Wszystko
Najnowsze
Archiwum

dejwis
- 13
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...

dejwis
- 3
@Demolka90: to mój najelegantszy kubek

dejwis
- 13
@R039: No wlasnie mam go po babci, wiec w------e w tych leszczy
- 1
Mireczki jaki polecacie elektryczny młynek do kawy ? Chciałem coś do 150zł kupić. Znajdę coś fajnego w sklepach typu Saturn, MediaMarkt czy lepiej jakąś sprawdzoną markę z neta zamówić ? Ewentualnie może ktoś zna jakiś fajny sklep z kawą we #wroclaw gdzie można z kimś obeznanym pogadać i coś kupić ?
#kawa #kawatime
#kawa #kawatime
- 1
@PuDZ: w tych pieniądzach dobrego młynka nie będzie, ale tak jak colega wyżej pisze, Tchibo miało swoje młynki w sprzedaży i one były naprawdę niezłe jak za tą cenę. Tylko ciężko jest je tak dostać z półki. Można podejść do najbliższego Tchibo i pogadać z babkami, to może Ci skądś ściągną/zamówią (ja tak załatwiłem). Ew. w ich sklepie on-line. Kosztował 199 zł.
- 1
poranna kawa (o 14:02) w kubeczku od kolegów @naprawalaptopow smakuje wspaniale ( ͡° ͜ʖ ͡°) super, dzięki jeszcze raz za prezenty kumple ( ͡■ ͜ʖ ͡■)
#kawatime
#kawatime
źródło: comment_Qq7hsSnlHnUlFvTGvxten81T6WVVjqfv.jpg
Pobierz@ninetyeight: lewacki kubek. prawdziwy polak pije kawe z wlasnego dzbanka glinianego ktory ulepil z polskiej gliny polskimi rękami
Mirki, mam ekspres na kapsułki i chcę wbić się jeden level wyżej. Co lepsze, bardzo tani ekspres kolbowy np. http://www.euro.com.pl/ekspresy-cisnieniowe/severin-ka5978.bhtml czy może kawiarka + spieniacz do mleka http://www.euro.com.pl/kawiarki/florina-design-kps-6-czarny.bhtml + http://www.euro.com.pl/spieniacze-do-mleka/kalorik-mfh1000.bhtml
Zależy mi na niskiej cenie.
#kawatime #kawa #pytanie
Zależy mi na niskiej cenie.
#kawatime #kawa #pytanie
@Bez_Komentarza: Człowieku, jakim cudem dalej tego nie pojąłeś.
Autor wpisu pyta się CZY kawiarka CZY kolba.
Odpisuję mu, że kolby bez kupna młynka nie ma co kupować. Młynka jako osobnego urządzenia. Ile to się naoglądałem chwalących się znajomych, bo kupili sobie ładny kolbowy ekspres (>1,5k). Pytam, gdzie młynek, a oni: a po co, sypię Lavazzę (z tonem człowieka, który tam złoto sypie).
PS. Nie widziałem jeszcze chyba
kolby bez mlynka lepiej nie kupuj
Autor wpisu pyta się CZY kawiarka CZY kolba.
Odpisuję mu, że kolby bez kupna młynka nie ma co kupować. Młynka jako osobnego urządzenia. Ile to się naoglądałem chwalących się znajomych, bo kupili sobie ładny kolbowy ekspres (>1,5k). Pytam, gdzie młynek, a oni: a po co, sypię Lavazzę (z tonem człowieka, który tam złoto sypie).
PS. Nie widziałem jeszcze chyba
- 1
@Bez_Komentarza: Łopatologicznie więc...
Dobra pompa ciągnie więcej niż 9 bar, a regulujesz sobie najczęściej na samej pompie, albo na OPV (zaworze trójdrożnym). Optymalnie jest między 8,5 a 9,5, zależy od preferencji. Nie bary się tutaj liczą, bo producenci biorą te liczby z nosa, a stabilność tego ciśnienia w trakcie ekstrakcji. Te "magiczne" 9 bar widziałem nieraz. Pompa w ekspresie za 300zł to 15 bar ma może przez 2-3 sekundy ekstrakcji.
Dobra pompa ciągnie więcej niż 9 bar, a regulujesz sobie najczęściej na samej pompie, albo na OPV (zaworze trójdrożnym). Optymalnie jest między 8,5 a 9,5, zależy od preferencji. Nie bary się tutaj liczą, bo producenci biorą te liczby z nosa, a stabilność tego ciśnienia w trakcie ekstrakcji. Te "magiczne" 9 bar widziałem nieraz. Pompa w ekspresie za 300zł to 15 bar ma może przez 2-3 sekundy ekstrakcji.
8
Polak, który wygryza Starbucksa. Adam Ringer zdradza sekrety jak prowadzić...

