Wszystko
Najnowsze
Archiwum
11
Aresztowano kuriera, który przewoził ponad 50 kg h------u

Kuriera, który w specjalnie przygotowanych skrytkach samochodu przewoził ponad 50 kg h------u wartości przeszło 2 mln zł zatrzymali funkcjonariusze Straży Granicznej. Obywatel Rosji Anton B. został aresztowany. To drugi zatrzymany kurier grupy przestępczej, zajmującej się przemytem...
z- 1
- #
- #
- #
- #
- #
- 1
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
- 0
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
4
Paczka bez plastiku. Sklepy wprowadzają radykalne zmiany

Nie potrzeba ustaw i dyrektyw. E-sklepy same rezygnują z folii i wypełniaczy. Robią tak już Reserved, Mohito, Lidl, Frisco i Carrefour. Właśnie dołącza do nich Zalando – dowiedziała się „Rzeczpospolita".
z- 2
- #
- #
- #
- #
Mirki, co robić? Miałem zamówioną paczuche z DPD. Na trackingu mam ze doręczona, a nie mam jej doręczonej ( ͡º ͜ʖ͡º) Ani paczki w drzwiach, krzakach czy na schodach. Akurat nie było nikogo w domu a kurier nie dzwonił, wiec albo ktoś z-----l albo nie dostarczył. Co mogę teraz zrobić? #kurier #pocztapolska #kiciochpyta
@haosek: Nie wiedziałem. Masakra jakaś. Jeszcze rozumiem jakby powiadamiali u którego...
@GleboZgryz: Zdaje się, że na 99,9% np. GLS ma takie coś, ale powinni zostawiać karteczkę z informacją gdzie to jest. Zresztą pracuję jako listonosz i uważam z obserwacji, że kurierzy (nie listonosze) to szambo :)
- 48
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
- 0
@Drobar: laik jestem, ale na 99.9% nie, ale okoliczne obok jak najbardziej. Rokitno np. o ile się nie mylę :) woj. Lubelskie
@palewave: Dziękuję. Zdaje się, że też na południu Jawidza (nazwa to może „Jawidz I”?) jest czynna.
Czytałem, że po zakończeniu eksploatacji ubytek ma być uzupełniany z hałd Bogdanki, na wierzch „oryginalna” gleba - jeśli jest - i na to nasadzenia. Alternatywą może być jeszcze zalanie, bądź łąka, ale pewnie ostateczna decyzja zależy od konkretnego miejsca, warunków i planów zagospodarowania przestrzeni oraz ochrony środowiska.
Zastanawiam się też, czy okoliczne domy są
Czytałem, że po zakończeniu eksploatacji ubytek ma być uzupełniany z hałd Bogdanki, na wierzch „oryginalna” gleba - jeśli jest - i na to nasadzenia. Alternatywą może być jeszcze zalanie, bądź łąka, ale pewnie ostateczna decyzja zależy od konkretnego miejsca, warunków i planów zagospodarowania przestrzeni oraz ochrony środowiska.
Zastanawiam się też, czy okoliczne domy są
Polećcie mi prosze jakiegoś taniego brokera, który nie będzie przekrętem typu "twoja paczkazamiast 2Kg ma 31,5kg więc zapłać nam 500 PLN dopłaty" i jednocześnie będzie można u niego wykupić usługę awizacji telefonicznej.
Chcę by kurier był zobowiązany zadzownić do odbiorcy i powiadomić go o nadchodzącym doręczeniu.
I żadnen z brokerów których uważam za w miarę porządnych (czyt. nie ukradną mi pobrania) nie daje takiej opcji, niezależnie od przewoźnika (!!!)
Trochę mnie to
Chcę by kurier był zobowiązany zadzownić do odbiorcy i powiadomić go o nadchodzącym doręczeniu.
I żadnen z brokerów których uważam za w miarę porządnych (czyt. nie ukradną mi pobrania) nie daje takiej opcji, niezależnie od przewoźnika (!!!)
Trochę mnie to
- 0
@GleboZgryz: telefon przed doręczeniem ma chyba tylko DHL, w DPD jest tylko powiadomienie SMS i MAIL
- 0
