Węgry 1946r, sprzątanie pieniędzy zalegających na ulicach. To pengo dawna waluta na Węgrzech zastąpiona w roku 1946 przez forinta, z powodu rekordowej hiperinflacji, wynoszącej w szczytowym okresie około400% dziennie (co, mając na uwadze postęp geometryczny, dawało astronomiczną liczbę 41,9 biliardów procent miesięcznie). - najwyższy nominał miał wartość 100 000 000 000 000 000 000 pengo!

Jedzenie kupowane po południu było już dwa razy droższe niż rano. To powodowało, że ludzie jeździli
stahs - Węgry 1946r, sprzątanie pieniędzy zalegających na ulicach. To pengo dawna wal...

źródło: comment_BPN4Xxjw3L2x5M7ZRbUUwZJcZsZK9od5.jpg

Pobierz
  • 29
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Widzę, że mamy koniec z luzowaniem w USA: QE3 zostanie wygaszone.

Moja analiza sytuacji: pękną bańki na giełdzie, najpierw oczywiście na S&P i DJ (+nieruchomości). Niby BoE i EBC pompują, ale nie mają takiej siły by utrzymać giełdy w Europie. Ropa od 2015 100$ i to the moon.

No i tym samym powinna wystąpić inflacja, jednak moim zdaniem nie będzie jakaś mega, a to dlatego, że wynika to z samej istoty QE.
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Widzę złotówka to cienka p---a - 4,23 za euro dziś. Co, pewnie znowu dobije do 4,50, a w strefie euro w następnym kwartale pojawi się recesja mocno i zostaniemy przez to zieloną wyspą xD Będziecie mówić, że to cud Kopacz, a to tylko niska otwartość polskiej gospodarki xD.

#takbedzie #kryzys #zlotowka #eurpln
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach