Mirki co to za cyrk dziś podczas meczu był przed stadionem był? Na dźwigu jakąś loża VIP dla ludzi z zakazem stadionowym? xD
#krakow
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

[ANKIETA] Pomóż w pracy dyplomowej: wizualna komunikacja w sklepie z winylami ☕️💿

Dla każdego, kto słucha muzyki (nie tylko z winyla), bywa w kawiarniach/sklepach z winylami (record store’ach), kolekcjonuje płyty albo po prostu lubi dobry design.
Moja żona przygotowuje pracę dyplomową z projektowania graficznego pt. "Rola wizualnej komunikacji w przywracaniu materialności muzyki". Tworzy koncepcję identyfikacji wizualnej dla kawiarni/sklepu z winylami i potrzebuje Waszej pomocy. 🙏

Prosimy o wypełnienie krótkiej, anonimowej ankiety link
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Dlaczego mam wrażenie, że północna część #krakow rozwija się dużo szybciej niż południowa?

Przykłady: tramwaj na Górkę Narodową czy Mistrzejowice, nowy przystanek kolejowy na Piastów. Ciągle nowe osiedla, sklepy, siłownie i inne miejsca aktywności.

Z kolei, upraszczając, wszystko na południe od Borku Fałęckiego albo na zachód od Zakrzówka to albo starość i bida, albo dzielnice willowe/domków jednorodzinnych gdzie nic nie ma. Nawet okolice Bonarki/Woli Duchackiej to zasadniczo patodeweloperka wciśnięta między stare domy.

Z
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@inspektor_erektor: akurat mieszkam na Ruczaju i wiem o większości inwestycji po południowo-zachodniej stronie. Fakt sporo tego było ostatnio na północy, ale na południu też coś się dzieje. Park Zakrzówek, trasa Łagiewnicka, trwa budowa ul. 8 Pułku Ułanów + budowa rond na Zawiłej, budowa Centrum Kultury Podgórza oddział Ruczaj prawie skończona, Atut Ruczaj 2 oddany 3 lata temu i dookoła bloki wciąż rosną, UJ postawił centrum sportu i planuje 2 akademiki,
  • Odpowiedz
@inspektor_erektor południe Krakowa od zawsze było bardziej dopieszczone przez władze miasta pod kątem infrastruktury, stąd w końcu są inwestycje na północy. Tutaj przecież nawet tranzyt odbywał się ta sama drogą, co ruch lokalny (Opolska itd)
PS, południowa strona Wisły to nie Kraków ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
Kojarzycie akcję w Krakowie, gdzie typ najpierw psiknął gazem a potem ożenił z kosą drugiego typa, a lamupcera która to nagrywała, na koniec powiedziała, że jest nagrany zamiast uciekać () ciekawe jak to się skończyło.

#krakow
colezka - Kojarzycie akcję w Krakowie, gdzie typ najpierw psiknął gazem a potem ożeni...

źródło: temp_file6001066196853072597

Pobierz
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

mam nowy aneks oplat za czynsz, w porównaniu z poprzednim rokiem opłaty w górę o 150zl

P------o mam prawie 1000 zł czynszu mieszkając samemu

#krakow
  • 14
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Funky__Koval: dni fantastyki są w ten weekend - dojedziesz autobusem, taras widokowy sky tower, fontanna multimedialna, tor wyścigów konnych itd. Stron z takimi listami jest mnóstwo.
Wszędzie jest bezpiecznie i każde miejsce ma swój urok i nie słuchaj tych co zaraz się zlecą i będą pisać o Ukraińcach albo ze Wrocław jest brzydki bo większość nawet tu nigdy nie była
  • Odpowiedz
Halo Mirki z #krakow, gdzie oprócz takich oczywistości jak EFP, 442 czy Drevny Kocur jest szansa obejrzeć mecz premier league? Najlepiej w dalszej lub bliższej okolicy rynku.
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@arek_zegarek: @khosis również polecam Non Iron'a - podczas tłumów na mieście to właśnie w Ironie jest największa szansa na znalezienie wolnego miejsca. Chociaż ma troszkę taki powiew klimatu takiej speluny ;)
  • Odpowiedz
Na Dębnikach/Ruczaju/Dębach (wiem że różnie ludzie piszą a ja dopiero miesiąc tu), w okolicach Atuta, gdzie polecacie biegać? Jest jakiś stadion otwarty z bieżnią, ewentualnie parki, gdzie mógłbym skoczyć na szybkie 5-10km (bardziej 5 niż 10)?

#krakow #bieganie
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@michalxd21: od Bunscha biegaj do nowego postrunku na ul. Wonniczki(?) później za biurowcami i później obok cyklotronu UJ do Ericpola i w górę wzdłuż Bobrzyńskiego i masz traske
  • Odpowiedz