@GleboZgryz: telefon przed doręczeniem ma chyba tylko DHL, w DPD jest tylko powiadomienie SMS i MAIL
Czasami FedEx ale tylko od jakiś brokerów którym boję się zaufać.
- 0
Udałem się dzisiaj do paczkomatu by nadać paczkę ze sprzedaży #allegro, przed urządzeniem spotkałem kuriera, który akurat zabierał i umieszczał paczki. Podszedłem i powiedział, żebym włożył paczkę na pakę do jego samochodu. Pytając, a nie potrzebuję odbić kod? Powiedział, że nie. Czy ja jasna cholera nie zrobiłem najgłupszej rzeczy? I oddałem mu dobrowolnie paczkę, którą sobie przywłaszczy? Było to koło godziny 12. Status dalej, że przygotowana do nadania. Kurła...
- 0
@K8zZ61m: sortownia centralna PP w Łodzi
- 0
@nooneqeq: paczki rozwozi do ktorej chce, nawet o 3 w nocy moze wsadzic i byly takie przypadki na oddziale
- 2
Murcy. Zamowilem meble, ale kolor nietrafiony i musze odeslac na swoj koszt. Ktos poleci jakiegos kuriera na 7 paczek z meblami czy kopnac sie kombi 500km i miec pewnosc ze dojada w calosci? #transport #kurier #kiciochpyta
- 0
@MiensoMielone: Dzwoń po kurierach, jak się nie podejmą napisz pw to podstawię busa ale pewnie taniej niż 500zł nikt z moich przewoźników tego Ci nie weźmie :( Więc kurier powinien wypaść lepiej
@MiensoMielone: Sprzedaj znajomemu na Allegro te meble za 1 PLN. Skorzystaj z Allegrowych, rpeferencyjnych kwot wysylek u roznych firm kurierskich (np. Inpost). Niech znajomy wpisze zamiast swojego adredu ten sklepowy. Koniec.
Dla osob fizycznych ceny uslug kurierskich, w szczegolnosci niestandardowych gabarytow, to masakra.
Alternatywnie: znajdz firme posredniczaca w sprzedazy uslug kurierskich (pelno ich), ale taka, ktora obsluguje tez osoby fizyczne. Dostaniesz przynajmniej normalne, rynkowe stawki.
Dla osob fizycznych ceny uslug kurierskich, w szczegolnosci niestandardowych gabarytow, to masakra.
Alternatywnie: znajdz firme posredniczaca w sprzedazy uslug kurierskich (pelno ich), ale taka, ktora obsluguje tez osoby fizyczne. Dostaniesz przynajmniej normalne, rynkowe stawki.
#ups #warszawa #kurier
Wszystkie próby doręczenia są fikcyjne. Żona z dzieckiem w domu, żadnej próby kontaktu na telefon czy domofon. Ten wczorajszy wpis w systemie to r------ł system bo w tym momencie wychodziłem z kamienicy i żadnego śladu po szanownych patusach z tego brązowego busa.
Nie zostawili nawet awizo, żebym nie mógł przekierować paczki na punkt odbioru (╯°□°)╯︵ ┻
Wszystkie próby doręczenia są fikcyjne. Żona z dzieckiem w domu, żadnej próby kontaktu na telefon czy domofon. Ten wczorajszy wpis w systemie to r------ł system bo w tym momencie wychodziłem z kamienicy i żadnego śladu po szanownych patusach z tego brązowego busa.
Nie zostawili nawet awizo, żebym nie mógł przekierować paczki na punkt odbioru (╯°□°)╯︵ ┻
źródło: comment_qH0U6Rc3WkgBfGSK2RXLHSMF5Xf7FLaO.jpg
Pobierz- 0
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
@WykopekzDonbasu: tak
- 0
@WykopekzDonbasu: pewnie przyjedzie do oddziału w poniedziałek.
- 0






















( Dosłownie 2 kartki a4)
Wysłałem listem poleconym z priorytetem pocztą polską no i po 14 dniach jeszcze nie dotarło oni nie śledzą a jedyne co mogę zrobić to złożyć reklamację.
Oblukałem furgonetkę, sendit, oni nie transportują do Usa, zadzwoniłem do fedex Pani wyliczyła mi koszt na 470zł .... ᕙ
źródło: comment_Jp9EufTUCR70aCJkTUiUTxpyblbFyhWZ.jpg
PobierzDzięki najtaniej znalazłem za około 110 zł