Wpis z mikrobloga

Mam problem z ciągłym, statycznym dźwiękiem z komputera, brzmi jak poniżej:

https://voca.ro/16Jdj4BNN7ur

Dźwięk występuje natychmiastowo po włączeniu PC i jest obecny dopóki go nie wyłączę, nie ma znaczenia czy komputer jest bezczynny czy akurat w coś gram - dźwięk jest ciągle.

Próbowałem wymontowania GPU - dźwięk ciągle jest, czyli to nie coil whine.

Co to może być? To nowy komputer nie licząc grafiki którą wymienię w dalszej przyszłości. Dziewczyna twierdzi, że dźwięku nie było od początku, pojawił się jakiś czas temu(komputer mam od 2~ miesięcy).

Miałem lekkie problemy ze stabilnością RAM w Memtest, Aida i Cindebench które objawiały się crashem lub freezami całego PC, zrobiłem lekki undervolting CPU i RAM i od 2 miesięcy wszystko jest stabilnie. Wtedy zresztą też problem był tylko w benchmarkach, w normalnym użytkowaniu było ok.

Zestaw jak poniżej :

Obudowa ASUS Hyperion GR701

Płyta główna ASUS Strix Z790-H

Procesor i7-14700kf z bracketem Thermalright

Pamięć RAM G.SKILL Trident Z5 RGB 32GB 7200MHz(2x16GB)

Dysk SSD Samsung 990 Pro

Chłodzenie ASUS ROG Ryujin III 360mm

Zasilacz Gigabyte Aorus P1200W

Karta graficzna Zotac 1070 Mini - ale jak wspominałem już ją wyciągałem z budy i dźwięk dalej był, więc to na 100% nie jej wina

#pcmasterrace #komputery #komputer #pc #overclocking #oc #pytanie #pytaniedoeksperta #elektronika
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Zasilacz Gigabyte


@Adziorroo: no co mogło pójść nie tak, pewnie już brzęczyk się odpalił przed wybuchem ( ͡° ͜ʖ ͡°) Swoją drogą po co ci taki zasilacz? ten komputer nie potrzebuje nawet połowy tej mocy
  • Odpowiedz
  • 0
@Huntley: Ten cały build to zachcianka i spełnienie dziecięcych marzeń kiedy sobie wreszcie mogę na to pozwolić - zasilacz jest dlatego, że ma LCD xd

Docelowo ma tu wylądować max 4080 super, a zapewne 4070 super, więc wiem, że starczyłoby mi i 750/850W
  • Odpowiedz
@Adziorroo: To brzmi trochę jak brzęczyk. Może płyta główna coś sygnalizuje i piszczy? Przebajerowałeś z tą płytą główną i może ma jakiś wbudowany brzęczyk i to jest sygnalizacja jakiegoś błędu.
  • Odpowiedz
@Adziorroo: podgłośnij słuchawki albo wiatraki na 60% ustaw to nie bedzie slychac

a tak serio to gpu nie jest jedyna rzecza z cewkami, ja #!$%@? XD
  • Odpowiedz