Kiedy wchodzę do kawiarni znacząco podnoszę średnią wieku. To nie nasze zdanie. Tak mówi o sobie Adam Ringer – prezes uwielbianego przez 20-30 latków Green Caffe Nero. Dla większości swoich klientów mógłby być ojcem, albo nawet dziadkiem.
z- 3
- #
- #
- #
- #
- #
- #
- 299
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
- 7
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
- 32

- 204
Komentarz usunięty przez autora
@DarkSideOfTheForce: Imperator był zły, ale chciał dobrze.
konto usunięte via Android
- 0
@szczypek45: oj chyba moment w którym zrobię kolejny mataton TP sie przybliza ( ͡° ͜ʖ ͡°) poki co soundtracku slucham
- 1
@isiowa: Z cyklu zrobię wszystko, byle tylko nie uczyć się do sesji.
@amisquew91: Jeden z najlepszych seriali, jakie oglądałem.
Przymierzam się do zrobienia sobie takiego kubka, z jednej strony napis: 'Big Hug Mug', a z drugiej 'Damn good Coffee',
tylko jeszcze nie wiem, jak go wykonam. Kubek już mam :)
@amisquew91: Jeden z najlepszych seriali, jakie oglądałem.
Przymierzam się do zrobienia sobie takiego kubka, z jednej strony napis: 'Big Hug Mug', a z drugiej 'Damn good Coffee',
tylko jeszcze nie wiem, jak go wykonam. Kubek już mam :)
źródło: comment_cHh4JVl9eaTxLxNH1KCPcXliIGwhGTQa.jpg
Pobierz- 2
WITAM WAS W TEN MROZNY PONIEDZIALKOWY PORANEK* MIŁEGO CIEPLUTKIGO DNIA I CAŁEGO NOWEGO TYGODNIA ŻYCZĘ* SERCEM GORĄCO POZDRAWIAM WSZYSTKICH RAZEM I KAŻDEGO Z OSOBNA*
#dziendobry #kawatime
#dziendobry #kawatime
źródło: comment_FHVEl2UfpakqBgpPjuD9mi3rYRc2Sr78.gif
Pobierz- 25
@Rzuku: Właśnie ciekawe od czego każdy zaczynałby picie. Ja najpierw wypiłbym wszystkie łapki, a głowę na końcu.
- 1
@HenryMorgan: Wystarczy kilka razy dmuchnąć w niego i będzie wyglądał niczym z filmu "Wzgórza mają oczy" ( ͡° ʖ̯ ͡°)
konto usunięte via Android
- 200
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
- 17
@soul_brother: Amelinium nie wchodzi w reakcje z kawą. Tylko z kwaśnymi rzeczami. Dlatego nie używa się ameliniowych garnków już. Ale kawiarka jest bezpieczna
@kazuio: nie kupuj takich rzeczy serio, jak chcesz mieć jakkolwiek zautomatyzowane bo nie chce Ci się czekać, to polecam zwykły ekspres przelewowy który ma nie wiedzieć czemu mierną opinię w naszym kraju. Za 100-150 zł kupisz już fajnej jakości ekspresik. Dodatkowo młynek do mielenia kawy, koniecznie żarnowy, najlepiej elektryczny z racji tego że robi mniej pyłu i w ogóle jest szybszy i wygodniejszy. Cena tak 250 zł np. ten.
- 2
- 19
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
- 1
@sta: o espresso w domu na pewno kiedyś napiszę - zależy jak popularny będzie tag :)
konto usunięte via Android
- 0
Taktyk
czas włączyć ekspres #kawatime
- 5






















