Wpis z mikrobloga

Witam. Szukam jakiegoś fajnego rozwiązania na archiwizacje materiałów video, najlepiej niedroga, ale bezpieczna opcja. Jestem operatorem kamery i często, gdy zamykam projekt to wyrzucam ujęcia, ale czasem jest zbyt fajny materiał, aby go wyrzucić. Na obecną chwilę zrzucałem przez kieszeń na dyski serwerowe/talerzowe 3tb. Nie jest to potwór prędkości, ale na archiwizacje wystarczy.
Muszę zakupić nowe dyski i zastanawiam się czy tak jak robię to jest ok, czy może jakiś inny fajny sposób lub jakieś konkretne dyski mało awaryjne możecie polecić?


Obecnie mam 3x 3tb Toshiba p300
Zastanawiam się nad WD gold 4tb 700

Oczywiście pracuje na ssd z kieszeniami ale to za drogo wyjdzie i niepotrzebne tak szybkie dyski na archiwizacje

#it #dyski #it #backup #komputery #komputer #programowanie #programista15k
  • 14
  • Odpowiedz
Szukam jakiegoś fajnego rozwiązania na archiwizacje materiałów video,


@Pathetic_Brother: Kupujesz nas wrzucasz do niego 2 lub 4-5 dysków robisz na niego backupy oraz kupujesz 1 dodatkowy duży dysk w kieszeń i na niego robisz synchro wszystkiego co masz na nas. Spełniasz wymogi 2-2-0 z prawidłowego 3-2-1 ( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • Odpowiedz
@Pathetic_Brother: Backblaze wychodzi zdecydowanie taniej. A jak (odpukać) będziesz potrzebował coś wyciągnąć, to Backblaze oferuje usługę zamówienia dysku do domu z danymi (co przy dużych ilościach danych wyjdzie szybciej niż ściąganie przez internet).
  • Odpowiedz
@Hauleth Azure (AWS pewnie też ma coś podobnego) ma coś takiego jak Azure Data Box, wyślą ci dysk z twoimi danymi, masz jakoś 10 dni na jego odesłanie żeby nie naliczyć dodatkowych kosztów. Dysk normalnie po SMB lub NFS podpinasz do kompa/VM, możesz nawet sobie trzymać za VPNem do Azura, jeśli np ISP blokuje ci 445
  • Odpowiedz
18+

Zawiera treści 18+

Ta treść została oznaczona jako materiał kontrowersyjny lub dla dorosłych.