Mam problem z internetem. Kabel jest, wszystko wczoraj działało, a dzisiaj brak internetu i w ustawieniach komunikat: „nawiązano połączenie przy użyciu wirtualnej karty sieciowej, której nie można przetestować”.
Ktoś miał taki problem i umie go rozwiązać?
#komputery #komputer #informatyka
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Mam pytanie do osób, które grają w gry komputerowe. Czy taka podkładka pod mysz i klawiaturę będzie dobra? Wybrałem ją bo w testach niby wypadała dobrze a na xkom jest jedną z pięciu najczęściej kupowanych https://www.x-kom.pl/p/419808-podkladka-pod-mysz-dream-machines-dm-pad-xl.html

#pcmasterrace #komputery #komputer #pc #gry #gra #game #games #steam #origin #epicgames #gog
  • 13
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Edenes: mikrowłókna ma każda materiałowa, gumę od spodu żeby się nie ślizgała, mówi się gumowa bo jest taka miękka o standardowa

Kolega wyżej mówił o plastikowej, są też szklane, metalowe

Ale celuj w materiał
  • Odpowiedz
Czy ktoś z was używa jakiegoś przełącznika KVM albo coś w tym stylu? Zależy mi na prostym przełączaniu sprzętu (monitory,klawiatura, myszka, może nawet słuchawki i mikrofon) z laptopa pracowego na komputer stacjonarny.

Ktoś z was może tak robi i podzieli się sposobem/używanym sprzętem? Jako zapalony gracz też zależałoby mi żeby nie było żadnych strat na jakości lub opóźnień ( ͡° ͜ʖ ͡°)
#programowanie #pc
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Agilled: szukałem czegoś podobnego, żeby właśnie nie tracić na jakości obrazu. Postawiłem na sam przełącznik USB do klawiatury, myszki, słuchawek itp a obraz bezpośrednio - DisplayPort do PC, HDMI do laptopa, w drugim monitorze na odwrót. Po roku mogę szczerze polecić takie rozwiązanie.
  • Odpowiedz
Mirki pomocy, komputer jeszcze wczoraj elegancko dzialal bez zadnych problemow a dzisiaj komputer sie uruchamia, wiatraki pracuja ale nie wyswietla mi obrazu na monitorze a na plycie glownej swieci czerwona dioda przy napisie VGA. Dodatkowo co jakis czas komputer probuje ponownie wstawac ale nic to nie daje. Cos z karta graficzna czy bios sie z----l?
#pcmasterrace #komputery #komputer #pc #problem #pytaniedoeksperta
  • 11
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Kruszetopy: Moze to BIOS karty graficznej poleciał. Czy ta karta ma dual bios? Możesz jeszcze spróbować przestawić BIOS karty na inny jeżeli go ma, to powinien być fizyczny przełącznik na karcie graficznej zazwyczaj z boku po tej samej stronie co 8piny z zasilaniem
  • Odpowiedz
Hej, potrzebuję małej rady dotyczącej aktualizacji BIOS AMD na płycie głównej GIGABYTE Aorus Elite B450. Zmieniam procesor z Ryzen 5 2500 na Ryzen 7 5800X3D i mam małą wątpliwość, czy pobierać najnowszego BIOS F65f. Czy to nie jest jakaś wersja beta/testowa? Czy lepiej pobrać stabilną, niższą wersję F63. Przepraszam, jeśli to pytanie jest trywialne, ale nie jestem pewny, a przy aktualizacji MOBO chcę mieć 100% pewności co robię :)

#komputery
unthinkabl3 - Hej, potrzebuję małej rady dotyczącej aktualizacji BIOS AMD na płycie g...

źródło: 2323232

Pobierz
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

W nawiązaniu do poprzedniego wpisu o GTX 970 https://wykop.pl/wpis/75170255/ryzyko-czasem-poplaca-udalo-sie-naprawic-gtxa-970-

Se chodzi no. Najpierw zrobiłem benchmark 800x600. Potem to samo ale w 1920x1080. A teraz już 20 minut jak mi grzeje pokój przy okazji sprawdzania xD Poniżej zdjęcia.

#biedatech (tag na mój złom) #komputer #komputery #elektronika
D.....y - W nawiązaniu do poprzedniego wpisu o GTX 970 https://wykop.pl/wpis/75170255...

źródło: IMG_20240224_215306

Pobierz
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Nie polecam kupować sprzętu w #amso.

