Mireczki słyszeliście o takim czymś jak "odstępne dla organisty"? Z różową organizujemy swój ślub i znaleźliśmy śpiewaka kościelnego, który zaśpiewa nam w akompaniamencie swojego organisty i skrzypka. Dogadując szczegóły z proboszczem, po informacji o tym, że mamy swoich grajków, powiedział, że organiście kościelnemu nalezy się zapłata xD Zapytałem za co, a on, że to za udostępnienie organów i jemu się to po prostu należy xD Zdębiałem, wróciłem do domu i piszę ten
Podlaski_warmianin - Mireczki słyszeliście o takim czymś jak "odstępne dla organisty"...

źródło: comment_1644951529a4JSVvLBH4NS6R9xQldKzu.jpg

Pobierz
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Z roku na rok coraz mniej osób wstępuje do seminarium. Ciekawe co jest tego powodem. Młodzi mężczyźni już nie wierzą w Boga tak, jak kiedyś, czy może świadomość, że ruchanie dzieci jako ksiądz nie jest już takie łatwe? #kosciol #kler #wiara
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Benedictus_Nursinus: Wiem, jaka jest umowa oraz intencja przypowieści. Ale czy sprawiedliwa? Raczej zdecydowanie nie. Tak więc czy brak sprawiedliwości powinien być przykładem. Raczej też nie. Ale „nie będę rzucał pierwszy kamieniem” ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°) sorry, nie chce mi się klepać w obrębie dysput a la świadkowie jehowy. Nie moja działka.
  • Odpowiedz
Nadal uważam, że ta umowa jest sprawiedliwa. Jeśli coś można jej zarzucić to chyba bardziej to, że jest nierówna, skoro wszystkich wynagradza jednakowo mimo różnic w godzinach pracy. Ale dzięki za odpowiedź. Miłej niedzieli :)
  • Odpowiedz