Mireczki znacie jakiś tani sposób na wysłanie koperty 0.5 KG do USA?
( Dosłownie 2 kartki a4)

Wysłałem listem poleconym z priorytetem pocztą polską no i po 14 dniach jeszcze nie dotarło oni nie śledzą a jedyne co mogę zrobić to złożyć reklamację.

Oblukałem furgonetkę, sendit, oni nie transportują do Usa, zadzwoniłem do fedex Pani wyliczyła mi koszt na 470zł ....
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Mirki, co robić? Miałem zamówioną paczuche z DPD. Na trackingu mam ze doręczona, a nie mam jej doręczonej ( ͡º ͜ʖ͡º) Ani paczki w drzwiach, krzakach czy na schodach. Akurat nie było nikogo w domu a kurier nie dzwonił, wiec albo ktoś z-----l albo nie dostarczył. Co mogę teraz zrobić? #kurier #pocztapolska #kiciochpyta
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@GleboZgryz: Zdaje się, że na 99,9% np. GLS ma takie coś, ale powinni zostawiać karteczkę z informacją gdzie to jest. Zresztą pracuję jako listonosz i uważam z obserwacji, że kurierzy (nie listonosze) to szambo :)
  • Odpowiedz
@palewave: Dziękuję. Zdaje się, że też na południu Jawidza (nazwa to może „Jawidz I”?) jest czynna.

Czytałem, że po zakończeniu eksploatacji ubytek ma być uzupełniany z hałd Bogdanki, na wierzch „oryginalna” gleba - jeśli jest - i na to nasadzenia. Alternatywą może być jeszcze zalanie, bądź łąka, ale pewnie ostateczna decyzja zależy od konkretnego miejsca, warunków i planów zagospodarowania przestrzeni oraz ochrony środowiska.

Zastanawiam się też, czy okoliczne domy są
  • Odpowiedz
  • 0
Kupilem coś na allegro kurierem. Zapomniałem zmieć adres na allegro i nie mam jak z niego odebrać. Kurier to DPD, żeby przekierować paczke potrzebuje kodu SMS. Dostanę go w dzień doręczenia czy kiedy?
#pytanie #dpd #kurier
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Polećcie mi prosze jakiegoś taniego brokera, który nie będzie przekrętem typu "twoja paczkazamiast 2Kg ma 31,5kg więc zapłać nam 500 PLN dopłaty" i jednocześnie będzie można u niego wykupić usługę awizacji telefonicznej.
Chcę by kurier był zobowiązany zadzownić do odbiorcy i powiadomić go o nadchodzącym doręczeniu.
I żadnen z brokerów których uważam za w miarę porządnych (czyt. nie ukradną mi pobrania) nie daje takiej opcji, niezależnie od przewoźnika (!!!)
Trochę mnie to
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Udałem się dzisiaj do paczkomatu by nadać paczkę ze sprzedaży #allegro, przed urządzeniem spotkałem kuriera, który akurat zabierał i umieszczał paczki. Podszedłem i powiedział, żebym włożył paczkę na pakę do jego samochodu. Pytając, a nie potrzebuję odbić kod? Powiedział, że nie. Czy ja jasna cholera nie zrobiłem najgłupszej rzeczy? I oddałem mu dobrowolnie paczkę, którą sobie przywłaszczy? Było to koło godziny 12. Status dalej, że przygotowana do nadania. Kurła...
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@MiensoMielone: Dzwoń po kurierach, jak się nie podejmą napisz pw to podstawię busa ale pewnie taniej niż 500zł nikt z moich przewoźników tego Ci nie weźmie :( Więc kurier powinien wypaść lepiej
  • Odpowiedz
@MiensoMielone: Sprzedaj znajomemu na Allegro te meble za 1 PLN. Skorzystaj z Allegrowych, rpeferencyjnych kwot wysylek u roznych firm kurierskich (np. Inpost). Niech znajomy wpisze zamiast swojego adredu ten sklepowy. Koniec.

Dla osob fizycznych ceny uslug kurierskich, w szczegolnosci niestandardowych gabarytow, to masakra.

Alternatywnie: znajdz firme posredniczaca w sprzedazy uslug kurierskich (pelno ich), ale taka, ktora obsluguje tez osoby fizyczne. Dostaniesz przynajmniej normalne, rynkowe stawki.
  • Odpowiedz
#ups #warszawa #kurier
Wszystkie próby doręczenia są fikcyjne. Żona z dzieckiem w domu, żadnej próby kontaktu na telefon czy domofon. Ten wczorajszy wpis w systemie to r------ł system bo w tym momencie wychodziłem z kamienicy i żadnego śladu po szanownych patusach z tego brązowego busa.
Nie zostawili nawet awizo, żebym nie mógł przekierować paczki na punkt odbioru (°°
razvizion - #ups #Warszawa #kurier 
Wszystkie próby doręczenia są fikcyjne. Żona z dz...

źródło: comment_qH0U6Rc3WkgBfGSK2RXLHSMF5Xf7FLaO.jpg

Pobierz
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@K8zZ61m: ja miałem ten sam przypadek i wer Kraków trzymał mi paczkę ponad dobę więc nie wiem albo miałem pecha albo oni nawał pracy, obys ty nie miał takich problemów pozdrawiam
  • Odpowiedz