1. Na Pepperze pojawia się promocja na laptop (z 649 zł na 454 zł)
2. Po kilku dniach od startu promocji kupuję laptopa, a na drugi dzień otrzymuję maila:

Dzień dobry, Przepraszamy, ale zamówienie zostało wstrzymane , ze względu na błąd cenowy produktu Lenovo ThinkPad T480 i3-8130U 8GB 256GB SSD 1920x1080 Klasa A- Windows 11 Home. Chciałabym poinformować, że różnica w cenie była nierozsądnie znaczna
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@becvvv: Bo amso to jest jedna wielka porażka. Ceny wysokie i jeszcze trzeba dopłacał za przedrukwoanie klawiatury. Miałem brac od nich EliteBooka 840 G5, ale okazało się że wyszło ponad 900 zł jakbym chciał mieć pl qwerty, a niewiadomo w jakim stanie otrzymałbym laptopa. Wziąłem z olx za 7 stówek i jestem mega zadowolony. Przynajmniej widze co kupuje
  • Odpowiedz
szukam monitora 24" do domku. Użytkowanie to taki typowy mix, większość to pewnie net, ale czasem jakieś CSGO czy inna gierka, plus jakieś programy graficzne do podstawowego zastosowania. Będę podłączać lapka Alienware r15 do stacji dokującej i ten monitur do stacji dokującej. Nie wiem co to zmienia i czy cokolwiek :D. Oglądałem wczoraj Stilgara o tym LG https://www.youtube.com/watch?v=Kk43nqN2qMo. Tylko, że on nie ma display port, ale czy ja potrzebuje display port i
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Mireczki przyszły pora na nowego laptopa. Budżet 3-4k. Głównie do przeglądania internet, czasami w coś pogram, ale raczej w starocie. Fajnie jakby GTA V chodziło na wyższych ustawieniach no i Skyrim:) Preferowana przekątna ekranu 14 cali, wyjście HDMI, ethernet i z 3 USB
Aktualnie używam 10 letniego HP i przez to, że przez ten okres nigdy mnie nie zawiódł to moje myśli kieruję w stronę tej marki, ale nie wiem jaka jest
  • 18
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Mireczki przyszły pora na nowego laptopa. Budżet 3-4k. Głównie do przeglądania internet, czasami w coś pogram, ale raczej w starocie. Fajnie jakby GTA V chodziło na wyższych ustawieniach no i Skyrim:) Preferowana przekątna ekranu 14 cali, wyjście HDMI, ethernet i z 3 USB
Aktualnie używam 10 letniego HP i przez to, że przez ten okres nigdy mnie nie zawiódł to moje myśli kieruję w stronę tej marki, ale nie wiem jaka jest
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Siemka! Jakiś czas temu dodałem tutaj post odnośnie porad o upgreade tego zestawu (AMD Ryzen 2600, RTX 2060, 16 GB RAM 3000 MHz). Dziękuę za pomoc - Ramy oraz procesor są już ogarnięte - mam 2x16 3600MHZ oraz procesor Ryzen 7 5800X3D, całość jest już zamówiona. Biję się jednak z myślami, co robić z GPU? Ogólnie nie mam potwornie dużych wymagań. Chciałbym pograć w niektóre tytuły na najwyższych detalach, aby przy FHD
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@unthinkabl3: Nie jest zauważalne. Grafika będzie wyznacznikiem wydajności. Najsłabszym ogniwem. Cały komputer będzie tak wydajny w grach jak grafika.
  • Odpowiedz
  • 0
@unthinkabl3 ale to zawsze łatwo będzie sprawdzić.

Po obniżeniu szcsrgolowości detali czy też rozdzielczości zobaczysz wydajność bliższą takiej jaką byś miał przy mocniejszej grafice.

Przy 1080p nie będzie jakiejś przepaści.
  • Odpowiedz
@Miiro: Więcej nie trzeba. Wystarczy że białe podświetlenie monitora bije po oczach, ikony na pulpicie i menu start to przeżytek, pasek zadań nie musi non-stop widnieć na wierzchu, i wszystkie takie pierdoły da się zastąpić czymś lepszym.
  • Odpowiedz
#komputery #komputer #it #pcmasterrace

W sumie od 3 tygodni mam spory problem z przycinkami w grach sieciowych, zrywaniem sieci podczas ogladania wideo, na kilku urzadzeniach w sieci. Na początku chyba zaczęło się od tego, ze gra miała problem z doczytaniem detali w trybie sieciowym, potem zaczęły sie regularne stuttery, gdzie upload z wartosci 40 Kb/s skakał do 3 Mb/s, albo po pewnym czasie połączenie urywało
Grimsch - #komputery #komputer #it #pcmasterrace

W sumie od 3 tygodni mam spory prob...

źródło: problem

Pobierz
  • 13
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Grimsch: Merkusys ac1200 to szajs jakich mało. Odłącz i wyrzuć do śmieci. Tylko wymiana routera może pomóc oczywiście na inną markę i model ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
  • 0
@crazy_wolf: Ogólnie jest to samo, jedno dziwne co znalazlem, to przy ping 192.168.1.1, czyli typowy local do routera ma skoki powyzej 1ms do 15-20ms. Pytalem o to admina, ale powiedzial, ze to raczej problem po mojej stronie, cos ze sprzetem/software bo ping na tym ip powinien byc na <1ms
  • Odpowiedz
@Edenes: zależy od gry, najlepiej custom: anti-lag plus + enhacend sync, a reszta jak potrzbujesz 200fps, jak mnej to nic wiecej nie ruszaj
  • Odpowiedz