Wpis z mikrobloga

Siemka, mam taki zestaw:

Procesor: AMD Ryzen 5 5600
Karta graficzna: ASRock Radeon RX 5600 XT Challenger D OC 6GB
Płyta główna: MSI B450 TOMAHAWK MAX II
RAM: Patriot Viper Steel, DDR4, 2x8 GB, 3600MHz, CL17
Chłodzenie CPU: SilentiumPC Fortis 5 140mm
SSD: WD 1TB M.2 PCIe NVMe Blue SN570
Zasilacz: Jakiś 550W, będę go zmieniał
Obudowa: Całkiem spora, ale modelu nie znam
Monitor: 2x 1440p 165hz

Nie gram w gry, jedynie coś tam programuję i przeglądam neta. Przeszkadza mi karta graficzna, bo nie ma trybu półpasywnego, a na minimalnych obrotach wentylatory są słyszalne.

Myślę nad:
a) sprzedażą karty i wymianą na taką, która ma tryb półpasywny. Tu nie wiem co w celować, jakiegoś starocia typu RX 470, czy może nowy RX 6400 (ale tu czytałem, że to lipna karta)
b) sprzedażą karty, procesora i płyty i kupno procesora z iGPU i płytą, która obsłuży mi te 2 monitory (aktualna płyta ma tylko 1 złącze hdmi). Przykładowo mogłoby to być AMD Ryzen 5 5600G, ale jest problem z płytą, bo generalnie nie widzę takich z 2 złączami display port

Co byście doradzili?

#pytanie #pcmasterrace #komputer #komputery #laptop #laptopy #pytaniedoeksperta #monitor
  • 9
  • Odpowiedz
@becvvv próbowałeś przestawiać krzywą wentylatorów karty? Opcja b totalnie bez sensu, dedykowana karta może kiedyś ci się przydać, nie tylko do grania, a przesiadając się na 5600G masz też gorszy procesor niż 5600.
  • Odpowiedz
  • 0
@redcow320: No generalnie nie gram w ogóle. Procek to ten który mam jest aż nadto, jakby był nieco gorszy (i pewnie chłodniejszy, bardziej energooszczędny) to też byłoby git.

Temat z wentylatorami już przerobiłem i w tym modelu nie zejdę niżej niż 20% obrotów (a już wtedy słyszę wentylki)
  • Odpowiedz
@becvvv: jak będziesz miał kartę półpasywną to ci zasilacz zacznie przeszkadzać, znam to z autopsji, te półpasywne też nie tanie są, z drugiej strony z tego co widzę, rx 5600 powinien mieć tryb pasywny, może pogrzeb w tym sofcie od AMD
  • Odpowiedz
  • 0
@maniel: Zasilacz też będzie półpasywny. Generalnie tylko wentylek od prodzka by się kręcił. Co do karty, to nie da rady. Koknsultowałem to również z ludzmi z pclab ktorzy sami modowali tą kartę i nikomu się nie udało
becvvv - @maniel: Zasilacz też będzie półpasywny. Generalnie tylko wentylek od prodzk...

źródło: firefox_hIyBSAftX0

Pobierz
  • Odpowiedz
@becvvv: to tylko wymiana, ciekawe czy to kwestia OEMa czy wszystkie RX5600XT nie mają trybu półpasywnego, mój RX6600 ma, mój poprzedni GTX1050Ti też miał
  • Odpowiedz