choice". Problem w tym że musisz potwierdzić swoje dane kodem pin... Bank czy operator komórkowy wysyła kody SMSem czy na email ale nie tutaj, o nieeee. Tutaj wysyłają listem który idzie ~tydzień. Co to jest w ogóle za logika? Czy tym k----m nie przyjedzie do głowy że ludzie z reguły rejestrują się w takich usługach gdy paczka już do nich
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
Witam,
Mam do Was pytanie.
Próbowałem kiedyś skorzystać z usług pewnej firmy transportowej. Chciałem przesłać paczkę za granice.
Firma posiada podwykonawców do przewożenia paczek (osobne firmy). Zajmuje się, z tego co wiem, wysyłaniem kurierów, kierowców z paczkami i magazynowaniem paczek. Wysłała do mnie kuriera, oddałem paczkę.
Dostałem list przewozowy z adresem magazynu firmy i nazwiskiem osoby na którą jest firma zarejestrowana.
Po pewnych problemach z obsługą mojej paczki, mianowicie: nie miałem pojęcia
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Co ty p--------z teraz to chyba wszędzie automatycznie sms przychodzi kiedy paczka będzie doręczona


@drzuo:

Nie. Robię sporo zakupów do firmy i nie zawsze jest informacja SMS lub e-mail o dostarczeniu.
  • Odpowiedz
Dam #praca we #wroclaw jako #kurier
Wynagrodzenie w zależności od doręczonych paczek, średnio ponad 3000 zł na rękę. Praca od 7 do około 14-15. Paczek w okolicy 45-70 dziennie.
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Witam Mirki i Mirabelki. Zamówiłem laptopa kurierem pocztex 48 na morele.net do odbioru w punkcie pocztowym.
Paczka przyszła według mnie uszkodzona i chciałem komisyjnego otwarcia.
Pracownica odmówiła, bo morele.net/nadawca nie zapłaciło za taką usługę.
Chciałem dopłacić - NIE WOLNO!

Spojrzałem na forum prawne i pojawił się
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@marxyz:
Tutaj ma zastosowanie Ustawa prawo pocztowe wraz z aktami wykomawczymi, Regulamin świadczenia usługi powszechnej oraz Regulamin świadczenia usługi Pocztex w obrocie krajowym.

Co do sytuacji, to pracownik nie miał prawa podważyć stwierdzenia uszkodzenia przesyłki. To adresat podejmuje decyzję i jest ona wiążąca. Operator nie może odmówić spisania protokołu uszkodzenia przesyłki, ale w przypadku nieuzasadnionego (bezpodstawnego) żądania może obciążyć żądającego kosztem jego sporządzenia. Możesz zgłosić reklamację z tego tytułu.
  • Odpowiedz
I już sobie przypomniałem, dlaczego na allegro zmieniam sprzedającego jeśli nie ma w ofercie wysyłki do paczkomatu, tylko kurierem ... Niestety tym razem kurier, bo materac się nie zmieści do paczkomatu

"-Paaanie jutro będę w okolicy 13
-Nie ma mnie, zaznaczyłem, że dostawa po 15 (firma chwali się, że doręczają do 16)
-Nie da rady" #gorzekiezale #kurier #problemypierwszegoswiata
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
Witam,
Mam do Was pytanie.
Próbowałem kiedyś skorzystać z usług pewnej firmy transportowej. Chciałem przesłać paczkę za granice.
Firma posiada podwykonawców do przewożenia paczek (osobne firmy). Zajmuje się, z tego co wiem, wysyłaniem kurierów, kierowców z paczkami i magazynowaniem paczek. Wysłała do mnie kuriera, oddałem paczkę.
Dostałem list przewozowy z adresem magazynu firmy i nazwiskiem osoby na którą jest firma zarejestrowana.
Po pewnych problemach z obsługą mojej paczki, mianowicie: nie miałem pojęcia
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach