Wpis z mikrobloga

@Kam_sekwaw: do obydwu będzie. przy rtx 4070ti (w FHD) 7800x3d oferuje podobną wydajność do 7600x w 'normalnych (czytaj nie jakimś CSie) grach więc tu problemu być tym bardziej nie powinno.

jak chcesz grać w czymś więcej niż FHD to w zasadzie mozęsz i 7900xtx wsadzić do 7600x
  • Odpowiedz
@10129: ale te testy są z dupy. Do osrania tam normickich gier siedzących na GPU.
@Kam_sekwaw: zależy w co grasz, ale generalnie jak zamierzasz upgrade robić to zostajesz z am4, jeśli kupujesz nowy to am5, jeśli potrzebujesz 3d cache to bierzesz zestaw z 3d cache na który cię stać.
  • Odpowiedz
możesz wrzucić testy w autystycznych grach jak OP się raczej z tymi grami identyfikuje niż normickimi ( ͡º ͜ʖ͡º)

w stellaris 7600x wypadł lepiej(na granicy błędu pomiaru co prawda, ale jest wyżej) niż 5800x3d, testów w minecraft nie widzę, ale gry paradoxu tez chyba podchodzą pod 'autyzm'
@ReeceWithouterpoon:
  • Odpowiedz
@10129: jakbym nie miał co robić z życiem i pieniędzmi to bym zrobił lepszy test. Z jakimś realnym rozrzutem gier zamiast wyrzucać pierdyliard takich samych gier singlowych które siedzą na GPU + kilka multików. Równie dobrze mógł tam bencha puścić jednego i elo, pora na oglądanie cutscenek w GoW.
No ale ja jestem #!$%@? i chciałbym pokazać różnicę między am4 3d cache i normalnym am5.
  • Odpowiedz
@ReeceWithouterpoon: tam masz pełno różnych gatunków gier, patrzysz na te które odpowiadają temu w co grasz.
nie możesz oczekiwać, ze będą jakieś indyki czy specyficzne gry wybierać aby stanowiły 50% wszystkich testowanych gier jak w nie gra 1% całości graczy, bo ten test będzie dla 99% ludzi bezwartościowy, bo w grach w które mało kto gra zamiast w to co popularne.

nie wiem o co CI chdozi w zasadzie, zarówno sieciówki,
  • Odpowiedz
@10129: 90% tego testu jest bez sensu i zdania nie zmienię (gdyby tabelki były aktywne i można by było sobie więcej CPU porównać to co innego). Zrobiony tylko po to, żeby naklepać znaków a dla statystycznego użytkownika wystarczyłaby jedna rzecz:
Te procesory są praktyczne identyczne, 7600 często wypada o średnio 4% lepiej.
Koniec poważnego artykułu.
-dziennikarz któremu nie płacą za bezsensowne produkowanie znaków i tabelek
  • Odpowiedz
@ReeceWithouterpoon:
a co by się musiało stać abyś zdanie zmienił? w sensie jak ten test by miał wyglądać
bo jeżeli nic to jest nieco książkowa definicja fanatyzmu.

Zrobiony tylko po to, żeby naklepać znaków a dla statystycznego użytkownika wystarczyłaby jedna rzecz:

Te procesory są praktyczne identyczne, 7600 często wypada o średnio 4% lepiej.

Koniec poważnego artykułu.

-dziennikarz któremu nie płacą za bezsensowne produkowanie znaków i tabelek


i kto by w to
  • Odpowiedz
@10129: nie musisz rozumieć, a mi się nie chce po robocie (polegającej na kontrolowaniu) dokładnie tłumaczyć rzeczy które pokrywają się z moją robotą.
Po prostu test jest napchany bezsensownie i dla laika tam jest za dużo informacji a dla wyjadacza próba jest dobrana idiotycznie + zredagowane jest tak, żeby wyglądało na poważny test a realnie jest zrobiony jakby komuś w licencjacie brakowało znaków/stron.
  • Odpowiedz